DR Ultra tv listing from 11 November 2019 to 18 November 2019

Monday 11 Nov
10:35 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
12:35 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
2:30 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Tuesday 12 Nov
5:00 AM

Grizzy og lemmingerne (S1 E33)

Grizzy og lemmingerne (S1 E33)
5:05 AM

Grizzy og lemmingerne (S1 E34)

Grizzy og lemmingerne (S1 E34)
5:15 AM

Dybet (S1 E10)

Dybet (S1 E10)
5:35 AM

Thunderbirds II (S2 E14)

Thunderbirds II (S2 E14)
6:00 AM

ULTRA NYT: Fanget i en forkert krop | Dyrlæger advarer om gadehunde

ULTRA NYT: Fanget i en forkert krop | Dyrlæger advarer om gadehunde
6:10 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
6:20 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
6:35 AM

Junglebanden

Junglebanden
6:45 AM

Junglebanden

Junglebanden
6:55 AM

Galaksekrigerne - Taskeholdet (S1 E17)

Galaksekrigerne - Taskeholdet (S1 E17)
7:20 AM

Mission: Eftersidning I (S1 E17)

Mission: Eftersidning I (S1 E17)
7:40 AM

Pendlerkids III (S3 E2)

Pendlerkids III (S3 E2)
7:55 AM

Backstage II (S2 E7)

Backstage II (S2 E7)
8:10 AM

Store Nørd: Ninjakrog

Store Nørd: Ninjakrog
8:30 AM

Sebastian og Afrikas vildeste dyr (4) - Hyænen

Sebastian og Afrikas vildeste dyr (4) - Hyænen
8:50 AM

Lokummet brænder I (S1 E3)

Lokummet brænder I (S1 E3)
8:55 AM

Lokummet brænder I (S1 E4)

Lokummet brænder I (S1 E4)
9:05 AM

Drengerøv (S1 E7)

Drengerøv (S1 E7)
9:25 AM

Ultras sorte kageshow III (S3 E2)

Ultras sorte kageshow III (S3 E2)
9:55 AM

The Next Step (S1 E2)

The Next Step (S1 E2)
10:20 AM

Isas Stepz (S1 E3)

Isas Stepz (S1 E3)
10:30 AM

Isas Stepz (S1 E4)

Isas Stepz (S1 E4)
10:45 AM

KreaKampen (S2 E2)

KreaKampen (S2 E2)
11:25 AM

Simone Tajmers outfit skal være i forskelligt stof | Designtalenterne - Outfit of the Day V

Simone Tajmers outfit skal være i forskelligt stof | Designtalenterne - Outfit of the Day V
11:40 AM

Alletiders kok (7) - Stegt hest med persillesovs i vikingetiden

Alletiders kok (7) - Stegt hest med persillesovs i vikingetiden
11:55 AM

Monica Chef - Haven i fare (S1 E10)

Monica Chef - Haven i fare (S1 E10)
12:20 PM

Limbo III (S3 E15)

Limbo III (S3 E15)
12:35 PM

Klassen - Pigehemmeligheder (275)

Klassen - Pigehemmeligheder (275)
12:45 PM

Klassen - Den frække tidskapsel (276)

Klassen - Den frække tidskapsel (276)
12:55 PM

Sofie Linde Show II (2) - Mette Lindberg

Sofie Linde Show II (2) - Mette Lindberg
1:25 PM

Pendlerkids II (S2 E2)

Pendlerkids II (S2 E2)
1:40 PM

Wild Kratts III (S3 E16)

Wild Kratts III (S3 E16)
2:05 PM

Dybet (S1 E27)

Dybet (S1 E27)
2:30 PM

Scooby Doo (S1 E7)

Scooby Doo (S1 E7)
2:50 PM

Gumball (S5 E7)

Gumball (S5 E7)
3:10 PM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
3:25 PM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
3:35 PM

Familien Thunderman (S1 E12)

Familien Thunderman (S1 E12)
3:55 PM

Verden ifølge Flora - Hypokonder (S1 E26)

Verden ifølge Flora - Hypokonder (S1 E26)
4:05 PM

Pendlerkids III (S3 E2)

Pendlerkids III (S3 E2)
4:20 PM

Backstage I (S1 E2)

Backstage I (S1 E2)
4:40 PM

Laver penge i slummen! Klassen vs. Bangladesh (S1 E2)

