DR Ramasjang tv listing from 22 November 2019 to 29 November 2019

Friday 22 Nov
6:35 AM

Gurli Gris II (S2 E13)

Gurli Gris II (S2 E13)
6:40 AM

Gurli Gris II (S2 E15)

Gurli Gris II (S2 E15)
6:45 AM

Simon

Simon
6:55 AM

Onkel Reje og børnenes brevkasse (S1 E10)

Onkel Reje og børnenes brevkasse (S1 E10)
7:10 AM

Pyjamasheltene II (S2 E41)

Pyjamasheltene II (S2 E41)
7:25 AM

Motor Mille og uniformerne - Flybrandmand (S1 E3)

Motor Mille og uniformerne - Flybrandmand (S1 E3)
7:40 AM

Kanonkongen Freja (S1 E2)

Kanonkongen Freja (S1 E2)
8:00 AM

Kasper og Sofie II (S2 E1)

Kasper og Sofie II (S2 E1)
8:15 AM

Rod i Historien (S1 E8)

Rod i Historien (S1 E8)
8:30 AM

Alma flytter på landet (S1 E3)

Alma flytter på landet (S1 E3)
8:40 AM

OpFinn (S1 E1)

OpFinn (S1 E1)
9:08 AM

Hunden Ib - ser noget der blinker

Hunden Ib - ser noget der blinker
9:11 AM

Hunden Ib - siger godnat til en gris

Hunden Ib - siger godnat til en gris
9:15 AM

Flaskepost fra Stillehavet (S1 E7)

Flaskepost fra Stillehavet (S1 E7)
9:25 AM

Monster Buster

Monster Buster
9:45 AM

Vilde venner (S1 E2)

Vilde venner (S1 E2)
10:05 AM

Lille Nørd

Lille Nørd
10:35 AM

Kaj og Andrea leger bondegård

Kaj og Andrea leger bondegård
11:00 AM

Bamses billedbog

Bamses billedbog
11:30 AM

Skæg med matematik (2)

Skæg med matematik (2)
11:55 AM

Rosa fra Rouladegade II (S2 E3)

Rosa fra Rouladegade II (S2 E3)
12:25 PM

Ramajetterne (S1 E2)

Ramajetterne (S1 E2)
12:55 PM

Sikker & Søn II (S2 E10)

Sikker & Søn II (S2 E10)
1:05 PM

Motor Mille og Børnebanden (S1 E7)

Motor Mille og Børnebanden (S1 E7)
1:30 PM

Motor Mille på maskintur (S1 E3)

Motor Mille på maskintur (S1 E3)
1:45 PM

Alfons Åberg (S1 E11)

Alfons Åberg (S1 E11)
2:00 PM

Ernest & Celestine (S1 E10)

Ernest & Celestine (S1 E10)
2:10 PM

Simon

Simon
2:20 PM

Gurli Gris V (S5 E24)

Gurli Gris V (S5 E24)
2:25 PM

Gurli Gris V (S5 E25)

Gurli Gris V (S5 E25)
2:30 PM

Kika og Bob (S1 E14)

Kika og Bob (S1 E14)
2:40 PM

Gry og Regnbueriget

Gry og Regnbueriget
3:05 PM

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (S2 E14)

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (S2 E14)
3:20 PM

Tib & Tumtum

Tib & Tumtum
3:30 PM

Apollos røverhistorier

Apollos røverhistorier
3:45 PM

Pyjamasheltene II (S2 E42)

Pyjamasheltene II (S2 E42)
3:55 PM

Onkel Rejes Heavyband (S1 E11)

Onkel Rejes Heavyband (S1 E11)
4:10 PM

Motor Mille og uniformerne - Soldat (S1 E6)

Motor Mille og uniformerne - Soldat (S1 E6)
4:30 PM

Mini MGP - Afgørelsen

Mini MGP - Afgørelsen
4:50 PM

Quizdyrene - Hesten Mika

Quizdyrene - Hesten Mika
5:00 PM

F for får V (S5 E19)

F for får V (S5 E19)
5:15 PM

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (S2 E13)

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (S2 E13)
5:25 PM

Lille Roy (S1 E43)

Lille Roy (S1 E43)
5:40 PM

Kasper og Sofie bliver bedste venner (S3 E4)

Kasper og Sofie bliver bedste venner (S3 E4)
6:05 PM

Gurli Gris III (S3 E25)

Gurli Gris III (S3 E25)
6:10 PM

F for får V (S5 E19)

F for får V (S5 E19)
6:15 PM

Søpapegøjernes ø II (S2 E20)

Søpapegøjernes ø II (S2 E20)
6:25 PM

Hjørne Bjørne III (S3 E10)

Hjørne Bjørne III (S3 E10)
6:30 PM

Mor Muh og Kragen

Mor Muh og Kragen
6:40 PM

Den lille prinsesse (S2 E8)

Den lille prinsesse (S2 E8)
6:50 PM

Minisekterne (S1 E37)

Minisekterne (S1 E37)
6:55 PM

Lillefinger

Lillefinger
7:00 PM

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
7:15 PM

Ramasjang sover

Ramasjang sover
10:00 PM

Ramasjang sover

Ramasjang sover
12:45 AM

Ramasjang sover

Ramasjang sover
2:50 AM

Ramasjang sover

Ramasjang sover
3:45 AM

Ramasjang sover - lidt endnu

Ramasjang sover - lidt endnu
4:00 AM

Den lille prinsesse (S2 E15)

