Saira Khan's kids 'distressed' at Gemma Collins and Jason Gardiner row

Saira Khan's kids 'distressed' at Gemma Collins and Jason Gardiner row

Saira Khan's kids 'distressed' at Gemma Collins and Jason Gardiner row
Matt Evers claims Jason Gardiner did sell stories on Gemma Collins

Matt Evers claims Jason Gardiner did sell stories on Gemma Collins

Matt Evers claims Jason Gardiner did sell stories on Gemma Collins
Richard Blackwood 'won't rule out' EastEnders comeback

Richard Blackwood 'won't rule out' EastEnders comeback

Richard Blackwood 'won't rule out' EastEnders comeback
Ricky Champ trolled in Tesco

Ricky Champ trolled in Tesco

Ricky Champ trolled in Tesco
Megan Barton Hanson 'too unwell' to support Wes Nelson at Dancing on Ice

Megan Barton Hanson 'too unwell' to support Wes Nelson at Dancing on Ice

Megan Barton Hanson 'too unwell' to support Wes Nelson at Dancing on Ice

DR Ultra tv listing from 21 January 2019 to 29 January 2019

Monday 21 Jan
3:15 PM

Scooby Doo (19)

Scooby Doo (19)
3:35 PM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
3:45 PM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
4:00 PM

Galaksekrigerne - Faderens kunst (12)

Galaksekrigerne - Faderens kunst (12)
4:20 PM

Vi' bare bjørne (13)

Vi' bare bjørne (13)
4:30 PM

Vi' bare bjørne (14)

Vi' bare bjørne (14)
4:45 PM

Jarl, Fortnite #1 - Vinder 35.000 kr. på ét game (1)

Jarl, Fortnite #1 - Vinder 35.000 kr. på ét game (1)
4:50 PM

Danmarks største youtuber (1:12)

Danmarks største youtuber (1:12)
5:00 PM

Ultra Nyt

Ultra Nyt
5:10 PM

The Next Step IV (6)

The Next Step IV (6)
5:35 PM

Bidt, brændt og stukket II - Danmarks største edderkop (1)

Bidt, brændt og stukket II - Danmarks største edderkop (1)
5:50 PM

Pendlerkids (11)

Pendlerkids (11)
6:05 PM

De nye Fortnite-stjerner - Det her er Danmarks nye Fortnite-stjerner (1)

De nye Fortnite-stjerner - Det her er Danmarks nye Fortnite-stjerner (1)
6:10 PM

Wolfblood IV (11)

Wolfblood IV (11)
6:35 PM

Alle sammen sammen I (9)

Alle sammen sammen I (9)
7:00 PM

Backstage I (9)

Backstage I (9)
7:15 PM

Limbo I (9)

Limbo I (9)
7:45 PM

Monica Chef - Bedste ven (9)

Monica Chef - Bedste ven (9)
8:05 PM

Riisings flotte talkshow I (3)

Riisings flotte talkshow I (3)
8:40 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
10:40 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
12:40 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
2:35 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Tuesday 22 Jan
5:00 AM

Leon

Leon
5:01 AM

Lucky Luke - Slaget (23)

Lucky Luke - Slaget (23)
5:25 AM

Junglebanden

Junglebanden
5:35 AM

Wild Kratts (2)

Wild Kratts (2)
6:00 AM

Ultra Nyt

Ultra Nyt
6:10 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
6:20 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
6:30 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
6:40 AM

Thunderbirds (12)

Thunderbirds (12)
7:05 AM

Zorro (21)

Zorro (21)
7:25 AM

Grizzy og lemmingerne (43)

Grizzy og lemmingerne (43)
7:40 AM

BaseBoys 2 - AJ hacker Fortnite (11)

BaseBoys 2 - AJ hacker Fortnite (11)
8:00 AM

BaseBoys 2 - Kan vi stjæle sangen? Del 1 (12)

BaseBoys 2 - Kan vi stjæle sangen? Del 1 (12)
8:10 AM

Store Nørd i militæret (4)

Store Nørd i militæret (4)
8:30 AM

Drengerøv (10)

Drengerøv (10)
8:50 AM

Sebastian og Afrikas vildeste dyr - Nilkrokodillen

Sebastian og Afrikas vildeste dyr - Nilkrokodillen
9:00 AM

Dybet (38)

Dybet (38)
9:25 AM

Dybet (39)

Dybet (39)
9:45 AM

Voksenfælden I (5)

Voksenfælden I (5)
10:15 AM

Danmarks sjoveste barn (5:10)

Danmarks sjoveste barn (5:10)
10:40 AM

Designtalenterne - Outfit of the Day (11)

Designtalenterne - Outfit of the Day (11)
11:00 AM

Designtalenterne - Outfit of the Day (12)

Designtalenterne - Outfit of the Day (12)
11:15 AM

Pubertetsguiden (6)

Pubertetsguiden (6)
11:35 AM

Braceface (37)

Braceface (37)
11:55 AM

Braceface (38)

Braceface (38)
12:15 PM

Isas Stepz (2)