Laver penge i slummen! Klassen vs. Bangladesh (S1 E2)
4:50 PM

Klassen - Vera bliver forelsket (378)

Klassen - Vera bliver forelsket (378)
5:00 PM

Ultra Nyt

Ultra Nyt
5:10 PM

The Next Step (S6 E9)

The Next Step (S6 E9)
5:30 PM

BaseBoys - Ny pige i klassen (S2 E3)

BaseBoys - Ny pige i klassen (S2 E3)
5:45 PM

BaseBoys - Møde med Emil går galt (S2 E4)

BaseBoys - Møde med Emil går galt (S2 E4)
5:55 PM

Isas Stepz (S3 E43)

Isas Stepz (S3 E43)
6:10 PM

Isas Stepz (S3 E44)

Isas Stepz (S3 E44)
6:30 PM

The Next Step IV (S4 E3)

The Next Step IV (S4 E3)
6:50 PM

The Next Step IV (S4 E4)

The Next Step IV (S4 E4)
7:10 PM

Braceface (S2 E39)

Braceface (S2 E39)
7:35 PM

Limbo I (S1 E2)

Limbo I (S1 E2)
8:05 PM

Livredderne II - Feje Tricks (S2 E4)

Livredderne II - Feje Tricks (S2 E4)
8:15 PM

Livredderne II - Hun Drukner - Hjælp! (S2 E5)

Livredderne II - Hun Drukner - Hjælp! (S2 E5)
8:25 PM

Livredderne II - Ballade på Bommen (S2 E6)

Livredderne II - Ballade på Bommen (S2 E6)
8:30 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
10:30 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
12:30 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
2:30 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Wednesday 13 Nov
5:00 AM

Grizzy og lemmingerne (S1 E35)

Grizzy og lemmingerne (S1 E35)
5:05 AM

Grizzy og lemmingerne (S1 E36)

Grizzy og lemmingerne (S1 E36)
5:15 AM

Dybet (S1 E11)

Dybet (S1 E11)
5:35 AM

Thunderbirds II (S2 E15)

Thunderbirds II (S2 E15)
6:00 AM

Ultra Nyt

Ultra Nyt
6:10 AM

Klassen - Vera bliver forelsket (378)

Klassen - Vera bliver forelsket (378)
6:20 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
6:30 AM

Junglebanden

Junglebanden
6:40 AM

Junglebanden

Junglebanden
6:55 AM

Galaksekrigerne - En billes bodsgang (S1 E18)

Galaksekrigerne - En billes bodsgang (S1 E18)
7:15 AM

Mission: Eftersidning I (S1 E18)

Mission: Eftersidning I (S1 E18)
7:35 AM

Pendlerkids III (S3 E3)

Pendlerkids III (S3 E3)
7:50 AM

Backstage II (S2 E8)

Backstage II (S2 E8)
8:10 AM

Store Nørd: Voldgrav

Store Nørd: Voldgrav
8:30 AM

Sebastian og Afrikas vildeste dyr (5) - Aldabra-skildpadden

Sebastian og Afrikas vildeste dyr (5) - Aldabra-skildpadden
8:45 AM

Lokummet brænder I (S1 E5)

Lokummet brænder I (S1 E5)
8:50 AM

Lokummet brænder I (S1 E6)

Lokummet brænder I (S1 E6)
9:00 AM

Drengerøv (S1 E8)

Drengerøv (S1 E8)
9:25 AM

Ultras sorte kageshow III (S3 E3)

Ultras sorte kageshow III (S3 E3)
9:55 AM

The Next Step (S1 E3)

The Next Step (S1 E3)
10:15 AM

Isas Stepz (S1 E5)

Isas Stepz (S1 E5)
10:30 AM

Isas Stepz (S1 E6)

Isas Stepz (S1 E6)
10:45 AM

KreaKampen (S2 E3)

KreaKampen (S2 E3)
11:15 AM

Designerne tegner selv deres finaletøj | Designtalenterne - Outfit of the Day V

Designerne tegner selv deres finaletøj | Designtalenterne - Outfit of the Day V
11:35 AM

Alletiders kok (8) - Bedstemor-hotdog i950

Alletiders kok (8) - Bedstemor-hotdog i950
11:55 AM

Monica Chef - Sebas' hemmelighed (S1 E11)

Monica Chef - Sebas' hemmelighed (S1 E11)
12:15 PM

Limbo III (S3 E16)

