David Suchet hasn't watched other actors playing Poirot

David Suchet hasn't watched other actors playing Poirot

David Suchet hasn't watched other actors playing Poirot
Louis Theroux announces Mother on the Edge documentary

Louis Theroux announces Mother on the Edge documentary

Louis Theroux announces Mother on the Edge documentary
Netflix confirms price increase testing for UK customers

Netflix confirms price increase testing for UK customers

Netflix confirms price increase testing for UK customers
Keith Lemon: Paddy McGuinness was always going to be Celebrity Juice captain

Keith Lemon: Paddy McGuinness was always going to be Celebrity Juice captain

Keith Lemon: Paddy McGuinness was always going to be Celebrity Juice captain
Stormzy cast in Noughts + Crosses

Stormzy cast in Noughts + Crosses

Stormzy cast in Noughts + Crosses

DR Ultra tv listing from 21 March 2019 to 29 March 2019

Thursday 21 Mar
7:15 PM

The Next Step (14)

The Next Step (14)
7:40 PM

Monica Chef - Jeg vil kæmpe (40)

Monica Chef - Jeg vil kæmpe (40)
8:00 PM

Sofie Linde Show I (10) - Christian Degn

Sofie Linde Show I (10) - Christian Degn
8:30 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
10:30 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
12:30 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
2:25 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
4:25 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Friday 22 Mar
5:00 AM

Grizzy og lemmingerne (43)

Grizzy og lemmingerne (43)
5:05 AM

Grizzy og lemmingerne (44)

Grizzy og lemmingerne (44)
5:15 AM

Thunderbirds II (3)

Thunderbirds II (3)
5:35 AM

Wild Kratts

Wild Kratts
6:00 AM

Ultra Nyt

Ultra Nyt
6:10 AM

Klassen - Hvem hacker skolen? Del 4 (296)

Klassen - Hvem hacker skolen? Del 4 (296)
6:20 AM

Grizzy og lemmingerne (59)

Grizzy og lemmingerne (59)
6:30 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
6:40 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
6:50 AM

Zorro (25)

Zorro (25)
7:15 AM

Junglebanden

Junglebanden
7:30 AM

Grizzy og lemmingerne (10)

Grizzy og lemmingerne (10)
7:40 AM

Livredderne II - Dødshoppet i Opalsøen (9)

Livredderne II - Dødshoppet i Opalsøen (9)
7:55 AM

Livredderne II - Kan DU redde liv? (10)

Livredderne II - Kan DU redde liv? (10)
8:05 AM

Store Nørd: Ild

Store Nørd: Ild
8:25 AM

Bidt, brændt og stukket II - Lus i Sebastians hår (4)

Bidt, brændt og stukket II - Lus i Sebastians hår (4)
8:40 AM

Thunderbirds II (23)

Thunderbirds II (23)
9:00 AM

Thunderbirds II (24)

Thunderbirds II (24)
9:25 AM

Danmarks vildeste maskine (8)

Danmarks vildeste maskine (8)
9:45 AM

Verdens bedste quiz II (13)

Verdens bedste quiz II (13)
10:00 AM

Hjalte vs Tjelle - Menneskebowling (5)

Hjalte vs Tjelle - Menneskebowling (5)
10:10 AM

Ultras Sorte Kageshow I (5)

Ultras Sorte Kageshow I (5)
10:35 AM

Cykel Karaoke - Isa og Vigga fra BaseBoys

Cykel Karaoke - Isa og Vigga fra BaseBoys
10:50 AM

Modeidioten: Dancehall

Modeidioten: Dancehall
11:05 AM

Monica Chef - Bedste ven (9)

Monica Chef - Bedste ven (9)
11:25 AM

Monica Chef - Haven i fare (10)

Monica Chef - Haven i fare (10)
11:50 AM

Alletiders kok (4) - Rationering, krig og karry

Alletiders kok (4) - Rationering, krig og karry
12:05 PM

Limbo II (5)

Limbo II (5)
12:20 PM

Limbo II (6)

Limbo II (6)
12:35 PM

Klassen - Langt fra en diva (209)

Klassen - Langt fra en diva (209)
12:45 PM

Klassen - En alvorlig nyhed (210)

Klassen - En alvorlig nyhed (210)
12:55 PM

Riisings flotte talkshow I (8)

Riisings flotte talkshow I (8)
1:30 PM

Isas Stepz (44)

Isas Stepz (44)
1:45 PM

Isas Stepz (45)