Isas Stepz (2)
12:30 PM

Klassen - Martines private billede - del 2 (133)

Klassen - Martines private billede - del 2 (133)
12:45 PM

Klassen - En pinlig hemmelighed (134)

Klassen - En pinlig hemmelighed (134)
12:55 PM

Riisings flotte talkshow II (4)

Riisings flotte talkshow II (4)
1:25 PM

Pendlerkids (8)

Pendlerkids (8)
1:40 PM

Pendlerkids (9)

Pendlerkids (9)
1:55 PM

ZombieLars (2:13)

ZombieLars (2:13)
2:10 PM

Dybet (14)

Dybet (14)
2:30 PM

Junglebanden

Junglebanden
2:45 PM

Junglebanden

Junglebanden
2:55 PM

Wild Kratts (17)

Wild Kratts (17)
3:15 PM

Scooby Doo (20)

Scooby Doo (20)
3:35 PM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
3:45 PM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
4:00 PM

Galaksekrigerne - Nok til et helt liv (13)

Galaksekrigerne - Nok til et helt liv (13)
4:20 PM

Vi' bare bjørne (15)

Vi' bare bjørne (15)
4:30 PM

Vi' bare bjørne (16)

Vi' bare bjørne (16)
4:45 PM

Jarl, Fortnite #1 - Bliver smadret med ny makker (2)

Jarl, Fortnite #1 - Bliver smadret med ny makker (2)
4:50 PM

Klassen - Luna likehunter (269)

Klassen - Luna likehunter (269)
5:00 PM

Ultra Nyt

Ultra Nyt
5:10 PM

The Next Step IV (7)

The Next Step IV (7)
5:35 PM

Bidt, brændt og stukket II - Klamme fluer (2)

Bidt, brændt og stukket II - Klamme fluer (2)
5:50 PM

Pendlerkids (12)

Pendlerkids (12)
6:05 PM

De nye Fortnite-stjerner - Mangler en makker lige før LAN (2)

De nye Fortnite-stjerner - Mangler en makker lige før LAN (2)
6:10 PM

Wolfblood IV (12)

Wolfblood IV (12)
6:35 PM

Alle sammen sammen II (1)

Alle sammen sammen II (1)
6:55 PM

Backstage I (10)

Backstage I (10)
7:10 PM

Limbo I (10)

Limbo I (10)
7:40 PM

Monica Chef - Haven i fare (10)

Monica Chef - Haven i fare (10)
8:00 PM

Gepetto News III (3)

Gepetto News III (3)
8:30 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
10:30 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
12:30 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
2:30 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Wednesday 23 Jan
5:00 AM

Leon

Leon
5:01 AM

Lucky Luke - Retfærdighed for Daltonbrødrene (24)

Lucky Luke - Retfærdighed for Daltonbrødrene (24)
5:25 AM

Junglebanden

Junglebanden
5:35 AM

Wild Kratts (3)

Wild Kratts (3)
6:00 AM

Ultra Nyt

Ultra Nyt
6:10 AM

Klassen - Luna likehunter (269)

Klassen - Luna likehunter (269)
6:20 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
6:30 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
6:40 AM

Thunderbirds (13)

Thunderbirds (13)
7:05 AM

Zorro (22)

Zorro (22)
7:25 AM

Grizzy og lemmingerne (44)

Grizzy og lemmingerne (44)
7:40 AM

BaseBoys 2 - Kan vi stjæle sangen? Del 2 (13)

BaseBoys 2 - Kan vi stjæle sangen? Del 2 (13)
7:50 AM

BaseBoys 2 - Oliver svigter Mathilde (14)

BaseBoys 2 - Oliver svigter Mathilde (14)
8:10 AM

Store Nørd i militæret (5)

Store Nørd i militæret (5)
8:30 AM

Bidt, brændt og stukket II - Danmarks største edderkop (1)

Bidt, brændt og stukket II - Danmarks største edderkop (1)
8:45 AM

Sebastian og Afrikas vildeste dyr - Bavianen

Sebastian og Afrikas vildeste dyr - Bavianen
8:55 AM

Wild Kratts (1)

Wild Kratts (1)
9:15 AM

Wild Kratts (2)

Wild Kratts (2)
9:40 AM

Voksenfælden I (6)

Voksenfælden I (6)
10:05 AM

Danmarks sjoveste barn (6:10)

Danmarks sjoveste barn (6:10)
10:35 AM

Designtalenterne - Outfit of the Day (13)

Designtalenterne - Outfit of the Day (13)
10:55 AM

Designtalenterne - Outfit of the Day (14)

Designtalenterne - Outfit of the Day (14)
11:10 AM

Pubertetsguiden (7)

Pubertetsguiden (7)
11:25 AM

Cykel Karaoke - Flora Ofelia og Arien Takier fra Landet af Glas

Cykel Karaoke - Flora Ofelia og Arien Takier fra Landet af Glas
11:40 AM

Braceface (39)

Braceface (39)
12:05 PM

Braceface (40)