Den lille prinsesse (S2 E15)
4:10 AM

Pingu (S1 E20)

Pingu (S1 E20)
4:20 AM

Masha og Bjørnen (S2 E23)

Masha og Bjørnen (S2 E23)
4:25 AM

Masha og Bjørnen (S2 E24)

Masha og Bjørnen (S2 E24)
4:35 AM

Motor Mille og Børnebanden (S1 E4)

Motor Mille og Børnebanden (S1 E4)
Saturday 23 Nov
5:05 AM

Chuggington (S1 E25)

Chuggington (S1 E25)
5:15 AM

Rita og Krokodille - På langrend

Rita og Krokodille - På langrend
5:20 AM

Vitello - napper en kat (S1 E2)

Vitello - napper en kat (S1 E2)
5:30 AM

Onkel Rejes Heavyband (S1 E7)

Onkel Rejes Heavyband (S1 E7)
5:50 AM

Hey Duggee

Hey Duggee
6:00 AM

F for Får

F for Får
6:10 AM

Gurli Gris II (S2 E16)

Gurli Gris II (S2 E16)
6:15 AM

Vidundervovsen Vaffel (S1 E23)

Vidundervovsen Vaffel (S1 E23)
6:30 AM

F for Får - filmen

F for Får - filmen
8:05 AM

Kasper og Sofie II (S2 E2)

Kasper og Sofie II (S2 E2)
8:20 AM

Kasper og Sofie II (S2 E3)

Kasper og Sofie II (S2 E3)
8:35 AM

Alfons Åberg (S1 E4)

Alfons Åberg (S1 E4)
8:45 AM

Peddersen og Findus

Peddersen og Findus
9:00 AM

Pax' jordiske eventyr III (S3 E5)

Pax' jordiske eventyr III (S3 E5)
9:15 AM

Flaskepost fra Stillehavet (S1 E8)

Flaskepost fra Stillehavet (S1 E8)
9:25 AM

Emil fra Lønneberg

Emil fra Lønneberg
10:05 AM

Ramasjang Mysteriet V (S5 E3)

Ramasjang Mysteriet V (S5 E3)
10:35 AM

Far, mor og bjørn (S1 E3)

Far, mor og bjørn (S1 E3)
11:00 AM

Bamselægen - Blindtarmen (S1 E3)

Bamselægen - Blindtarmen (S1 E3)
11:15 AM

TV AVISEN for dyr - Den berømte kattekilling (S1 E14)

TV AVISEN for dyr - Den berømte kattekilling (S1 E14)
11:30 AM

Min oldefars historier - Sæbekassebilen

Min oldefars historier - Sæbekassebilen
11:35 AM

Heino fikser alt - Hulen (S1 E1)

Heino fikser alt - Hulen (S1 E1)
11:50 AM

Brillebjørn (S1 E5)

Brillebjørn (S1 E5)
11:55 AM

Rosa fra Rouladegade II (S2 E4)

Rosa fra Rouladegade II (S2 E4)
12:20 PM

Tree Fu Tom (S3 E3)

Tree Fu Tom (S3 E3)
12:45 PM

Tree Fu Tom (S3 E4)

Tree Fu Tom (S3 E4)
1:05 PM

Motor Mille og Børnebanden (S1 E8)

Motor Mille og Børnebanden (S1 E8)
1:30 PM

Ernest & Celestine (S1 E11)

Ernest & Celestine (S1 E11)
1:45 PM

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (S2 E15)

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (S2 E15)
1:55 PM

Gurli Gris VII (S7 E1)

Gurli Gris VII (S7 E1)
2:00 PM

Gurli Gris VII (S7 E2)

Gurli Gris VII (S7 E2)
2:05 PM

Apollos røverhistorier

Apollos røverhistorier
2:20 PM

Rasmus Klump (S1 E3)

Rasmus Klump (S1 E3)
2:30 PM

Ridderprinsessen Nella (S1 E27)

Ridderprinsessen Nella (S1 E27)
2:55 PM

Dora udforskeren (S1 E22)

Dora udforskeren (S1 E22)
3:20 PM

Paw Patrol IV (S4 E25)

Paw Patrol IV (S4 E25)
3:40 PM

Pyjamasheltene II (S2 E43)

Pyjamasheltene II (S2 E43)
3:55 PM

Bamselægen - Armen (S2 E15)

Bamselægen - Armen (S2 E15)
4:15 PM

Paphoved II (S2 E7)

Paphoved II (S2 E7)
4:20 PM

Sol snart 6 år (S1 E7)

Sol snart 6 år (S1 E7)
4:30 PM

Sprinter Galore III - Udklædning (S3 E9)

Sprinter Galore III - Udklædning (S3 E9)
4:45 PM

Sprinter Galore III - Afsked (S3 E10)

Sprinter Galore III - Afsked (S3 E10)
5:00 PM

F for Får

F for Får
5:15 PM

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (S2 E14)

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (S2 E14)
5:25 PM

Lille Roy (S1 E44)

Lille Roy (S1 E44)
5:40 PM

Kasper og Sofie på vinterferie (S3 E1)

Kasper og Sofie på vinterferie (S3 E1)
6:00 PM

Så er der tegnefilm

Så er der tegnefilm
6:25 PM

Didrik Drage (S1 E13)

Didrik Drage (S1 E13)
6:35 PM

Junglebogen (S1 E16)

Junglebogen (S1 E16)
6:45 PM

Yakari III (S3 E11)