Isas Stepz (45)
2:00 PM

Ultras Dance Crew (5) - Smukfest (2:2) Sammenhold i bussen

Ultras Dance Crew (5) - Smukfest (2:2) Sammenhold i bussen
2:15 PM

Scooby Doo (19)

Scooby Doo (19)
2:40 PM

Wild Kratts

Wild Kratts
3:00 PM

Junglebanden

Junglebanden
3:10 PM

Junglebanden

Junglebanden
3:25 PM

Grizzy og lemmingerne (70)

Grizzy og lemmingerne (70)
3:30 PM

Svampebob Firkant VII (15)

Svampebob Firkant VII (15)
3:55 PM

Adventure Time 6 - Ocarina

Adventure Time 6 - Ocarina
4:15 PM

Gravity Falls (5)

Gravity Falls (5)
4:40 PM

Klassen - Hvem hacker skolen? Del 4 (296)

Klassen - Hvem hacker skolen? Del 4 (296)
4:50 PM

Klassen - Hvem hacker skolen? Del 5 (297)

Klassen - Hvem hacker skolen? Del 5 (297)
5:00 PM

Ultra Snydt

Ultra Snydt
5:10 PM

The Next Step 5 (5)

The Next Step 5 (5)
5:35 PM

Designtalenterne - Afgørelsen (5)

Designtalenterne - Afgørelsen (5)
5:50 PM

Quarx (5)

Quarx (5)
6:00 PM

Voksenfælden I (3)

Voksenfælden I (3)
6:30 PM

Riisings flotte talkshow II (5)

Riisings flotte talkshow II (5)
7:00 PM

Max pinlig på højskole

Max pinlig på højskole
8:30 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
10:30 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
12:30 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
2:25 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Saturday 23 Mar
5:00 AM

Thunderbirds II (4)

Thunderbirds II (4)
5:20 AM

Zorro (9)

Zorro (9)
5:45 AM

Zorro (10)

Zorro (10)
6:10 AM

Klassen - Hvem hacker skolen? Del 5 (297)

Klassen - Hvem hacker skolen? Del 5 (297)
6:25 AM

Wild Kratts (19)

Wild Kratts (19)
6:50 AM

Galaksekrigerne - Taskeholdet (17)

Galaksekrigerne - Taskeholdet (17)
7:15 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
7:25 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
7:35 AM

Pingvinerne fra Madagascar (23)

Pingvinerne fra Madagascar (23)
8:00 AM

Disney sjov

Disney sjov
9:00 AM

Scooby Doo og Samurai-sværdet

Scooby Doo og Samurai-sværdet
10:10 AM

Gumball 5 (4)

Gumball 5 (4)
10:30 AM

The Next Step IV (17)

The Next Step IV (17)
10:50 AM

The Next Step IV (18)

The Next Step IV (18)
11:10 AM

The Next Step IV (19)

The Next Step IV (19)
11:35 AM

The Next Step IV (20)

The Next Step IV (20)
11:55 AM

The Next Step IV (21)

The Next Step IV (21)
12:20 PM

The Next Step IV (22)

The Next Step IV (22)
12:40 PM

The Next Step IV (23)

The Next Step IV (23)
1:00 PM

The Next Step IV (24)

The Next Step IV (24)
1:25 PM

Braceface (3)

Braceface (3)
1:45 PM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
2:00 PM

Krokodillebanden

Krokodillebanden
3:30 PM

Scooby Doo (20)

Scooby Doo (20)
3:50 PM

Vi' bare bjørne II (2)

Vi' bare bjørne II (2)
4:00 PM

Klassen - Mobbet på livestream (290)

Klassen - Mobbet på livestream (290)
4:10 PM

Klassen - Nærigrøv (291)

Klassen - Nærigrøv (291)
4:20 PM

Klassen - Lokket til at pjække (292)

Klassen - Lokket til at pjække (292)
4:35 PM

Klassen - Hvem hacker skolen? Del 5 (297)

Klassen - Hvem hacker skolen? Del 5 (297)
4:45 PM

Cykel Karaoke - Marcus og Martinus

Cykel Karaoke - Marcus og Martinus
5:00 PM

Pendlerkids (6)

Pendlerkids (6)
5:15 PM

Pendlerkids (7)

Pendlerkids (7)
5:30 PM

KreaKampen (3:3)

KreaKampen (3:3)
6:00 PM

Sofie Linde Show I (2) - Skammerens Datter

Sofie Linde Show I (2) - Skammerens Datter
6:30 PM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
6:40 PM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
6:50 PM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
7:00 PM