Braceface (40)
12:25 PM

Isas Stepz (3)

Isas Stepz (3)
12:40 PM

Klassen - Makeup or Not (135)

Klassen - Makeup or Not (135)
12:50 PM

Klassen - Mikkel har ingen venner (136)

Klassen - Mikkel har ingen venner (136)
1:00 PM

Riisings flotte talkshow II (5)

Riisings flotte talkshow II (5)
1:30 PM

Pendlerkids (10)

Pendlerkids (10)
1:45 PM

Pendlerkids (11)

Pendlerkids (11)
2:00 PM

ZombieLars (3:13)

ZombieLars (3:13)
2:10 PM

Dybet (15)

Dybet (15)
2:30 PM

Junglebanden

Junglebanden
2:40 PM

Junglebanden

Junglebanden
2:55 PM

Wild Kratts (18)

Wild Kratts (18)
3:15 PM

Scooby Doo (21)

Scooby Doo (21)
3:35 PM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
3:45 PM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
4:00 PM

Galaksekrigerne - Det burde aldrig ende på denne her måde, del 1 (14)

Galaksekrigerne - Det burde aldrig ende på denne her måde, del 1 (14)
4:20 PM

Vi' bare bjørne (17)

Vi' bare bjørne (17)
4:30 PM

Jarl, Fortnite #1 - Skyder ægte gun mod min makker (3)

Jarl, Fortnite #1 - Skyder ægte gun mod min makker (3)
4:40 PM

Klassen - Luna likehunter (269)

Klassen - Luna likehunter (269)
4:50 PM

Klassen - Filmet i skjul (270)

Klassen - Filmet i skjul (270)
5:00 PM

Ultra Nyt

Ultra Nyt
5:10 PM

The Next Step IV (8)

The Next Step IV (8)
5:30 PM

Bidt, brændt og stukket II - Giftig tudse (3)

Bidt, brændt og stukket II - Giftig tudse (3)
5:45 PM

Pendlerkids (13)

Pendlerkids (13)
6:02 PM

De nye Fortnite-stjerner (3)

De nye Fortnite-stjerner (3)
6:05 PM

Wolfblood V (1)

Wolfblood V (1)
6:30 PM

Alle sammen sammen II (2)

Alle sammen sammen II (2)
6:55 PM

Backstage II (1)

Backstage II (1)
7:10 PM

Limbo II (1)

Limbo II (1)
7:25 PM

Limbo II (2)

Limbo II (2)
7:40 PM

Monica Chef - Sebas' hemmelighed (11)

Monica Chef - Sebas' hemmelighed (11)
8:00 PM

Lokummet brænder III (5)

Lokummet brænder III (5)
8:15 PM

Lokummet brænder III (6)

Lokummet brænder III (6)
8:30 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
10:30 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
12:30 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
2:30 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Thursday 24 Jan
5:00 AM

Leon

Leon
5:01 AM

Lucky Luke - Don Quixote fra Texas (25)

Lucky Luke - Don Quixote fra Texas (25)
5:25 AM

Junglebanden

Junglebanden
5:35 AM

Wild Kratts (4)

Wild Kratts (4)
6:00 AM

Ultra Nyt

Ultra Nyt
6:10 AM

Klassen - Filmet i skjul (270)

Klassen - Filmet i skjul (270)
6:20 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
6:30 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
6:40 AM

Thunderbirds (14)

Thunderbirds (14)
7:05 AM

Zorro (23)

Zorro (23)
7:25 AM

Grizzy og lemmingerne (45)

Grizzy og lemmingerne (45)
7:35 AM

BaseBoys 2 - Lad os sprænge Gunpowder i luften? (15)

BaseBoys 2 - Lad os sprænge Gunpowder i luften? (15)
7:50 AM

BaseBoys 2 - Opdager kæmpe hemmelighed (16)

BaseBoys 2 - Opdager kæmpe hemmelighed (16)
8:10 AM

Store Nørd i militæret (6)

Store Nørd i militæret (6)
8:30 AM

Bidt, brændt og stukket II - Klamme fluer (2)

Bidt, brændt og stukket II - Klamme fluer (2)
8:45 AM

Sebastian og Afrikas vildeste dyr - Vortesvin

Sebastian og Afrikas vildeste dyr - Vortesvin
8:55 AM

Wild Kratts (3)

Wild Kratts (3)
9:15 AM

Wild Kratts (4)

Wild Kratts (4)
9:40 AM

Hjalte vs Tjelle - Menneskebowling (5)

Hjalte vs Tjelle - Menneskebowling (5)
9:50 AM

Voksenfælden I (7)

Voksenfælden I (7)
10:15 AM

Danmarks sjoveste barn (7:10)

Danmarks sjoveste barn (7:10)
10:45 AM

Designtalenterne - Afgørelsen (15)

Designtalenterne - Afgørelsen (15)
11:05 AM

KreaKampen - tegning

KreaKampen - tegning
11:35 AM

Braceface (41)

Braceface (41)
11:55 AM

Braceface (42)