Yakari III (S3 E11)
7:00 PM

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
7:15 PM

Ramasjang sover

Ramasjang sover
10:00 PM

Ramasjang sover

Ramasjang sover
12:45 AM

Ramasjang sover

Ramasjang sover
2:50 AM

Ramasjang sover

Ramasjang sover
3:45 AM

Ramasjang sover - lidt endnu

Ramasjang sover - lidt endnu
4:00 AM

Den lille prinsesse (S2 E16)

Den lille prinsesse (S2 E16)
4:15 AM

Pingu (S1 E21)

Pingu (S1 E21)
4:20 AM

Masha og Bjørnen (S2 E25)

Masha og Bjørnen (S2 E25)
4:25 AM

Masha og Bjørnen (S2 E26)

Masha og Bjørnen (S2 E26)
4:35 AM

Motor Mille og Børnebanden (S1 E5)

Motor Mille og Børnebanden (S1 E5)
Sunday 24 Nov
5:00 AM

Chuggington (S1 E26)

Chuggington (S1 E26)
5:10 AM

Rita og Krokodille - I biografen

Rita og Krokodille - I biografen
5:15 AM

Vitello - vil gerne have en far (S1 E3)

Vitello - vil gerne have en far (S1 E3)
5:30 AM

Onkel Rejes Heavyband (S1 E8)

Onkel Rejes Heavyband (S1 E8)
5:50 AM

Hey Duggee

Hey Duggee
5:55 AM

F for Får

F for Får
6:10 AM

Gurli Gris II (S2 E17)

Gurli Gris II (S2 E17)
6:15 AM

Vidundervovsen Vaffel (S1 E24)

Vidundervovsen Vaffel (S1 E24)
6:30 AM

Der var engang en dreng

Der var engang en dreng
7:45 AM

Hr. Skægs hotel - Den syge læge (S1 E11)

Hr. Skægs hotel - Den syge læge (S1 E11)
8:00 AM

Kasper og Sofie II (S2 E4)

Kasper og Sofie II (S2 E4)
8:15 AM

Kasper og Sofie II (S2 E5)

Kasper og Sofie II (S2 E5)
8:30 AM

Alfons Åberg (S1 E5)

Alfons Åberg (S1 E5)
8:40 AM

Cirkeline

Cirkeline
8:55 AM

Pax' jordiske eventyr III (S3 E6)

Pax' jordiske eventyr III (S3 E6)
9:10 AM

Flaskepost fra Stillehavet (S1 E9)

Flaskepost fra Stillehavet (S1 E9)
9:25 AM

Emil fra Lønneberg

Emil fra Lønneberg
10:00 AM

Ramasjang Mysteriet V (S5 E4)

Ramasjang Mysteriet V (S5 E4)
10:30 AM

Far, mor og bjørn (S1 E4)

Far, mor og bjørn (S1 E4)
11:00 AM

Bamselægen - Ryggen (S1 E4)

Bamselægen - Ryggen (S1 E4)
11:15 AM

TV AVISEN for dyr - Abegemmeleg og Dyrenes MGP (S1 E15)

TV AVISEN for dyr - Abegemmeleg og Dyrenes MGP (S1 E15)
11:25 AM

Min oldefars historier - Elgen

Min oldefars historier - Elgen
11:35 AM

Heino fikser alt - Fletningen (S1 E2)

Heino fikser alt - Fletningen (S1 E2)
11:50 AM

Brillebjørn (S1 E6)

Brillebjørn (S1 E6)
11:55 AM

Rosa fra Rouladegade II (S2 E5)

Rosa fra Rouladegade II (S2 E5)
12:25 PM

Tree Fu Tom (S3 E5)

Tree Fu Tom (S3 E5)
12:45 PM

Tree Fu Tom (S3 E6)

Tree Fu Tom (S3 E6)
1:10 PM

Motor Mille og Børnebanden (S1 E9)

Motor Mille og Børnebanden (S1 E9)
1:35 PM

Ernest & Celestine (S1 E12)

Ernest & Celestine (S1 E12)
1:45 PM

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (S2 E16)

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (S2 E16)
2:00 PM

Gurli Gris VII (S7 E3)

Gurli Gris VII (S7 E3)
2:05 PM

Gurli Gris VII (S7 E4)

Gurli Gris VII (S7 E4)
2:10 PM

Apollos røverhistorier

Apollos røverhistorier
2:20 PM

Rasmus Klump (S1 E4)

Rasmus Klump (S1 E4)
2:35 PM

Ridderprinsessen Nella (S1 E28)

Ridderprinsessen Nella (S1 E28)
2:55 PM

Dora udforskeren (S1 E23)

Dora udforskeren (S1 E23)
3:20 PM

Paw Patrol IV (S4 E26)

Paw Patrol IV (S4 E26)
3:45 PM

Pyjamasheltene II (S2 E44)

Pyjamasheltene II (S2 E44)
4:00 PM

Onkel Reje og børnenes brevkasse (S1 E9)

Onkel Reje og børnenes brevkasse (S1 E9)
4:10 PM

Luk op Luk i - SØSKENDE

Luk op Luk i - SØSKENDE
4:30 PM

Marie og Marias Vinter (S2 E5)

Marie og Marias Vinter (S2 E5)
4:45 PM

Marie og Marias Vinter (S2 E6)

Marie og Marias Vinter (S2 E6)
5:00 PM

F for Får

F for Får
5:10 PM

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (S2 E15)