De fem og mumiens hemmelighed

De fem og mumiens hemmelighed
8:30 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
10:30 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
12:30 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
2:30 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Sunday 24 Mar
5:00 AM

Thunderbirds II (5)

Thunderbirds II (5)
5:20 AM

Zorro (11)

Zorro (11)
5:45 AM

Zorro (12)

Zorro (12)
6:05 AM

Junglebanden

Junglebanden
6:15 AM

Junglebanden

Junglebanden
6:25 AM

Wild Kratts (20)

Wild Kratts (20)
6:50 AM

Galaksekrigerne - En billes bodsgang (18)

Galaksekrigerne - En billes bodsgang (18)
7:15 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
7:25 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
7:35 AM

Pingvinerne fra Madagascar (24)

Pingvinerne fra Madagascar (24)
8:00 AM

Stormy - Sammen er vi fri

Stormy - Sammen er vi fri
9:35 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
9:50 AM

Store Nørd: Golfboldkanon

Store Nørd: Golfboldkanon
10:05 AM

Store Nørd: Røgkanon

Store Nørd: Røgkanon
10:25 AM

Bidt, brændt og stukket - Hugorm (3)

Bidt, brændt og stukket - Hugorm (3)
10:40 AM

Bidt, brændt og stukket - Hummer (4)

Bidt, brændt og stukket - Hummer (4)
11:00 AM

Ultras Sorte Kageshow II (3)

Ultras Sorte Kageshow II (3)
11:30 AM

KreaKampen - formning

KreaKampen - formning
12:00 PM

Designpigerne - Outfit of the Day (5)

Designpigerne - Outfit of the Day (5)
12:15 PM

Designpigerne - Outfit of the Day (6)

Designpigerne - Outfit of the Day (6)
12:30 PM

Sleepover - Det kongelige teater

Sleepover - Det kongelige teater
12:45 PM

Sleepover - Frilandsmuseet

Sleepover - Frilandsmuseet
1:00 PM

Cykel Karaoke - Sigmund fra X Factor

Cykel Karaoke - Sigmund fra X Factor
1:15 PM

Cykel Karaoke - Mika og Tobias

Cykel Karaoke - Mika og Tobias
1:25 PM

Grizzy og lemmingerne (23)

Grizzy og lemmingerne (23)
1:35 PM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
1:45 PM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
2:00 PM

En kat i Paris

En kat i Paris
3:00 PM

Junglebanden

Junglebanden
3:05 PM

LEGO Guardians of the Galaxy

LEGO Guardians of the Galaxy
3:30 PM

Scooby Doo (21)

Scooby Doo (21)
3:50 PM

Vi' bare bjørne II (3)

Vi' bare bjørne II (3)
4:00 PM

Klassen - Hvem hacker skolen? Del 1 (293)

Klassen - Hvem hacker skolen? Del 1 (293)
4:10 PM

Klassen - Hvem hacker skolen? Del 2 (294)

Klassen - Hvem hacker skolen? Del 2 (294)
4:20 PM

Klassen - Hvem hacker skolen? Del 3 (295)

Klassen - Hvem hacker skolen? Del 3 (295)
4:35 PM

Klassen - Hvem hacker skolen? Del 4 (296)

Klassen - Hvem hacker skolen? Del 4 (296)
4:45 PM

Klassen - Hvem hacker skolen? Del 5 (297)

Klassen - Hvem hacker skolen? Del 5 (297)
5:00 PM

Adventure Time 7 - Kig væk

Adventure Time 7 - Kig væk
5:20 PM

Adventure Time 7 - Frøken Regnhjørning og Krystaldimensionen

Adventure Time 7 - Frøken Regnhjørning og Krystaldimensionen
5:45 PM

NØRD

NØRD
5:55 PM

NØRD - CHALLENGE: 12 timer i VR!

NØRD - CHALLENGE: 12 timer i VR!
6:00 PM

Børnene på Silkevejen - Akrobat

Børnene på Silkevejen - Akrobat
6:20 PM

Insta Answer med Rasmus Seebach

Insta Answer med Rasmus Seebach
6:30 PM

X+Y

X+Y
8:15 PM

Snydt!