Limbo III (S3 E16)
12:35 PM

Klassen - Ondt i brysterne (277)

Klassen - Ondt i brysterne (277)
12:45 PM

Klassen - Lyver Luna? Del 1 (278)

Klassen - Lyver Luna? Del 1 (278)
12:55 PM

Sofie Linde Show II (3) - Citybois

Sofie Linde Show II (3) - Citybois
1:25 PM

Pendlerkids II (S2 E3)

Pendlerkids II (S2 E3)
1:45 PM

Wild Kratts III (S3 E17)

Wild Kratts III (S3 E17)
2:05 PM

Dybet (S1 E28)

Dybet (S1 E28)
2:25 PM

Scooby Doo (S1 E8)

Scooby Doo (S1 E8)
2:50 PM

Gumball (S5 E8)

Gumball (S5 E8)
3:10 PM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
3:20 PM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
3:35 PM

Familien Thunderman (S1 E13)

Familien Thunderman (S1 E13)
3:55 PM

Verden ifølge Flora - Invitation (S1 E27)

Verden ifølge Flora - Invitation (S1 E27)
4:10 PM

Pendlerkids III (S3 E3)

Pendlerkids III (S3 E3)
4:25 PM

Backstage I (S1 E3)

Backstage I (S1 E3)
4:40 PM

Klassen - Vera bliver forelsket (378)

Klassen - Vera bliver forelsket (378)
4:50 PM

Klassen - Faker på sin fødselsdag (379)

Klassen - Faker på sin fødselsdag (379)
5:00 PM

Ultra Nyt

Ultra Nyt
5:10 PM

The Next Step (S6 E10)

The Next Step (S6 E10)
5:30 PM

BaseBoys - Mathilde starter pigeband (S2 E5)

BaseBoys - Mathilde starter pigeband (S2 E5)
5:40 PM

BaseBoys - Til grin foran alle (S2 E6)

BaseBoys - Til grin foran alle (S2 E6)
5:55 PM

Isas Stepz (S3 E45)

Isas Stepz (S3 E45)
6:10 PM

Isas Stepz (S3 E46)

Isas Stepz (S3 E46)
6:25 PM

The Next Step IV (S4 E5)

The Next Step IV (S4 E5)
6:45 PM

The Next Step IV (S4 E6)

The Next Step IV (S4 E6)
7:05 PM

Braceface (S2 E40)

Braceface (S2 E40)
7:30 PM

Limbo I (S1 E3)

Limbo I (S1 E3)
8:00 PM

Voksenfælden I (S1 E9)

Voksenfælden I (S1 E9)
8:30 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
10:30 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
12:30 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
2:25 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Thursday 14 Nov
5:00 AM

Grizzy og lemmingerne (S1 E37)

Grizzy og lemmingerne (S1 E37)
5:05 AM

Grizzy og lemmingerne (S1 E38)

Grizzy og lemmingerne (S1 E38)
5:15 AM

Dybet (S1 E12)

Dybet (S1 E12)
5:35 AM

Thunderbirds II (S2 E16)

Thunderbirds II (S2 E16)
6:00 AM

Ultra Nyt

Ultra Nyt
6:10 AM

Klassen - Faker på sin fødselsdag (379)

Klassen - Faker på sin fødselsdag (379)
6:20 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
6:30 AM

Junglebanden

Junglebanden
6:40 AM

Junglebanden

Junglebanden
6:55 AM

Galaksekrigerne - En fremmed flytter ind i hovedet (S1 E19)

Galaksekrigerne - En fremmed flytter ind i hovedet (S1 E19)
7:15 AM

Mission: Eftersidning I (S1 E19)

Mission: Eftersidning I (S1 E19)
7:35 AM

Pendlerkids III (S3 E4)

Pendlerkids III (S3 E4)
7:50 AM

Backstage II (S2 E9)

Backstage II (S2 E9)
8:10 AM

Store Nørd: Gyroskop

Store Nørd: Gyroskop
8:30 AM

Sebastian og Afrikas vildeste dyr (6) - Krabben

Sebastian og Afrikas vildeste dyr (6) - Krabben
8:45 AM

Lokummet brænder I (S1 E7)

Lokummet brænder I (S1 E7)
8:50 AM

Lokummet brænder I (S1 E8)

Lokummet brænder I (S1 E8)
9:00 AM

Drengerøv (S1 E9)

Drengerøv (S1 E9)
9:25 AM

Ultras sorte kageshow III (S3 E4)