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (S2 E15)
5:20 PM

Lille Roy (S1 E45)

Lille Roy (S1 E45)
5:40 PM

Kasper og Sofie på vinterferie (S3 E2)

Kasper og Sofie på vinterferie (S3 E2)
6:00 PM

Wild Kratts (S2 E21)

Wild Kratts (S2 E21)
6:20 PM

Didrik Drage (S1 E14)

Didrik Drage (S1 E14)
6:35 PM

Junglebogen (S1 E17)

Junglebogen (S1 E17)
6:45 PM

Yakari III (S3 E12)

Yakari III (S3 E12)
7:00 PM

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
7:15 PM

Ramasjang sover

Ramasjang sover
10:00 PM

Ramasjang sover

Ramasjang sover
12:45 AM

Ramasjang sover

Ramasjang sover
2:50 AM

Ramasjang sover

Ramasjang sover
3:45 AM

Ramasjang sover - lidt endnu

Ramasjang sover - lidt endnu
4:00 AM

Den lille prinsesse (S2 E17)

Den lille prinsesse (S2 E17)
4:10 AM

Pingu (S1 E22)

Pingu (S1 E22)
4:20 AM

Inui (S1 E17)

Inui (S1 E17)
4:25 AM

Ramasjang Mysteriet II (S2 E4)

Ramasjang Mysteriet II (S2 E4)
4:55 AM

Chuggington (S1 E1)

Chuggington (S1 E1)
Monday 25 Nov
5:05 AM

Morten Skildpadde II (S2 E8)

Morten Skildpadde II (S2 E8)
5:30 AM

Sofus II (S2 E7)

Sofus II (S2 E7)
5:45 AM

Hey Duggee

Hey Duggee
5:55 AM

F for Får

F for Får
6:00 AM

Onkel Rejes Heavyband (S1 E9)

Onkel Rejes Heavyband (S1 E9)
6:20 AM

Vidundervovsen Vaffel (S1 E25)

Vidundervovsen Vaffel (S1 E25)
6:35 AM

Gurli Gris II (S2 E18)

Gurli Gris II (S2 E18)
6:40 AM

Gurli Gris II (S2 E19)

Gurli Gris II (S2 E19)
6:45 AM

Simon

Simon
6:50 AM

Onkel Reje og børnenes brevkasse (S1 E11)

Onkel Reje og børnenes brevkasse (S1 E11)
7:05 AM

Pyjamasheltene II (S2 E44)

Pyjamasheltene II (S2 E44)
7:15 AM

Motor Mille og uniformerne - Livredder (S1 E4)

Motor Mille og uniformerne - Livredder (S1 E4)
7:35 AM

Kanonkongen Freja (S1 E3)

Kanonkongen Freja (S1 E3)
7:55 AM

Hunden Ib - hjælper en and

Hunden Ib - hjælper en and
8:00 AM

Kasper og Sofie II (S2 E6)

Kasper og Sofie II (S2 E6)
8:15 AM

Rod i Historien (S1 E9)

Rod i Historien (S1 E9)
8:30 AM

Alma flytter på landet (S1 E4)

Alma flytter på landet (S1 E4)
8:40 AM

OpFinn (S1 E2)

OpFinn (S1 E2)
9:05 AM

Hunden Ib - skruer støttehjulene af

Hunden Ib - skruer støttehjulene af
9:08 AM

Hunden Ib - slukker brandmanden

Hunden Ib - slukker brandmanden
9:10 AM

Flaskepost fra Stillehavet (S1 E10)

Flaskepost fra Stillehavet (S1 E10)
9:25 AM

Monster Buster

Monster Buster
9:40 AM

Vilde venner (S1 E3)

Vilde venner (S1 E3)
10:00 AM

Lille Nørd

Lille Nørd
10:30 AM

Kaj og Andrea

Kaj og Andrea
11:00 AM

Bamses billedbog

Bamses billedbog
11:30 AM

Skæg med matematik (3)

Skæg med matematik (3)
11:55 AM

Rosa fra Rouladegade II (S2 E6)

Rosa fra Rouladegade II (S2 E6)
12:25 PM

Ramajetterne (S1 E3)

Ramajetterne (S1 E3)
1:00 PM

Sikker & Søn II (S2 E11)

Sikker & Søn II (S2 E11)
1:10 PM

Motor Mille og Børnebanden (S1 E10)

Motor Mille og Børnebanden (S1 E10)
1:35 PM

Motor Mille på maskintur (S1 E4)

Motor Mille på maskintur (S1 E4)
1:50 PM

Alfons Åberg (S1 E12)

Alfons Åberg (S1 E12)
2:00 PM

Ernest & Celestine (S1 E13)

Ernest & Celestine (S1 E13)
2:10 PM

Simon

Simon
2:15 PM

Gurli Gris VII (S7 E5)

Gurli Gris VII (S7 E5)
2:20 PM

Gurli Gris VII (S7 E6)

Gurli Gris VII (S7 E6)
2:30 PM

Kika og Bob (S1 E15)

Kika og Bob (S1 E15)
2:45 PM

Gry og Regnbueriget

Gry og Regnbueriget
3:05 PM

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (S2 E17)

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (S2 E17)
3:20 PM

Tib & Tumtum

Tib & Tumtum
3:30 PM

Apollos røverhistorier

Apollos røverhistorier
3:45 PM

Pyjamasheltene II (S2 E45)

