C More First tv listing from 14 November 2019 to 23 November 2019

Thursday 14 Nov
4:40 PM

Når jeg faller

Drama
Når jeg faller
6:15 PM

Geostorm

Actionfilm
play_arrow
Geostorm
8:00 PM

Den røde enke (S4 E3)

Den røde enke (S4 E3)
8:45 PM

Den røde enke (S4 E4)

Den røde enke (S4 E4)
9:30 PM

Unsane

Psykologisk gyserthriller
play_arrow
Unsane
11:05 PM

One Less God

play_arrow
One Less God
1:20 AM

Walking with the Enemy

Ved slutningen
play_arrow
Walking with the Enemy
3:10 AM

Huset vid havet

Prisbelønnet anmelderrost drama
Huset vid havet
Friday 15 Nov
5:10 AM

Cirkeline, Coco og det vilde næsehorn

Cirkeline rejser
Cirkeline, Coco og det vilde næsehorn
6:15 AM

Anthropocene: The Human Epoch

Anthropocene: The Human Epoch
7:40 AM

Vilse i Paris

play_arrow
Vilse i Paris
9:00 AM

Stieg Larsson - Mannen som lekte med elden

Stieg Larsson - Mannen som lekte med elden
10:40 AM

Operasjon Mørkemann

play_arrow
Operasjon Mørkemann
12:00 PM

Kometen

Norsk drama
play_arrow
Kometen
1:10 PM

Peddersen & Findus - Findus Flytter Hjemmefra

Peddersen er ved at blive skør
Peddersen & Findus - Findus Flytter Hjemmefra
2:30 PM

Halvdan Viking

Familiefilm
play_arrow
Halvdan Viking
4:05 PM

Churchill

Autentisk drama
play_arrow
Churchill
5:50 PM

Phantom Thread

play_arrow
Phantom Thread
8:00 PM

King of Thieves

play_arrow
King of Thieves
9:45 PM

Gringo

play_arrow
Gringo
11:35 PM

The Journey

Autentisk drama
play_arrow
The Journey
1:10 AM

Journeyman

Drama
play_arrow
Journeyman
2:40 AM

Brakland

Dansk drama
Brakland
4:15 AM

Nothing like a dame

Nothing like a dame
Saturday 16 Nov
5:40 AM

Iqbal & Den indiske juvel

Dansk familiefilm
Iqbal & Den indiske juvel
6:55 AM

LasseMajas Detektivbyrå - Det Första Mysteriet

Kom
play_arrow
LasseMajas Detektivbyrå - Det Första Mysteriet
8:25 AM

Jeg er William

Jeg er William
9:50 AM

Karsten og Petra på skattejakt

Karsten og Petra på skattejakt
11:10 AM

Frost

Disneys oscarbelønnede succes
play_arrow
Frost
12:50 PM

Viulisti

Romantisk drama
Viulisti
2:50 PM

Guernseys litteratur och potatisskalspajssällskap

Romantisk drama
play_arrow
Guernseys litteratur och potatisskalspajssällskap
4:50 PM

Huset vid havet

Prisbelønnet anmelderrost drama
Huset vid havet
6:35 PM

Lyrro - ut & invandrarna

Lorry-banden ses her i en komedie,
Lyrro - ut & invandrarna
8:00 PM

Den blomstertid nu kommer

Thrillersucces
play_arrow
Den blomstertid nu kommer
10:05 PM

Mile 22

play_arrow
Mile 22
11:40 PM

The 15:17 to Paris

play_arrow
The 15:17 to Paris
1:15 AM

Den of Thieves

Actionthriller
play_arrow
Den of Thieves
3:30 AM

The Wife

Glenn Close i rost drama
play_arrow
The Wife
Sunday 17 Nov
5:10 AM

Close Up (S1 E53)

Close Up (S1 E53)
5:45 AM

Karsten og Petra på skattejakt

Karsten og Petra på skattejakt
7:05 AM

Tårtgeneralen

Tårtgeneralen
8:45 AM

The Wife

Glenn Close i rost drama
play_arrow
The Wife
10:25 AM

Pitch Perfect 3

play_arrow
Pitch Perfect 3
11:55 AM

Kometen

Norsk drama
play_arrow
Kometen
1:05 PM

The Lego Ninjago movie

play_arrow
The Lego Ninjago movie
2:50 PM

Adrift

Virkelighedsbaseret drama
play_arrow
Adrift
4:20 PM

Geostorm

Actionfilm
play_arrow
Geostorm
6:20 PM

Gurrumul

Gurrumul
8:00 PM

On Chesil Brach

On Chesil Brach
9:50 PM

Gauguin - Voyage de Tahiti

Drama
play_arrow
Gauguin - Voyage de Tahiti
11:30 PM

Winchester - House of Ghosts

Gyser
play_arrow
Winchester - House of Ghosts
1:05 AM

Peppermint

Riley (Jennifer Garner) begiver sig ud på et vildt hævntogt
play_arrow
Peppermint
2:50 AM