Ultras sorte kageshow III (S3 E4)
9:55 AM

The Next Step (S1 E4)

The Next Step (S1 E4)
10:15 AM

Isas Stepz (S1 E7)

Isas Stepz (S1 E7)
10:30 AM

Isas Stepz (S1 E8)

Isas Stepz (S1 E8)
10:45 AM

KreaKampen (S2 E1)

KreaKampen (S2 E1)
11:15 AM

Celinas vilde genbrugskjole | Designtalenterne - Outfit of the Day V

Celinas vilde genbrugskjole | Designtalenterne - Outfit of the Day V
11:35 AM

Pubertetsguiden (S1 E1)

Pubertetsguiden (S1 E1)
11:55 AM

Monica Chef - Pedro og Sebas (S1 E12)

Monica Chef - Pedro og Sebas (S1 E12)
12:15 PM

Limbo II (S2 E1)

Limbo II (S2 E1)
12:30 PM

Klassen - Lyver Luna? Del 2 (279)

Klassen - Lyver Luna? Del 2 (279)
12:40 PM

Klassen - Den værste sidekammerat (280)

Klassen - Den værste sidekammerat (280)
12:55 PM

Sofie Linde Show II (4) - Pia Kjærsgaard og Jim Lyngvild

Sofie Linde Show II (4) - Pia Kjærsgaard og Jim Lyngvild
1:25 PM

Pendlerkids II (S2 E4)

Pendlerkids II (S2 E4)
1:40 PM

Wild Kratts III (S3 E18)

Wild Kratts III (S3 E18)
2:00 PM

Dybet (S1 E29)

Dybet (S1 E29)
2:25 PM

Scooby Doo (S1 E9)

Scooby Doo (S1 E9)
2:45 PM

Gumball (S5 E9)

Gumball (S5 E9)
3:10 PM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
3:20 PM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
3:30 PM

Familien Thunderman (S1 E14)

Familien Thunderman (S1 E14)
3:55 PM

Verden ifølge Flora - Hjemve (S1 E28)

Verden ifølge Flora - Hjemve (S1 E28)
4:10 PM

Pendlerkids III (S3 E4)

Pendlerkids III (S3 E4)
4:25 PM

Backstage I (S1 E4)

Backstage I (S1 E4)
4:40 PM

Klassen - Faker på sin fødselsdag (379)

Klassen - Faker på sin fødselsdag (379)
4:50 PM

Klassen - For grim til klassebillede (380)

Klassen - For grim til klassebillede (380)
5:00 PM

Ultra Nyt

Ultra Nyt
5:10 PM

The Next Step (S6 E11)

The Next Step (S6 E11)
5:30 PM

BaseBoys - Slås på scenen (S2 E7)

BaseBoys - Slås på scenen (S2 E7)
5:40 PM

BaseBoys - Kæmper mod GoldGirls (S2 E8)

BaseBoys - Kæmper mod GoldGirls (S2 E8)
5:55 PM

Isas Stepz (S3 E47)

Isas Stepz (S3 E47)
6:10 PM

Cykel Karaoke - Marcus og Martinus

Cykel Karaoke - Marcus og Martinus
6:25 PM

The Next Step IV (S4 E7)

The Next Step IV (S4 E7)
6:45 PM

The Next Step IV (S4 E8)

The Next Step IV (S4 E8)
7:05 PM

Braceface (S2 E41)

Braceface (S2 E41)
7:30 PM

Limbo I (S1 E4)

Limbo I (S1 E4)
8:00 PM

Sofie Linde Show II (14) - Tobias og Karoline

Sofie Linde Show II (14) - Tobias og Karoline
8:30 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
10:30 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
12:30 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
2:25 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Friday 15 Nov
5:00 AM

Grizzy og lemmingerne (S1 E39)

Grizzy og lemmingerne (S1 E39)
5:05 AM

Grizzy og lemmingerne (S1 E40)

Grizzy og lemmingerne (S1 E40)
5:15 AM

Dybet (S1 E13)

Dybet (S1 E13)
5:35 AM

Thunderbirds II (S2 E17)

Thunderbirds II (S2 E17)
6:00 AM

Ultra Nyt

Ultra Nyt
6:10 AM

Klassen - For grim til klassebillede (380)

Klassen - For grim til klassebillede (380)
6:20 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
6:30 AM