Braceface (42)
12:20 PM

Isas Stepz (4)

Isas Stepz (4)
12:35 PM

Klassen - Martines store hemmelighed - del 1 (137)

Klassen - Martines store hemmelighed - del 1 (137)
12:45 PM

Klassen - Martines store hemmelighed - del 2 (138)

Klassen - Martines store hemmelighed - del 2 (138)
1:00 PM

Riisings flotte talkshow II (7)

Riisings flotte talkshow II (7)
1:30 PM

Pendlerkids (12)

Pendlerkids (12)
1:45 PM

Pendlerkids (13)

Pendlerkids (13)
2:00 PM

ZombieLars (4:13)

ZombieLars (4:13)
2:10 PM

Dybet (16)

Dybet (16)
2:30 PM

Junglebanden

Junglebanden
2:40 PM

Junglebanden

Junglebanden
2:55 PM

Wild Kratts (19)

Wild Kratts (19)
3:15 PM

Scooby Doo (22)

Scooby Doo (22)
3:35 PM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
3:45 PM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
4:00 PM

Galaksekrigerne - Her er dit paradis (15)

Galaksekrigerne - Her er dit paradis (15)
4:20 PM

Vi' bare bjørne (18)

Vi' bare bjørne (18)
4:30 PM

Jarl, Fortnite #1 - Sådan arbejder en Fortnite-pro (4)

Jarl, Fortnite #1 - Sådan arbejder en Fortnite-pro (4)
4:40 PM

Klassen - Filmet i skjul (270)

Klassen - Filmet i skjul (270)
4:50 PM

Klassen - Hate på Harry Potter (271)

Klassen - Hate på Harry Potter (271)
5:00 PM

Ultra Nyt

Ultra Nyt
5:10 PM

The Next Step IV (9)

The Next Step IV (9)
5:30 PM

Bidt, brændt og stukket II - Lus i Sebastians hår (4)

Bidt, brændt og stukket II - Lus i Sebastians hår (4)
5:45 PM

Pendlerkids (14)

Pendlerkids (14)
6:02 PM

De nye Fortnite-stjerner (4)

De nye Fortnite-stjerner (4)
6:05 PM

Wolfblood V (2)

Wolfblood V (2)
6:30 PM

Alle sammen sammen II (3)

Alle sammen sammen II (3)
6:55 PM

Backstage II (2)

Backstage II (2)
7:10 PM

Limbo II (3)

Limbo II (3)
7:25 PM

Limbo II (4)

Limbo II (4)
7:40 PM

Monica Chef - Pedro og Sebas (12)

Monica Chef - Pedro og Sebas (12)
8:00 PM

Sofie Linde Show I (3) - Citybois

Sofie Linde Show I (3) - Citybois
8:30 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
10:30 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
12:30 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
2:30 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Friday 25 Jan
5:00 AM

Leon

Leon
5:01 AM

Lucky Luke - En jaget kvinde (26)

Lucky Luke - En jaget kvinde (26)
5:25 AM

Junglebanden

Junglebanden
5:35 AM

Wild Kratts (5)

Wild Kratts (5)
6:00 AM

Ultra Nyt

Ultra Nyt
6:10 AM

Klassen - Hate på Harry Potter (271)

Klassen - Hate på Harry Potter (271)
6:20 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
6:30 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
6:40 AM

Thunderbirds (15)

Thunderbirds (15)
7:05 AM

Zorro (24)

Zorro (24)
7:25 AM

Grizzy og lemmingerne (46)

Grizzy og lemmingerne (46)
7:35 AM

BaseBoys 2 - Vi SKAL redde Oliver! (17)

BaseBoys 2 - Vi SKAL redde Oliver! (17)
7:45 AM

BaseBoys 2 - Vi har en vild plan! (18)

BaseBoys 2 - Vi har en vild plan! (18)
8:05 AM

Store Nørd: Æggekanon

Store Nørd: Æggekanon
8:20 AM

Bidt, brændt og stukket II - Giftig tudse (3)

Bidt, brændt og stukket II - Giftig tudse (3)
8:35 AM

Sebastian og Afrikas vildeste dyr - Pytonslange

Sebastian og Afrikas vildeste dyr - Pytonslange
8:45 AM

Wild Kratts (5)

Wild Kratts (5)
9:10 AM

Wild Kratts (6)

Wild Kratts (6)
9:30 AM

Hjalte vs Tjelle - Havfruetriatlon (6)

Hjalte vs Tjelle - Havfruetriatlon (6)
9:40 AM

Voksenfælden I (8)

Voksenfælden I (8)
10:10 AM

Danmarks sjoveste barn (8:10)

Danmarks sjoveste barn (8:10)
10:40 AM

Designpigerne - Outfit of the Day (1)

Designpigerne - Outfit of the Day (1)
10:55 AM

KreaKampen - perler

KreaKampen - perler
11:25 AM

Cykel Karaoke - Mika og Tobias

Cykel Karaoke - Mika og Tobias
11:40 AM

Braceface (43)