Pyjamasheltene II (S2 E45)
4:00 PM

Rosa fra Rouladegade (S1 E6)

Rosa fra Rouladegade (S1 E6)
4:30 PM

Onkel Rejes sørøvershow II (S2 E14)

Onkel Rejes sørøvershow II (S2 E14)
4:45 PM

Onkel Rejes sørøvershow II (S2 E15)

Onkel Rejes sørøvershow II (S2 E15)
5:00 PM

F for Får

F for Får
5:10 PM

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (S2 E16)

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (S2 E16)
5:20 PM

Lille Roy (S1 E46)

Lille Roy (S1 E46)
5:40 PM

Kasper og Sofie på vinterferie (S3 E3)

Kasper og Sofie på vinterferie (S3 E3)
6:00 PM

Wild Kratts (S2 E22)

Wild Kratts (S2 E22)
6:20 PM

Didrik Drage (S1 E15)

Didrik Drage (S1 E15)
6:35 PM

Junglebogen (S1 E18)

Junglebogen (S1 E18)
6:45 PM

Yakari III (S3 E13)

Yakari III (S3 E13)
7:00 PM

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
7:15 PM

Ramasjang sover

Ramasjang sover
10:00 PM

Ramasjang sover

Ramasjang sover
12:45 AM

Ramasjang sover

Ramasjang sover
2:50 AM

Ramasjang sover

Ramasjang sover
3:45 AM

Ramasjang sover - lidt endnu

Ramasjang sover - lidt endnu
4:00 AM

Den lille prinsesse (S2 E18)

Den lille prinsesse (S2 E18)
4:10 AM

Pingu (S1 E23)

Pingu (S1 E23)
4:20 AM

Inui

Inui
4:25 AM

Ramasjang Mysteriet II

Ramasjang Mysteriet II
4:55 AM

Chuggington

Chuggington
Tuesday 26 Nov
5:05 AM

Morten Skildpadde II (S2 E9)

Morten Skildpadde II (S2 E9)
5:30 AM

Sofus III (S3 E1)

Sofus III (S3 E1)
5:45 AM

Hey Duggee

Hey Duggee
5:55 AM

F for Får

F for Får
6:00 AM

Onkel Rejes Heavyband (S1 E10)

Onkel Rejes Heavyband (S1 E10)
6:20 AM

Vidundervovsen Vaffel

Vidundervovsen Vaffel
6:35 AM

Gurli Gris II (S2 E20)

Gurli Gris II (S2 E20)
6:40 AM

Gurli Gris II (S2 E21)

Gurli Gris II (S2 E21)
6:45 AM

Simon

Simon
6:50 AM

Onkel Reje og børnenes brevkasse (S1 E12)

Onkel Reje og børnenes brevkasse (S1 E12)
7:05 AM

Pyjamasheltene II

Pyjamasheltene II
7:15 AM

Motor Mille og uniformerne - Skorstensfejer

Motor Mille og uniformerne - Skorstensfejer
7:35 AM

Kanonkongen Freja (S1 E4)

Kanonkongen Freja (S1 E4)
7:55 AM

Hunden Ib - tager den skarpe sav

Hunden Ib - tager den skarpe sav
8:00 AM

Kasper og Sofie II (S2 E7)

Kasper og Sofie II (S2 E7)
8:15 AM

Rod i Historien (S1 E10)

Rod i Historien (S1 E10)
8:30 AM

Alma flytter på landet (S1 E5)

Alma flytter på landet (S1 E5)
8:40 AM

OpFinn (S1 E3)

OpFinn (S1 E3)
9:05 AM

Hunden Ib - speeder motoren op

Hunden Ib - speeder motoren op
9:08 AM

Hunden Ib - tænker sig om en ekstra gang

Hunden Ib - tænker sig om en ekstra gang
9:10 AM

Flaskepost fra Stillehavet (S1 E11)

Flaskepost fra Stillehavet (S1 E11)
9:25 AM

Monster Buster

Monster Buster
9:40 AM

Vilde venner

Vilde venner
10:00 AM

Lille Nørd

Lille Nørd
10:30 AM

Kaj og Andrea

Kaj og Andrea
11:00 AM

Bamses billedbog

Bamses billedbog
11:30 AM

Skæg med matematik

Skæg med matematik
11:55 AM

Rosa fra Rouladegade II

Rosa fra Rouladegade II
12:25 PM

Ramajetterne

Ramajetterne
1:00 PM

Sikker & Søn II (S2 E12)

Sikker & Søn II (S2 E12)
1:10 PM

Motor Mille og Børnebanden

Motor Mille og Børnebanden
1:35 PM

Motor Mille på maskintur

Motor Mille på maskintur
1:50 PM

Oda Omvendt (S1 E1)

Oda Omvendt (S1 E1)
2:00 PM

Ernest & Celestine

Ernest & Celestine
2:10 PM

Simon

Simon
2:15 PM

Gurli Gris: Græskardysten

Gurli Gris: Græskardysten
2:20 PM

Gurli Gris VII (S7 E8)

Gurli Gris VII (S7 E8)
2:30 PM

Kika og Bob

Kika og Bob
2:45 PM

Gry og Regnbueriget

Gry og Regnbueriget
3:05 PM

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
3:20 PM

Tib & Tumtum

Tib & Tumtum
3:30 PM

Apollos røverhistorier

Apollos røverhistorier
3:45 PM

Pyjamasheltene II

Pyjamasheltene II
4:00 PM

TV AVISEN for dyr - Abegemmeleg og Dyrenes MGP

TV AVISEN for dyr - Abegemmeleg og Dyrenes MGP
4:10 PM

Hemmelige dyr: Det høje skrig (S1 E9)