Junglebanden

Junglebanden
6:40 AM

Junglebanden

Junglebanden
6:55 AM

Galaksekrigerne - En fremmed flytter ind i dit hoved (S1 E20)

Galaksekrigerne - En fremmed flytter ind i dit hoved (S1 E20)
7:15 AM

Mission: Eftersidning I (S1 E20)

Mission: Eftersidning I (S1 E20)
7:35 AM

Pendlerkids III (S3 E5)

Pendlerkids III (S3 E5)
7:50 AM

Backstage II (S2 E10)

Backstage II (S2 E10)
8:10 AM

Store Nørd: Vulkan special

Store Nørd: Vulkan special
8:30 AM

Lokummet brænder III (S3 E1)

Lokummet brænder III (S3 E1)
8:45 AM

Lokummet brænder III (S3 E2)

Lokummet brænder III (S3 E2)
9:00 AM

Drengerøv (S1 E10)

Drengerøv (S1 E10)
9:25 AM

Ultras sorte kageshow III (S3 E5)

Ultras sorte kageshow III (S3 E5)
9:55 AM

The Next Step (S1 E5)

The Next Step (S1 E5)
10:15 AM

Isas Stepz (S1 E9)

Isas Stepz (S1 E9)
10:30 AM

Isas Stepz (S1 E10)

Isas Stepz (S1 E10)
10:45 AM

KreaKampen (S2 E2)

KreaKampen (S2 E2)
11:15 AM

Lina Rafn skal have tern og glimmer | Designtalenterne - Outfit of the Day V

Lina Rafn skal have tern og glimmer | Designtalenterne - Outfit of the Day V
11:35 AM

Pubertetsguiden (S1 E2)

Pubertetsguiden (S1 E2)
11:55 AM

Monica Chef - Red haven (S1 E13)

Monica Chef - Red haven (S1 E13)
12:15 PM

Limbo II (S2 E2)

Limbo II (S2 E2)
12:30 PM

Klassen - Uhyggelig kædebesked (281)

Klassen - Uhyggelig kædebesked (281)
12:40 PM

Klassen - Populær hos drengene (282)

Klassen - Populær hos drengene (282)
12:55 PM

Sofie Linde Show II (5) - Page Four

Sofie Linde Show II (5) - Page Four
1:25 PM

Pendlerkids II (S2 E5)

Pendlerkids II (S2 E5)
1:45 PM

Wild Kratts III (S3 E19)

Wild Kratts III (S3 E19)
2:05 PM

Dybet (S1 E30)

Dybet (S1 E30)
2:25 PM

Scooby Doo (S1 E10)

Scooby Doo (S1 E10)
2:50 PM

Gumball (S5 E10)

Gumball (S5 E10)
3:10 PM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
3:20 PM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
3:35 PM

Familien Thunderman (S1 E15)

Familien Thunderman (S1 E15)
3:55 PM

Verden ifølge Flora - Hus til salg (S1 E29)

Verden ifølge Flora - Hus til salg (S1 E29)
4:10 PM

Pendlerkids III (S3 E5)

Pendlerkids III (S3 E5)
4:25 PM

Backstage I (S1 E5)

Backstage I (S1 E5)
4:40 PM

Klassen - For grim til klassebillede (380)

Klassen - For grim til klassebillede (380)
4:45 PM

Hjalte vs Tjelle - Tømmerflådeduellen (S1 E8)

Hjalte vs Tjelle - Tømmerflådeduellen (S1 E8)
5:00 PM

Ultra Nyt

Ultra Nyt
5:05 PM

Insta Answer med Cisilia

Insta Answer med Cisilia
5:10 PM

The Next Step (S6 E12)

The Next Step (S6 E12)
5:30 PM

BaseBoys - En sindssyg battle (S2 E9)

BaseBoys - En sindssyg battle (S2 E9)
5:40 PM

BaseBoys - Vi snyder pigerne (S2 E10)

BaseBoys - Vi snyder pigerne (S2 E10)
5:55 PM

Cowboy, Indianer og Hest - tilbage på skolebænken

Cowboy, Indianer og Hest - tilbage på skolebænken
6:30 PM

Ultras sorte kageshow III (S3 E1)

Ultras sorte kageshow III (S3 E1)
7:00 PM

Olsen Banden på dybt vand

Olsen Banden på dybt vand
8:15 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
10:15 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
12:15 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
2:15 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Saturday 16 Nov
5:00 AM