Braceface (43)
12:00 PM

Braceface (44)

Braceface (44)
12:20 PM

Isas Stepz (5)

Isas Stepz (5)
12:35 PM

Klassen - Pinlig mor (139)

Klassen - Pinlig mor (139)
12:50 PM

Klassen - Ny og vild tøjstil (140)

Klassen - Ny og vild tøjstil (140)
1:00 PM

Riisings flotte talkshow II (8)

Riisings flotte talkshow II (8)
1:30 PM

Pendlerkids (14)

Pendlerkids (14)
1:45 PM

Pendlerkids (15)

Pendlerkids (15)
2:00 PM

ZombieLars (5:13)

ZombieLars (5:13)
2:10 PM

Dybet (17)

Dybet (17)
2:30 PM

Junglebanden

Junglebanden
2:40 PM

Junglebanden

Junglebanden
2:55 PM

Wild Kratts (20)

Wild Kratts (20)
3:15 PM

Scooby Doo (23)

Scooby Doo (23)
3:35 PM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
3:45 PM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
4:00 PM

Galaksekrigerne - Den bevidste frigørelse af den kvindelige tilstand (16)

Galaksekrigerne - Den bevidste frigørelse af den kvindelige tilstand (16)
4:20 PM

Vi' bare bjørne (19)

Vi' bare bjørne (19)
4:30 PM

Jarl, Fortnite #1 - Får den vildeste gamer-computer (5)

Jarl, Fortnite #1 - Får den vildeste gamer-computer (5)
4:40 PM

Klassen - Hate på Harry Potter (271)

Klassen - Hate på Harry Potter (271)
4:50 PM

Danmarks største youtuber (2:12)

Danmarks største youtuber (2:12)
5:00 PM

ULTRA SNYDT special: Er computerspil skadelige?

ULTRA SNYDT special: Er computerspil skadelige?
5:10 PM

The Next Step IV (10)

The Next Step IV (10)
5:30 PM

Bidt, brændt og stukket II - Brændenælder og smerte (5)

Bidt, brændt og stukket II - Brændenælder og smerte (5)
5:45 PM

Pendlerkids (15)

Pendlerkids (15)
6:02 PM

De nye Fortnite-stjerner (5)

De nye Fortnite-stjerner (5)
6:05 PM

Wolfblood V (3)

Wolfblood V (3)
6:30 PM

Hollywoods vildeste dyr II (4)

Hollywoods vildeste dyr II (4)
6:45 PM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
7:00 PM

Ponyo på klippen ved havet

Ponyo på klippen ved havet
8:35 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
10:35 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
12:35 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
2:35 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Saturday 26 Jan
5:00 AM

Lucky Luke - Dobbelt dosis Dalton (27)

Lucky Luke - Dobbelt dosis Dalton (27)
5:20 AM

Dybet (15)

Dybet (15)
5:40 AM

Dybet (16)

Dybet (16)
6:05 AM

Junglebanden

Junglebanden
6:15 AM

Junglebanden

Junglebanden
6:25 AM

Wild Kratts (3)

Wild Kratts (3)
6:50 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
7:00 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
7:10 AM

Vi' bare bjørne II (19)

Vi' bare bjørne II (19)
7:25 AM

Vi' bare bjørne II (20)

Vi' bare bjørne II (20)
7:35 AM

Pingvinerne fra Madagascar (7)

Pingvinerne fra Madagascar (7)
8:00 AM

Disney sjov

Disney sjov
9:00 AM

De fem og mumiens hemmelighed

De fem og mumiens hemmelighed
10:30 AM

The Next Step III (21)

The Next Step III (21)
10:55 AM

The Next Step III (22)

The Next Step III (22)
11:15 AM

The Next Step III (23)

The Next Step III (23)
11:35 AM

The Next Step III (24)

The Next Step III (24)
12:00 PM

The Next Step III (25)

The Next Step III (25)
12:20 PM

The Next Step III (26)

The Next Step III (26)
12:45 PM

The Next Step III (27)

The Next Step III (27)
1:05 PM

The Next Step III (28)

The Next Step III (28)
1:25 PM

The Next Step III (29)

The Next Step III (29)
1:50 PM

The Next Step III (30)

The Next Step III (30)
2:10 PM

Hjalte vs Tjelle - Snørebåndsforhindringen (9)

Hjalte vs Tjelle - Snørebåndsforhindringen (9)
2:20 PM

Hjalte vs Tjelle - Stødbadminton (1)

Hjalte vs Tjelle - Stødbadminton (1)
2:30 PM

Junglebanden

Junglebanden
2:40 PM

Junglebanden

Junglebanden
2:55 PM

Wild Kratts (21)

Wild Kratts (21)
3:15 PM

Scooby Doo (24)

Scooby Doo (24)
3:35 PM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
3:50 PM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
4:00 PM

Klassen - Tåber i trafikken (266)

Klassen - Tåber i trafikken (266)
4:10 PM

Klassen - Ida smadrer streak (267)

Klassen - Ida smadrer streak (267)
4:20 PM

Klassen - Besat af mærkevarer (268)