Maria by Callas

Maria by Callas
4:50 AM

Close Up (S1 E54)

Close Up (S1 E54)
Monday 18 Nov
5:20 AM

Maria by Callas

Maria by Callas
7:15 AM

The Wife

Glenn Close i rost drama
play_arrow
The Wife
8:55 AM

Peddersen & Findus - Findus Flytter Hjemmefra

Peddersen er ved at blive skør
Peddersen & Findus - Findus Flytter Hjemmefra
10:15 AM

Jeg er William

Jeg er William
11:40 AM

Som en dans

Feel good-komedie
play_arrow
Som en dans
1:25 PM

Stieg Larsson - Mannen som lekte med elden

Stieg Larsson - Mannen som lekte med elden
3:05 PM

Vilse i Paris

play_arrow
Vilse i Paris
4:30 PM

Solsidan

Vi følger tre par i en komedie
play_arrow
Solsidan
6:15 PM

Second Act

Komedie
play_arrow
Second Act
8:00 PM

Mr. Mercedes (S3 E10)

Mr. Mercedes (S3 E10)
9:05 PM

All the Money in the World

Autentisk thrillerdrama
play_arrow
All the Money in the World
11:15 PM

Den blomstertid nu kommer

Thrillersucces
play_arrow
Den blomstertid nu kommer
1:20 AM

Beck - Rum 302 (27)

Beck - Rum 302 (27)
2:50 AM

Tårtgeneralen

Tårtgeneralen
4:30 AM

Close Up (S1 E56)

Close Up (S1 E56)
Tuesday 19 Nov
5:40 AM

Guernseys litteratur och potatisskalspajssällskap

Romantisk drama
play_arrow
Guernseys litteratur och potatisskalspajssällskap
7:40 AM

Huset vid havet

Prisbelønnet anmelderrost drama
Huset vid havet
9:25 AM

Anthropocene: The Human Epoch

Anthropocene: The Human Epoch
10:50 AM

Cirkeline, Coco og det vilde næsehorn

Cirkeline rejser
Cirkeline, Coco og det vilde næsehorn
11:55 AM

Operasjon Mørkemann

play_arrow
Operasjon Mørkemann
1:15 PM

Place Publique

Fransk dramakomedie
play_arrow
Place Publique
2:50 PM

Madame

Komedie
play_arrow
Madame
4:20 PM

The Wife

Glenn Close i rost drama
play_arrow
The Wife
5:55 PM

Justice League

play_arrow
Justice League
8:00 PM

MotherFatherSon (S1 E8)

MotherFatherSon (S1 E8)
8:55 PM

The brink

The brink
10:30 PM

Indiana Jones og Krystalkraniets Kongerige

Fjerde kapitel
play_arrow
Indiana Jones og Krystalkraniets Kongerige
12:30 AM

Happy Death Day

play_arrow
Happy Death Day
2:10 AM

Annabelle: Creation

Skaberne bag "Nattens dæmoner" er tilbage
play_arrow
Annabelle: Creation
4:00 AM

Close Up (S1 E58)

Close Up (S1 E58)
4:25 AM

Close Up (S1 E59)

Close Up (S1 E59)
4:55 AM

Churchill

Autentisk drama
play_arrow
Churchill
Wednesday 20 Nov
6:40 AM

Tårtgeneralen

Tårtgeneralen
8:20 AM

Cirkeline, Coco og det vilde næsehorn

Cirkeline rejser
Cirkeline, Coco og det vilde næsehorn
9:25 AM

Stieg Larsson - Mannen som lekte med elden

Stieg Larsson - Mannen som lekte med elden
11:05 AM

Når jeg faller

Drama
Når jeg faller
12:40 PM

Kometen

Norsk drama
play_arrow
Kometen
1:50 PM

Grottmannen Dug

play_arrow
Grottmannen Dug
3:15 PM

Iqbal & Den indiske juvel

Dansk familiefilm
Iqbal & Den indiske juvel
4:30 PM

Løvernes konge

Disneys klassiker
play_arrow
Løvernes konge
6:00 PM

Viulisti

Romantisk drama
Viulisti
8:00 PM

Gringo

play_arrow
Gringo
9:50 PM

The Happytime Murders

Krimikomedie
play_arrow
The Happytime Murders
11:20 PM

Den blomstertid nu kommer

Thrillersucces
play_arrow
Den blomstertid nu kommer
1:25 AM

King of Thieves

play_arrow
King of Thieves
3:10 AM

Adrift

Virkelighedsbaseret drama
play_arrow
Adrift
4:45 AM

Close Up (S1 E57)