Grizzy og lemmingerne

Grizzy og lemmingerne
5:05 AM

Grizzy og lemmingerne

Grizzy og lemmingerne
5:15 AM

Dybet

Dybet
5:35 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
5:45 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
6:00 AM

Grizzy og lemmingerne

Grizzy og lemmingerne
6:05 AM

Wild Kratts

Wild Kratts
6:30 AM

Wild Kratts

Wild Kratts
6:50 AM

Junglebanden

Junglebanden
7:00 AM

Junglebanden

Junglebanden
7:15 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
7:25 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
7:35 AM

Pingvinerne fra Madagascar

Pingvinerne fra Madagascar
8:00 AM

Disney sjov

Disney sjov
9:00 AM

Scooby Doo - Pirater i sigte

Scooby Doo - Pirater i sigte
10:05 AM

Scooby Doo

Scooby Doo
10:35 AM

Junglebanden

Junglebanden
10:50 AM

Junglebanden

Junglebanden
11:00 AM

Adventure Time - Mørkelilla

Adventure Time - Mørkelilla
11:20 AM

Adventure Time - Valnødder og regn

Adventure Time - Valnødder og regn
11:45 AM

Galaksekrigerne - Det duer ikke

Galaksekrigerne - Det duer ikke
12:05 PM

Galaksekrigerne - Munden flyder over med safter som vin

Galaksekrigerne - Munden flyder over med safter som vin
12:25 PM

Ultras sorte kageshow III

Ultras sorte kageshow III
12:55 PM

Kører bil i skolegården | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E16)

Kører bil i skolegården | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E16)
1:10 PM

Sluger en nøgle | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E17)

Sluger en nøgle | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E17)
1:20 PM

Nicolai ofrer sig | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E18)

Nicolai ofrer sig | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E18)
1:30 PM

Voksenfælden II

Voksenfælden II
2:00 PM

Stormy 3

Stormy 3
3:55 PM

Verden ifølge Flora - Fanget (S1 E30)

Verden ifølge Flora - Fanget (S1 E30)
4:05 PM

Ram den lige i røven! Klassen vs. Bangladesh (S1 E1)

Ram den lige i røven! Klassen vs. Bangladesh (S1 E1)
4:15 PM

Laver penge i slummen! Klassen vs. Bangladesh (S1 E2)

Laver penge i slummen! Klassen vs. Bangladesh (S1 E2)
4:25 PM

Klassen - Vera bliver forelsket

Klassen - Vera bliver forelsket
4:35 PM

Klassen - Faker på sin fødselsdag

Klassen - Faker på sin fødselsdag
4:45 PM

Klassen - For grim til klassebillede

Klassen - For grim til klassebillede
4:55 PM

Cykel Karaoke - Sigmund fra X Factor

Cykel Karaoke - Sigmund fra X Factor
5:10 PM

The Next Step

The Next Step
5:30 PM

Hjalte vs Tjelle - Ostevæggen

Hjalte vs Tjelle - Ostevæggen
5:40 PM

Lina Rafn skal have tern og glimmer | Designtalenterne - Outfit of the Day V

Lina Rafn skal have tern og glimmer | Designtalenterne - Outfit of the Day V
6:00 PM

KreaKampen

KreaKampen
6:30 PM

Sofie Linde Show I (8) - Mikkel Kryger

Sofie Linde Show I (8) - Mikkel Kryger
7:00 PM

Ozzy

Ozzy
8:30 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
10:30 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
12:30 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
2:25 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Sunday 17 Nov
5:00 AM

Grizzy og lemmingerne (S1 E43)

Grizzy og lemmingerne (S1 E43)
5:05 AM

Grizzy og lemmingerne (S1 E44)

Grizzy og lemmingerne (S1 E44)
5:15 AM

Dybet (S1 E15)

Dybet (S1 E15)
5:35 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
5:45 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
6:00 AM

Grizzy og lemmingerne (S1 E4)

Grizzy og lemmingerne (S1 E4)
6:05 AM

Wild Kratts

Wild Kratts
6:30 AM

Wild Kratts

Wild Kratts
6:50 AM

Junglebanden

Junglebanden
7:00 AM

Junglebanden

Junglebanden
7:15 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
7:25 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
7:35 AM

Pingvinerne fra Madagascar (26)

Pingvinerne fra Madagascar (26)
8:00 AM

Gamba

Gamba
9:30 AM

Scooby Doo (S1 E12)