Klassen - Besat af mærkevarer (268)
4:30 PM

Mit 50/50 liv - Forældrefælden (3)

Mit 50/50 liv - Forældrefælden (3)
4:45 PM

Hjalte vs Tjelle - Bondegården (3)

Hjalte vs Tjelle - Bondegården (3)
5:00 PM

KreaKampen - tekstildesign

KreaKampen - tekstildesign
5:30 PM

Sofie Linde Show II (11) - Lars Løkke Rasmussen

Sofie Linde Show II (11) - Lars Løkke Rasmussen
6:00 PM

Riisings flotte talkshow II (4)

Riisings flotte talkshow II (4)
6:30 PM

Grizzy og lemmingerne (58)

Grizzy og lemmingerne (58)
6:35 PM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
6:45 PM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
7:00 PM

Spark

Spark
8:25 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
10:25 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
12:25 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
2:25 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Sunday 27 Jan
5:00 AM

Lucky Luke - Forbudt kærlighed (28)

Lucky Luke - Forbudt kærlighed (28)
5:20 AM

Dybet (17)

Dybet (17)
5:40 AM

Dybet (18)

Dybet (18)
6:05 AM

Junglebanden

Junglebanden
6:15 AM

Junglebanden

Junglebanden
6:25 AM

Wild Kratts (4)

Wild Kratts (4)
6:50 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
7:00 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
7:10 AM

Vi' bare bjørne II (21)

Vi' bare bjørne II (21)
7:25 AM

Vi' bare bjørne II (22)

Vi' bare bjørne II (22)
7:35 AM

Pingvinerne fra Madagascar (8)

Pingvinerne fra Madagascar (8)
8:00 AM

Alvin og de frække jordegern

Amerikansk komedie fra 2007 med dansk tale
play_arrow
Alvin og de frække jordegern
9:25 AM

Scooby Doo (25)

Scooby Doo (25)
9:45 AM

Junglebanden

Junglebanden
9:55 AM

Junglebanden

Junglebanden
10:05 AM

NØRD (1:4)

NØRD (1:4)
10:15 AM

NØRD (2:4)

NØRD (2:4)
10:30 AM

Bidt, brændt og stukket - Vandrøver (7)

Bidt, brændt og stukket - Vandrøver (7)
10:45 AM

Bidt, brændt og stukket - Vandedderkop (8)

Bidt, brændt og stukket - Vandedderkop (8)
11:00 AM

Hollywoods vildeste dyr I (7)

Hollywoods vildeste dyr I (7)
11:20 AM

Hollywoods vildeste dyr I (8)

Hollywoods vildeste dyr I (8)
11:40 AM

Designtalenterne - Outfit of the Day (4)

Designtalenterne - Outfit of the Day (4)
11:55 AM

Designtalenterne - Afgørelsen (5)

Designtalenterne - Afgørelsen (5)
12:15 PM

Designtalenterne - Outfit of the Day (6)

Designtalenterne - Outfit of the Day (6)
12:35 PM

Brohave og Harding på tur - Desperat jagt (16)

Brohave og Harding på tur - Desperat jagt (16)
12:45 PM

Brohave og Harding på tur - Stupidaagaards fanget og bundet?! (17)

Brohave og Harding på tur - Stupidaagaards fanget og bundet?! (17)
12:55 PM

Brohave og Harding på tur - Bubber smadrer Brohave (18)

Brohave og Harding på tur - Bubber smadrer Brohave (18)
1:05 PM

Brohave og Harding på tur - Vild med Røv-Dans (19)

Brohave og Harding på tur - Vild med Røv-Dans (19)
1:15 PM

Brohave og Harding på tur - BBFS FOREVER <3 (20)

Brohave og Harding på tur - BBFS FOREVER <3 (20)
1:25 PM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
1:35 PM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
1:45 PM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
2:00 PM

Den syvende dværg

Den syvende dværg
3:25 PM

Junglebanden

Junglebanden
3:35 PM

Junglebanden

Junglebanden
3:45 PM

Junglebanden

Junglebanden
4:00 PM

Klassen - Luna likehunter (269)

Klassen - Luna likehunter (269)
4:10 PM

Klassen - Filmet i skjul (270)

Klassen - Filmet i skjul (270)
4:20 PM

Klassen - Hate på Harry Potter (271)

Klassen - Hate på Harry Potter (271)
4:35 PM

Hjalte vs Tjelle - Blindeboksning (4)

Hjalte vs Tjelle - Blindeboksning (4)
4:45 PM

Adventure Time 6 - Nedkøling

Adventure Time 6 - Nedkøling
5:05 PM

Adventure Time 6 - Pyjamaskrigen

Adventure Time 6 - Pyjamaskrigen
5:30 PM

Troldspejlet

Troldspejlet
6:00 PM

Ultras Sorte Kageshow I (4)

Ultras Sorte Kageshow I (4)
6:30 PM

Værelse 213

Værelse 213
7:45 PM

Snydt!