Hemmelige dyr: Det høje skrig (S1 E9)
4:20 PM

En besynderlig gæst

En besynderlig gæst
4:45 PM

Hugo og Holger

Hugo og Holger
4:55 PM

F for Får

F for Får
5:10 PM

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
5:20 PM

Lille Roy

Lille Roy
5:40 PM

Kasper og Sofie på vinterferie (S3 E4)

Kasper og Sofie på vinterferie (S3 E4)
6:00 PM

Wild Kratts

Wild Kratts
6:20 PM

Didrik Drage (S1 E16)

Didrik Drage (S1 E16)
6:35 PM

Junglebogen

Junglebogen
6:45 PM

Yakari III

Yakari III
7:00 PM

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
7:15 PM

Ramasjang sover

Ramasjang sover
10:00 PM

Ramasjang sover

Ramasjang sover
12:45 AM

Ramasjang sover

Ramasjang sover
2:50 AM

Ramasjang sover

Ramasjang sover
3:45 AM

Ramasjang sover - lidt endnu

Ramasjang sover - lidt endnu
4:00 AM

Den lille prinsesse (S2 E19)

Den lille prinsesse (S2 E19)
4:10 AM

Pingu (S1 E24)

Pingu (S1 E24)
4:20 AM

Inui

Inui
4:25 AM

Ramasjang Mysteriet II

Ramasjang Mysteriet II
4:55 AM

Chuggington

Chuggington
Wednesday 27 Nov
5:05 AM

Morten Skildpadde II (S2 E10)

Morten Skildpadde II (S2 E10)
5:30 AM

Sofus III (S3 E2)

Sofus III (S3 E2)
5:45 AM

Hey Duggee

Hey Duggee
5:55 AM

F for Får

F for Får
6:00 AM

Onkel Rejes Heavyband (S1 E11)

Onkel Rejes Heavyband (S1 E11)
6:20 AM

Vidundervovsen Vaffel

Vidundervovsen Vaffel
6:35 AM

Gurli Gris II (S2 E22)

Gurli Gris II (S2 E22)
6:40 AM

Gurli Gris II (S2 E23)

Gurli Gris II (S2 E23)
6:45 AM

Simon

Simon
6:50 AM

Onkel Reje og børnenes brevkasse (S1 E13)

Onkel Reje og børnenes brevkasse (S1 E13)
7:05 AM

Pyjamasheltene II

Pyjamasheltene II
7:15 AM

Motor Mille og uniformerne - Soldat (S1 E6)

Motor Mille og uniformerne - Soldat (S1 E6)
7:35 AM

Kanonkongen Freja (S1 E5)

Kanonkongen Freja (S1 E5)
7:55 AM

Hunden Ib - kan ikke holde det ud

Hunden Ib - kan ikke holde det ud
8:00 AM

Kasper og Sofie II (S2 E8)

Kasper og Sofie II (S2 E8)
8:15 AM

Isabel og den skjulte skat

Isabel og den skjulte skat
8:30 AM

Alma flytter på landet (S1 E6)

Alma flytter på landet (S1 E6)
8:40 AM

Pip og Papegøje (S1 E1)

Pip og Papegøje (S1 E1)
9:05 AM

Hunden Ib - hjælper en and

Hunden Ib - hjælper en and
9:08 AM

Hunden Ib - tager den skarpe sav

Hunden Ib - tager den skarpe sav
9:10 AM

Flaskepost fra Stillehavet (S1 E12)

Flaskepost fra Stillehavet (S1 E12)
9:25 AM

Monster Buster

Monster Buster
9:40 AM

Vilde venner

Vilde venner
10:00 AM

Lille Nørd

Lille Nørd
10:30 AM

Kaj og Andrea

Kaj og Andrea
11:00 AM

Bamses billedbog

Bamses billedbog
11:30 AM

Skæg med matematik

Skæg med matematik
11:55 AM

Rosa fra Rouladegade II

Rosa fra Rouladegade II
12:25 PM

Ramajetterne

Ramajetterne
1:00 PM

Sikker & Søn II (S2 E13)

Sikker & Søn II (S2 E13)
1:10 PM

Motor Mille og Børnebanden

Motor Mille og Børnebanden
1:35 PM

Motor Mille på maskintur

Motor Mille på maskintur
1:50 PM

Oda Omvendt (S1 E2)

Oda Omvendt (S1 E2)
2:00 PM

Ernest & Celestine

Ernest & Celestine
2:10 PM

Simon

Simon
2:15 PM

Gurli Gris VII (S7 E9)

Gurli Gris VII (S7 E9)
2:25 PM

Gurli Gris VII (S7 E10)

Gurli Gris VII (S7 E10)
2:30 PM

Kika og Bob

Kika og Bob
2:45 PM

Gry og Regnbueriget

Gry og Regnbueriget
3:05 PM

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
3:20 PM

Tib & Tumtum

Tib & Tumtum
3:30 PM

Apollos røverhistorier

Apollos røverhistorier
3:45 PM

Pyjamasheltene II

Pyjamasheltene II
4:00 PM

Ramasjang Mysteriet III

Ramasjang Mysteriet III
4:30 PM

Sofus III (S3 E6)