Close Up (S1 E57)
Thursday 21 Nov
5:20 AM

Vilse i Paris

play_arrow
Vilse i Paris
6:45 AM

Cirkeline, Coco og det vilde næsehorn

Cirkeline rejser
Cirkeline, Coco og det vilde næsehorn
7:50 AM

Maria by Callas

Maria by Callas
9:45 AM

Solsidan

Vi følger tre par i en komedie
play_arrow
Solsidan
11:25 AM

Halvdan Viking

Familiefilm
play_arrow
Halvdan Viking
12:55 PM

Phantom Thread

play_arrow
Phantom Thread
3:10 PM

Gurrumul

Gurrumul
4:55 PM

Kometen

Norsk drama
play_arrow
Kometen
6:10 PM

On Chesil Brach

On Chesil Brach
7:55 PM

Den røde enke (S4 E5)

Den røde enke (S4 E5)
8:45 PM

Den røde enke (S4 E6)

Den røde enke (S4 E6)
9:30 PM

Det

Succesfuld filmatisering
play_arrow
Det
11:40 PM

Annabelle: Creation

Skaberne bag "Nattens dæmoner" er tilbage
play_arrow
Annabelle: Creation
1:30 AM

Journeyman

Drama
play_arrow
Journeyman
3:00 AM

The Wife

Glenn Close i rost drama
play_arrow
The Wife
4:40 AM

LasseMajas Detektivbyrå - Det Första Mysteriet

Kom
play_arrow
LasseMajas Detektivbyrå - Det Första Mysteriet
Friday 22 Nov
6:10 AM

Karsten og Petra på skattejakt

Karsten og Petra på skattejakt
7:30 AM

Madame

Komedie
play_arrow
Madame
9:00 AM

Place Publique

Fransk dramakomedie
play_arrow
Place Publique
10:40 AM

Peddersen & Findus - Findus Flytter Hjemmefra

Peddersen er ved at blive skør
Peddersen & Findus - Findus Flytter Hjemmefra
12:00 PM

Operasjon Mørkemann

play_arrow
Operasjon Mørkemann
1:20 PM

Halvdan Viking

Familiefilm
play_arrow
Halvdan Viking
2:55 PM

A Polar Year

Den mildest talt kølige modtagelse
A Polar Year
4:30 PM

Buena Vista Social Club: Adios

Næsten 20 år
play_arrow
Buena Vista Social Club: Adios
6:20 PM

Tårtgeneralen

Tårtgeneralen
8:00 PM

Jagten på den forsvundne skat

play_arrow
Jagten på den forsvundne skat
9:50 PM

Happy Death Day

play_arrow
Happy Death Day
11:25 PM

Shoplifters

play_arrow
Shoplifters
1:20 AM

Winchester - House of Ghosts

Gyser
play_arrow
Winchester - House of Ghosts
3:00 AM

Beck: Øje for Øje (4)

Thriller
Beck: Øje for Øje (4)
C More sender film, serier, sport og meget mere på deres forskellige kanaler. Du kan finde nyheder, film og de store sportsbegivenheder inden for blandt andet golf, på en af de 5 kanaler, der hver især sender forskellige programmer hele dagen. Du kan finde det både på C More, C More Hits, C More hits HD, C More First og C More First HD. se hele oversigten over dagens- og ugens programmer her på siden.

C More First is this week airing Den røde enke, Anthropocene, Nothing like a dame, Close Up, Gurrumul, Maria by Callas, Mr. Mercedes, MotherFatherSon, The brink, Darkest hour, Når jeg faller, Geostorm, Unsane, One Less God, Walking with the Enemy, Huset vid havet, Cirkeline, Coco og det vilde næsehorn, Vilse i Paris, Stieg Larsson - Mannen som lekte med elden, Operasjon Mørkemann, Kometen, Peddersen & Findus - Findus Flytter Hjemmefra, Halvdan Viking, Churchill, Phantom Thread, King of Thieves, Gringo, The Journey, Journeyman, Brakland, Iqbal & Den indiske juvel, LasseMajas Detektivbyrå - Det Första Mysteriet, Jeg er William, Karsten og Petra på skattejakt, Frost, Viulisti, Guernseys litteratur och potatisskalspajssällskap, Lyrro - ut & invandrarna, Den blomstertid nu kommer, Mile 22, The 15:17 to Paris, Den of Thieves, The Wife, Tårtgeneralen, Pitch Perfect 3, The Lego Ninjago movie, Adrift, On Chesil Brach, Gauguin - Voyage de Tahiti, Winchester - House of Ghosts, Peppermint, Som en dans, Solsidan, Second Act, All the Money in the World, Beck - Rum 302 (27), Place Publique, Madame, Justice League, Indiana Jones og Krystalkraniets Kongerige, Happy Death Day, Annabelle: Creation, Grottmannen Dug, Løvernes konge, The Happytime Murders, Det, A Polar Year, Buena Vista Social Club: Adios, Jagten på den forsvundne skat, Shoplifters, Beck: Øje for Øje (4)

C More First today
C More First tonight