Snydt!
8:10 PM

Snydt!

Snydt!
8:30 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
10:30 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
12:30 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
2:30 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Monday 28 Jan
5:00 AM

Leon

Leon
5:01 AM

Lucky Luke - Invasion fra Mars (30)

Lucky Luke - Invasion fra Mars (30)
5:25 AM

Junglebanden

Junglebanden
5:35 AM

Wild Kratts (6)

Wild Kratts (6)
6:00 AM

ULTRA SNYDT special: Er computerspil skadelige?

ULTRA SNYDT special: Er computerspil skadelige?
6:10 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
6:20 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
6:30 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
6:40 AM

Thunderbirds (16)

Thunderbirds (16)
7:05 AM

Zorro (25)

Zorro (25)
7:25 AM

Grizzy og lemmingerne (47)

Grizzy og lemmingerne (47)
7:40 AM

BaseBoys 2 - Fanget på scenen (19)

BaseBoys 2 - Fanget på scenen (19)
7:50 AM

BaseBoys 2 - Hvad sker der med os? (20)

BaseBoys 2 - Hvad sker der med os? (20)
8:10 AM

Store Nørd: Isbåd

Store Nørd: Isbåd
8:30 AM

Bidt, brændt og stukket II - Lus i Sebastians hår (4)

Bidt, brændt og stukket II - Lus i Sebastians hår (4)
8:45 AM

Sebastian og Afrikas vildeste dyr - Kamæleon

Sebastian og Afrikas vildeste dyr - Kamæleon
8:55 AM

Wild Kratts (7)

Wild Kratts (7)
9:15 AM

Wild Kratts (8)

Wild Kratts (8)
9:40 AM

Voksenfælden I (9)

Voksenfælden I (9)
10:10 AM

Danmarks sjoveste barn (9:10)

Danmarks sjoveste barn (9:10)
10:40 AM

Designpigerne - Outfit of the Day (2)

Designpigerne - Outfit of the Day (2)
10:55 AM

KreaKampen - formning

KreaKampen - formning
11:25 AM

Nicolines Quiz - Bedste venner

Nicolines Quiz - Bedste venner
11:40 AM

Braceface (45)

Braceface (45)
12:00 PM

Braceface (46)

Braceface (46)
12:20 PM

Isas Stepz (6)

Isas Stepz (6)
12:35 PM

Klassen - Bertrams nye gamle kæreste (141)

Klassen - Bertrams nye gamle kæreste (141)
12:45 PM

Klassen - Hvem stinker? - del 1 (142)

Klassen - Hvem stinker? - del 1 (142)
1:00 PM

Sofie Linde Show I (1) - Søren Rasted

Sofie Linde Show I (1) - Søren Rasted
1:30 PM

Pendlerkids II (1)

Pendlerkids II (1)
1:45 PM

Pendlerkids II (2)

Pendlerkids II (2)
2:00 PM

ZombieLars (6:13)

ZombieLars (6:13)
2:10 PM

Dybet (18)

Dybet (18)
2:30 PM

Junglebanden

Junglebanden
2:40 PM

Junglebanden

Junglebanden
2:55 PM

Wild Kratts (22)

Wild Kratts (22)
3:15 PM

Scooby Doo (26)

Scooby Doo (26)
3:35 PM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
3:45 PM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
4:00 PM

Galaksekrigerne - Taskeholdet (17)

Galaksekrigerne - Taskeholdet (17)
4:20 PM

Vi' bare bjørne (20)

Vi' bare bjørne (20)
4:30 PM

Vi' bare bjørne (21)

Vi' bare bjørne (21)
4:45 PM

Jarl, Fortnite #1 - Vil du ikke nok være min nye makker? (6)

Jarl, Fortnite #1 - Vil du ikke nok være min nye makker? (6)
4:50 PM

Danmarks største youtuber (3:12)

Danmarks største youtuber (3:12)
5:00 PM

Ultra Nyt

Ultra Nyt
5:10 PM

The Next Step IV (11)

The Next Step IV (11)
5:30 PM

Bidt, brændt og stukket II - Rottegys (6)

Bidt, brændt og stukket II - Rottegys (6)
5:45 PM

Pendlerkids II (1)

Pendlerkids II (1)
6:02 PM

De nye Fortnite-stjerner - Én skærm kan koste HELE sejren! (6)

De nye Fortnite-stjerner - Én skærm kan koste HELE sejren! (6)
6:05 PM

Wolfblood V (4)

Wolfblood V (4)
6:30 PM

Alle sammen sammen II (4)

Alle sammen sammen II (4)
6:55 PM

Backstage II (3)

Backstage II (3)
7:10 PM

Limbo II (5)

Limbo II (5)
7:25 PM

Limbo II (6)

Limbo II (6)
7:40 PM

Monica Chef - Red haven (13)

Monica Chef - Red haven (13)
8:05 PM

Riisings flotte talkshow I (4)