Sofus III (S3 E6)
4:45 PM

Monster Buster

Monster Buster
5:00 PM

F for Får

F for Får
5:10 PM

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
5:20 PM

Lille Roy

Lille Roy
5:40 PM

Kasper og Sofies vidunderlige jul (S3 E1)

Kasper og Sofies vidunderlige jul (S3 E1)
6:00 PM

Wild Kratts

Wild Kratts
6:20 PM

Didrik Drage (S1 E17)

Didrik Drage (S1 E17)
6:35 PM

Junglebogen

Junglebogen
6:45 PM

Yakari III

Yakari III
7:00 PM

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
7:15 PM

Ramasjang sover

Ramasjang sover
10:00 PM

Ramasjang sover

Ramasjang sover
12:45 AM

Ramasjang sover

Ramasjang sover
2:50 AM

Ramasjang sover

Ramasjang sover
3:45 AM

Ramasjang sover - lidt endnu

Ramasjang sover - lidt endnu
4:00 AM

Den lille prinsesse (S2 E20)

Den lille prinsesse (S2 E20)
4:10 AM

Pingu (S1 E25)

Pingu (S1 E25)
4:20 AM

Inui (S1 E20)

Inui (S1 E20)
4:25 AM

Ramasjang Mysteriet III (S3 E1)

Ramasjang Mysteriet III (S3 E1)
4:55 AM

Chuggington (S1 E4)

Chuggington (S1 E4)
Thursday 28 Nov
5:05 AM

Morten Skildpadde II (S2 E11)

Morten Skildpadde II (S2 E11)
5:30 AM

Sofus III (S3 E3)

Sofus III (S3 E3)
5:45 AM

Hey Duggee

Hey Duggee
5:55 AM

F for Får

F for Får
6:00 AM

Onkel Rejes Heavyband (S1 E12)

Onkel Rejes Heavyband (S1 E12)
6:20 AM

Vidundervovsen Vaffel (S1 E28)

Vidundervovsen Vaffel (S1 E28)
6:35 AM

Gurli Gris II (S2 E25)

Gurli Gris II (S2 E25)
6:40 AM

Gurli Gris II (S2 E26)

Gurli Gris II (S2 E26)
6:45 AM

Simon

Simon
6:50 AM

Onkel Reje og børnenes brevkasse (S1 E14)

Onkel Reje og børnenes brevkasse (S1 E14)
7:05 AM

Pyjamasheltene II (S2 E47)

Pyjamasheltene II (S2 E47)
7:15 AM

Motor Mille og uniformerne - Ambulance (S1 E7)

Motor Mille og uniformerne - Ambulance (S1 E7)
7:35 AM

Kanonkongen Freja (S1 E6)

Kanonkongen Freja (S1 E6)
7:55 AM

Hunden Ib - går ud af bussen

Hunden Ib - går ud af bussen
8:00 AM

Kasper og Sofie II (S2 E9)

Kasper og Sofie II (S2 E9)
8:15 AM

Isabel og den skjulte skat (S1 E2)

Isabel og den skjulte skat (S1 E2)
8:30 AM

Alma flytter på landet (S1 E7)

Alma flytter på landet (S1 E7)
8:40 AM

Pip og Papegøje (S1 E2)

Pip og Papegøje (S1 E2)
9:05 AM

Hunden Ib - kan ikke holde det ud

Hunden Ib - kan ikke holde det ud
9:08 AM

Hunden Ib - går ud af bussen

Hunden Ib - går ud af bussen
9:10 AM

Flaskepost fra Stillehavet (S1 E13)

Flaskepost fra Stillehavet (S1 E13)
9:25 AM

Monster Buster

Monster Buster
9:40 AM

Vilde venner (S1 E6)

Vilde venner (S1 E6)
10:00 AM

Lille Nørd

Lille Nørd
10:30 AM

Kaj og Andrea

Kaj og Andrea
11:00 AM

Bamses Billedbog

Bamses Billedbog
11:30 AM

Skæg med matematik (6)

Skæg med matematik (6)
11:55 AM

Rosa fra Rouladegade II (S2 E9)

Rosa fra Rouladegade II (S2 E9)
12:25 PM

Ramajetterne (S1 E6)

Ramajetterne (S1 E6)
1:00 PM

Sikker & Søn II (S2 E14)

Sikker & Søn II (S2 E14)
1:10 PM

Onkel Rejes Sørøvershow (S1 E1)

Onkel Rejes Sørøvershow (S1 E1)
1:35 PM

Motor Mille på maskintur (S1 E7)

Motor Mille på maskintur (S1 E7)
1:50 PM

Oda Omvendt (S1 E3)

Oda Omvendt (S1 E3)
2:00 PM

Ernest & Celestine (S1 E16)

Ernest & Celestine (S1 E16)
2:10 PM

Simon

Simon
2:15 PM

Gurli Gris VII (S7 E11)

Gurli Gris VII (S7 E11)
2:25 PM

Gurli Gris VII (S7 E12)

Gurli Gris VII (S7 E12)
2:30 PM

Kika og Bob (S1 E18)

Kika og Bob (S1 E18)
2:45 PM

Gry og Regnbueriget

Gry og Regnbueriget
3:05 PM

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (S2 E20)

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (S2 E20)
3:20 PM

Tib & Tumtum

Tib & Tumtum
3:30 PM

Apollos røverhistorier

Apollos røverhistorier
3:45 PM

Pyjamasheltene II (S2 E48)

Pyjamasheltene II (S2 E48)
4:00 PM

Motor Mille på maskintur (S1 E10)