Scooby Doo (S1 E12)
9:50 AM

Gumball (S5 E15)

Gumball (S5 E15)
10:10 AM

Gumball (S5 E16)

Gumball (S5 E16)
10:30 AM

Store Nørd: Go-cart

Store Nørd: Go-cart
10:50 AM

Store Nørd: Brandslukning (S2010 E1)

Store Nørd: Brandslukning (S2010 E1)
11:10 AM

Sleepover - Zoologisk museum

Sleepover - Zoologisk museum
11:25 AM

Hollywoods vildeste dyr II (S2 E1)

Hollywoods vildeste dyr II (S2 E1)
11:40 AM

Vil verdens største fugledderkop bide? | Bidt, brændt og stukket III

Vil verdens største fugledderkop bide? | Bidt, brændt og stukket III
11:45 AM

Hvad har jeg gjort? | Skyldig (S1 E7)

Hvad har jeg gjort? | Skyldig (S1 E7)
12:00 PM

Alene med Flora | Skyldig (S1 E8)

Alene med Flora | Skyldig (S1 E8)
12:10 PM

Andreas går amok | Skyldig (S1 E9)

Andreas går amok | Skyldig (S1 E9)
12:20 PM

Ulovligt til Guldtuben | Skyldig (S1 E10)

Ulovligt til Guldtuben | Skyldig (S1 E10)
12:35 PM

Nøgenfoto i omklædningen | Skyldig (S1 E11)

Nøgenfoto i omklædningen | Skyldig (S1 E11)
12:45 PM

Udstillet på Insta | Skyldig (S1 E12)

Udstillet på Insta | Skyldig (S1 E12)
12:50 PM

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Rasmus Brohave (S3 E9)

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Rasmus Brohave (S3 E9)
1:10 PM

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Finale (S3 E10)

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Finale (S3 E10)
1:30 PM

Klassen - Vera bliver forelsket (378)

Klassen - Vera bliver forelsket (378)
1:40 PM

Klassen - Faker på sin fødselsdag (379)

Klassen - Faker på sin fødselsdag (379)
1:50 PM

Klassen - For grim til klassebillede (380)

Klassen - For grim til klassebillede (380)
2:00 PM

De fem på nye eventyr

De fem på nye eventyr
3:35 PM

Quarx (S1 E24)

Quarx (S1 E24)
3:45 PM

Quarx (S1 E25)

Quarx (S1 E25)
3:55 PM

Quarx (S1 E26)

Quarx (S1 E26)
4:10 PM

Verden ifølge Flora - Vlog (S1 E31)

Verden ifølge Flora - Vlog (S1 E31)
4:20 PM

Verden ifølge Flora - Fotogen (S1 E32)

Verden ifølge Flora - Fotogen (S1 E32)
4:30 PM

Hjalte vs Tjelle - Snørebåndsforhindringen (S1 E9)

Hjalte vs Tjelle - Snørebåndsforhindringen (S1 E9)
4:40 PM

Limbo III (S3 E13)

Limbo III (S3 E13)
4:55 PM

Limbo III (S3 E14)

Limbo III (S3 E14)
5:10 PM

The Next Step (S6 E14)

The Next Step (S6 E14)
5:30 PM

Ultras Sorte Kageshow I (S1 E4)

Ultras Sorte Kageshow I (S1 E4)
6:00 PM

Riisings flotte talkshow II (S2 E1)

Riisings flotte talkshow II (S2 E1)
6:30 PM

Winnetous søn

Winnetous søn
7:55 PM

Snydt!