Riisings flotte talkshow I (4)
8:40 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
10:40 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
12:40 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
2:35 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
DR Ultra is this week airing Wild Kratts, Scooby Doo, Galaksekrigerne - Faderens kunst, Vi' bare bjørne, Danmarks største youtuber, The Next Step IV, Bidt, brændt og stukket II - Danmarks største edderkop, Pendlerkids, Wolfblood IV, Alle sammen sammen I, Backstage I, Limbo I, Monica Chef - Bedste ven, Riisings flotte talkshow I, Lucky Luke - Slaget, Thunderbirds, Zorro, Grizzy og lemmingerne, BaseBoys 2 - AJ hacker Fortnite, BaseBoys 2 - Kan vi stjæle sangen? Del 1, Store Nørd i militæret, Drengerøv, Dybet, Voksenfælden I, Danmarks sjoveste barn, Designtalenterne - Outfit of the Day, Pubertetsguiden, Braceface, Isas Stepz, Klassen - Martines private billede - del 2, Klassen - En pinlig hemmelighed, Riisings flotte talkshow, ZombieLars, Galaksekrigerne - Nok til et helt liv, Klassen - Luna likehunter, Bidt, brændt og stukket II - Klamme fluer, Alle sammen sammen, Monica Chef - Haven i fare, Gepetto News, Lucky Luke - Retfærdighed for Daltonbrødrene, BaseBoys 2 - Kan vi stjæle sangen? Del 2, BaseBoys 2 - Oliver svigter Mathilde, Klassen - Makeup or Not, Klassen - Mikkel har ingen venner, Galaksekrigerne - Det burde aldrig ende på denne her måde, del 1, Klassen - Filmet i skjul, Bidt, brændt og stukket II - Giftig tudse, Wolfblood V, Backstage, Limbo, Monica Chef - Sebas' hemmelighed, Lokummet brænder, Lucky Luke - Don Quixote fra Texas, BaseBoys 2 - Lad os sprænge Gunpowder i luften?, BaseBoys 2 - Opdager kæmpe hemmelighed, Hjalte vs Tjelle - Menneskebowling, Designtalenterne - Afgørelsen, Klassen - Martines store hemmelighed - del 1, Klassen - Martines store hemmelighed - del 2, Galaksekrigerne - Her er dit paradis, Klassen - Hate på Harry Potter, Bidt, brændt og stukket II - Lus i Sebastians hår, Monica Chef - Pedro og Sebas, Lucky Luke - En jaget kvinde, BaseBoys 2 - Vi SKAL redde Oliver!, BaseBoys 2 - Vi har en vild plan!, Hjalte vs Tjelle - Havfruetriatlon, Designpigerne - Outfit of the Day, Klassen - Pinlig mor, Klassen - Ny og vild tøjstil, Galaksekrigerne - Den bevidste frigørelse af den kvindelige tilstand, Bidt, brændt og stukket II - Brændenælder og smerte, Hollywoods vildeste dyr, Lucky Luke - Dobbelt dosis Dalton, Pingvinerne fra Madagascar, The Next Step, Hjalte vs Tjelle - Snørebåndsforhindringen, Hjalte vs Tjelle - Stødbadminton, Klassen - Tåber i trafikken, Klassen - Ida smadrer streak, Klassen - Besat af mærkevarer, Mit 50/50 liv - Forældrefælden, Hjalte vs Tjelle - Bondegården, Lucky Luke - Forbudt kærlighed, NØRD, Bidt, brændt og stukket - Vandrøver, Bidt, brændt og stukket - Vandedderkop, Hollywoods vildeste dyr I, Brohave og Harding på tur - Desperat jagt, Brohave og Harding på tur - Stupidaagaards fanget og bundet?!, Brohave og Harding på tur - Bubber smadrer Brohave, Brohave og Harding på tur - Vild med Røv-Dans, Brohave og Harding på tur - BBFS FOREVER <3, Hjalte vs Tjelle - Blindeboksning, Ultras Sorte Kageshow I, Lucky Luke - Invasion fra Mars, BaseBoys 2 - Fanget på scenen, BaseBoys 2 - Hvad sker der med os?, Klassen - Bertrams nye gamle kæreste, Klassen - Hvem stinker? - del 1, Galaksekrigerne - Taskeholdet, Bidt, brændt og stukket II - Rottegys, Monica Chef - Red haven, Alvin og de frække jordegern, Jarl, Fortnite #1 - Vinder 35.000 kr. på ét game, De nye Fortnite-stjerner - Det her er Danmarks nye Fortnite-stjerner, Jarl, Fortnite #1 - Bliver smadret med ny makker, De nye Fortnite-stjerner - Mangler en makker lige før LAN, Jarl, Fortnite #1 - Skyder ægte gun mod min makker, De nye Fortnite-stjerner, Jarl, Fortnite #1 - Sådan arbejder en Fortnite-pro, Jarl, Fortnite #1 - Får den vildeste gamer-computer, Jarl, Fortnite #1 - Vil du ikke nok være min nye makker?, De nye Fortnite-stjerner - Én skærm kan koste HELE sejren!

DR Ultra today
DR Ultra tonight