Motor Mille på maskintur (S1 E10)
4:15 PM

Hr. Skægs hotel - Lommetyven (S1 E12)

Hr. Skægs hotel - Lommetyven (S1 E12)
4:30 PM

Hr. Skægs hotel - Betjenten (S1 E14)

Hr. Skægs hotel - Betjenten (S1 E14)
4:50 PM

Mig og mine to hjem - Tristan (S1 E7)

Mig og mine to hjem - Tristan (S1 E7)
4:55 PM

F for Får

F for Får
5:10 PM

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (S2 E19)

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (S2 E19)
5:20 PM

Lille Roy (S1 E49)

Lille Roy (S1 E49)
5:40 PM

Kasper og Sofies vidunderlige jul (S3 E2)

Kasper og Sofies vidunderlige jul (S3 E2)
6:00 PM

Wild Kratts (S2 E25)

Wild Kratts (S2 E25)
6:20 PM

Didrik Drage (S1 E18)

Didrik Drage (S1 E18)
6:35 PM

Junglebogen (S1 E21)

Junglebogen (S1 E21)
6:45 PM

Yakari III (S3 E16)

Yakari III (S3 E16)
7:00 PM

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
7:15 PM

Ramasjang sover

Ramasjang sover
10:00 PM

Ramasjang sover

Ramasjang sover
12:45 AM

Ramasjang sover

Ramasjang sover
2:50 AM

Ramasjang sover

Ramasjang sover
3:45 AM

Ramasjang sover - lidt endnu

Ramasjang sover - lidt endnu
DR Ramasjang is this week airing Vidundervovsen Vaffel, Gurli Gris, Simon, Onkel Reje og børnenes brevkasse, Pyjamasheltene, Motor Mille og uniformerne - Flybrandmand, Kanonkongen Freja, Kasper og Sofie, Rod i Historien, Alma flytter på landet, OpFinn, Hunden Ib - ser noget der blinker, Hunden Ib - siger godnat til en gris, Flaskepost fra Stillehavet, Monster Buster, Vilde venner, Lille Nørd, Kaj og Andrea leger bondegård, Bamses billedbog, Skæg med matematik, Rosa fra Rouladegade, Ramajetterne, Sikker & Søn, Motor Mille og Børnebanden, Motor Mille på maskintur, Alfons Åberg, Ernest & Celestine, Gurli Gris V, Kika og Bob, Gry og Regnbueriget, Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven, Tib & Tumtum, Apollos røverhistorier, Onkel Rejes Heavyband, Motor Mille og uniformerne - Soldat, Mini MGP - Afgørelsen, Quizdyrene - Hesten Mika, F for får V, Lille Roy, Kasper og Sofie bliver bedste venner, Søpapegøjernes ø, Hjørne Bjørne, Mor Muh og Kragen, Den lille prinsesse, Minisekterne, Lillefinger, Godnat - nu går vi i seng, Ramasjang sover, Ramasjang sover - lidt endnu, Pingu, Masha og Bjørnen, Chuggington, Rita og Krokodille - På langrend, Vitello - napper en kat, Hey Duggee, F for Får, F for Får - filmen, Peddersen og Findus, Pax' jordiske eventyr, Emil fra Lønneberg, Ramasjang Mysteriet V, Far, mor og bjørn, Bamselægen - Blindtarmen, TV AVISEN for dyr - Den berømte kattekilling, Min oldefars historier - Sæbekassebilen, Heino fikser alt - Hulen, Brillebjørn, Tree Fu Tom, Gurli Gris VII, Rasmus Klump, Ridderprinsessen Nella, Dora udforskeren, Paw Patrol IV, Bamselægen - Armen, Paphoved, Sol snart 6 år, Sprinter Galore III - Udklædning, Sprinter Galore III - Afsked, Kasper og Sofie på vinterferie, Så er der tegnefilm, Didrik Drage, Junglebogen, Yakari, Rita og Krokodille - I biografen, Vitello - vil gerne have en far, Der var engang en dreng, Hr. Skægs hotel - Den syge læge, Cirkeline, Bamselægen - Ryggen, TV AVISEN for dyr - Abegemmeleg og Dyrenes MGP, Min oldefars historier - Elgen, Heino fikser alt - Fletningen, Luk op Luk i - SØSKENDE, Marie og Marias Vinter, Wild Kratts, Inui, Ramasjang Mysteriet, Morten Skildpadde, Sofus, Motor Mille og uniformerne - Livredder, Hunden Ib - hjælper en and, Hunden Ib - skruer støttehjulene af, Hunden Ib - slukker brandmanden, Kaj og Andrea, Onkel Rejes sørøvershow, Motor Mille og uniformerne - Skorstensfejer, Hunden Ib - tager den skarpe sav, Hunden Ib - speeder motoren op, Hunden Ib - tænker sig om en ekstra gang, Oda Omvendt, Hemmelige dyr, En besynderlig gæst, Hugo og Holger, Hunden Ib - kan ikke holde det ud, Isabel og den skjulte skat, Pip og Papegøje, Kasper og Sofies vidunderlige jul, Motor Mille og uniformerne - Ambulance, Hunden Ib - går ud af bussen, Bamses Billedbog, Onkel Rejes Sørøvershow, Hr. Skægs hotel - Lommetyven, Hr. Skægs hotel - Betjenten, Mig og mine to hjem - Tristan

DR Ramasjang today
DR Ramasjang tonight