Snydt!
8:15 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
10:15 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
12:15 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
2:15 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
DR Ultra is this week airing Ultra siger godnat, Grizzy og lemmingerne, Dybet, Thunderbirds, ULTRA NYT, Alvin og de frække jordegern, Junglebanden, Galaksekrigerne - Taskeholdet, Mission, Pendlerkids, Backstage, Store Nørd, Sebastian og Afrikas vildeste dyr (4) - Hyænen, Lokummet brænder I, Drengerøv, Ultras sorte kageshow, The Next Step, Isas Stepz, KreaKampen, Simone Tajmers outfit skal være i forskelligt stof | Designtalenterne - Outfit of the Day V, Alletiders kok (7) - Stegt hest med persillesovs i vikingetiden, Monica Chef - Haven i fare, Limbo, Klassen - Pigehemmeligheder, Klassen - Den frække tidskapsel, Sofie Linde Show II (2) - Mette Lindberg, Wild Kratts, Scooby Doo, Gumball, Familien Thunderman, Verden ifølge Flora - Hypokonder, Backstage I, Laver penge i slummen! Klassen vs. Bangladesh, Klassen - Vera bliver forelsket, Ultra Nyt, BaseBoys - Ny pige i klassen, BaseBoys - Møde med Emil går galt, The Next Step IV, Braceface, Limbo I, Livredderne II - Feje Tricks, Livredderne II - Hun Drukner - Hjælp!, Livredderne II - Ballade på Bommen, Galaksekrigerne - En billes bodsgang, Sebastian og Afrikas vildeste dyr (5) - Aldabra-skildpadden, Designerne tegner selv deres finaletøj | Designtalenterne - Outfit of the Day V, Alletiders kok (8) - Bedstemor-hotdog i950, Monica Chef - Sebas' hemmelighed, Klassen - Ondt i brysterne, Klassen - Lyver Luna? Del 1, Sofie Linde Show II (3) - Citybois, Verden ifølge Flora - Invitation, Klassen - Faker på sin fødselsdag, BaseBoys - Mathilde starter pigeband, BaseBoys - Til grin foran alle, Voksenfælden I, Galaksekrigerne - En fremmed flytter ind i hovedet, Sebastian og Afrikas vildeste dyr (6) - Krabben, Celinas vilde genbrugskjole | Designtalenterne - Outfit of the Day V, Pubertetsguiden, Monica Chef - Pedro og Sebas, Klassen - Lyver Luna? Del 2, Klassen - Den værste sidekammerat, Sofie Linde Show II (4) - Pia Kjærsgaard og Jim Lyngvild, Verden ifølge Flora - Hjemve, Klassen - For grim til klassebillede, BaseBoys - Slås på scenen, BaseBoys - Kæmper mod GoldGirls, Cykel Karaoke - Marcus og Martinus, Sofie Linde Show II (14) - Tobias og Karoline, Galaksekrigerne - En fremmed flytter ind i dit hoved, Lokummet brænder, Lina Rafn skal have tern og glimmer | Designtalenterne - Outfit of the Day V, Monica Chef - Red haven, Klassen - Uhyggelig kædebesked, Klassen - Populær hos drengene, Sofie Linde Show II (5) - Page Four, Verden ifølge Flora - Hus til salg, Hjalte vs Tjelle - Tømmerflådeduellen, Insta Answer med Cisilia, BaseBoys - En sindssyg battle, BaseBoys - Vi snyder pigerne, Cowboy, Indianer og Hest - tilbage på skolebænken, Olsen Banden på dybt vand, Pingvinerne fra Madagascar, Disney sjov, Scooby Doo - Pirater i sigte, Adventure Time - Mørkelilla, Adventure Time - Valnødder og regn, Galaksekrigerne - Det duer ikke, Galaksekrigerne - Munden flyder over med safter som vin, Kører bil i skolegården | PEK - Pranksters Elite Klub, Sluger en nøgle | PEK - Pranksters Elite Klub, Nicolai ofrer sig | PEK - Pranksters Elite Klub, Voksenfælden, Stormy 3, Verden ifølge Flora - Fanget, Ram den lige i røven! Klassen vs. Bangladesh, Cykel Karaoke - Sigmund fra X Factor, Hjalte vs Tjelle - Ostevæggen, Sofie Linde Show I (8) - Mikkel Kryger, Ozzy, Gamba, Sleepover - Zoologisk museum, Hollywoods vildeste dyr, Vil verdens største fugledderkop bide? | Bidt, brændt og stukket, Hvad har jeg gjort? | Skyldig, Alene med Flora | Skyldig, Andreas går amok | Skyldig, Ulovligt til Guldtuben | Skyldig, Nøgenfoto i omklædningen | Skyldig, Udstillet på Insta | Skyldig, Designtalenterne - Outfit of the Day III - Rasmus Brohave, Designtalenterne - Outfit of the Day III - Finale, De fem på nye eventyr, Quarx, Verden ifølge Flora - Vlog, Verden ifølge Flora - Fotogen, Hjalte vs Tjelle - Snørebåndsforhindringen, Ultras Sorte Kageshow I, Riisings flotte talkshow, Winnetous søn, Snydt!

DR Ultra today
DR Ultra tonight