Snydt!
8:35 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
10:40 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
12:40 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
2:40 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Monday 25 Mar
5:00 AM

Grizzy og lemmingerne (45)

Grizzy og lemmingerne (45)
5:05 AM

Grizzy og lemmingerne (46)

Grizzy og lemmingerne (46)
5:15 AM

Thunderbirds II (6)

Thunderbirds II (6)
5:35 AM

Wild Kratts

Wild Kratts
6:00 AM

Ultra Snydt

Ultra Snydt
6:05 AM

Grizzy og lemmingerne (61)

Grizzy og lemmingerne (61)
6:15 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
6:25 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
6:35 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
6:45 AM

Zorro (26)

Zorro (26)
7:10 AM

Junglebanden

Junglebanden
7:20 AM

Grizzy og lemmingerne (11)

Grizzy og lemmingerne (11)
7:25 AM

Grizzy og lemmingerne (12)

Grizzy og lemmingerne (12)
7:40 AM

Livredderne II - Sidste chance for Hold Gul (11)

Livredderne II - Sidste chance for Hold Gul (11)
7:55 AM

Livredderne II - Finalen - det største ansvar (12)

Livredderne II - Finalen - det største ansvar (12)
8:05 AM

Store Nørd: Vandfald

Store Nørd: Vandfald
8:20 AM

Quarx (1)

Quarx (1)
8:35 AM

Bidt, brændt og stukket II - Brændenælder og smerte (5)

Bidt, brændt og stukket II - Brændenælder og smerte (5)
8:50 AM

Thunderbirds II (25)

Thunderbirds II (25)
9:10 AM

Thunderbirds II (26)

Thunderbirds II (26)
9:30 AM

Danmarks vildeste maskine (9)

Danmarks vildeste maskine (9)
9:50 AM

Verdens bedste quiz II (14)

Verdens bedste quiz II (14)
10:05 AM

Ultras Sorte Kageshow I (6)

Ultras Sorte Kageshow I (6)
10:35 AM

Cykel Karaoke - Bastian fra MGP (2)

Cykel Karaoke - Bastian fra MGP (2)
10:45 AM

Designtalenterne - Outfit of the Day IV - Emil Olsen

Designtalenterne - Outfit of the Day IV - Emil Olsen
11:00 AM

Monica Chef - Sebas' hemmelighed (11)

Monica Chef - Sebas' hemmelighed (11)
11:25 AM

Monica Chef - Pedro og Sebas (12)

Monica Chef - Pedro og Sebas (12)
11:45 AM

Alletiders kok (5) - Pitakebab i stenalderen

Alletiders kok (5) - Pitakebab i stenalderen
12:05 PM

Limbo II (7)

Limbo II (7)
12:15 PM

Limbo II (8)

Limbo II (8)
12:30 PM

Klassen - Ikke længere papsøskende, del 1 (211)

Klassen - Ikke længere papsøskende, del 1 (211)
12:40 PM

Klassen - Ikke længere papsøskende, del 2 (212)

Klassen - Ikke længere papsøskende, del 2 (212)
12:50 PM

Riisings flotte talkshow I (9)

Riisings flotte talkshow I (9)
1:30 PM

Isas Stepz (46)

Isas Stepz (46)
1:45 PM

Isas Stepz (47)

Isas Stepz (47)
2:00 PM

Ultras Dance Crew (1:2)

Ultras Dance Crew (1:2)
2:15 PM

Scooby Doo (22)

Scooby Doo (22)
2:35 PM

Wild Kratts

Wild Kratts
3:00 PM

Junglebanden

Junglebanden
3:10 PM

Junglebanden

Junglebanden
3:20 PM

Grizzy og lemmingerne (71)

Grizzy og lemmingerne (71)
3:30 PM

Svampebob Firkant VII (16)

Svampebob Firkant VII (16)
3:50 PM

Adventure Time 6 - Nemesis

Adventure Time 6 - Nemesis
4:15 PM

Gravity Falls (6)

Gravity Falls (6)
4:40 PM

Asfalt (8)

Asfalt (8)
4:50 PM

Asfalt (9)

Asfalt (9)
5:00 PM

Ultra Nyt

Ultra Nyt
5:10 PM

The Next Step 5 (6)

The Next Step 5 (6)
5:30 PM

Ultras hacking-eksperiment - Phishing (1)

Ultras hacking-eksperiment - Phishing (1)
5:38 PM

De nye Fortnite-stjerner - Det her er Danmarks nye Fortnite-stjerner (1)

De nye Fortnite-stjerner - Det her er Danmarks nye Fortnite-stjerner (1)
5:43 PM

De nye Fortnite-stjerner - Mangler en makker lige før LAN (2)

De nye Fortnite-stjerner - Mangler en makker lige før LAN (2)
5:45 PM

Quarx (6)

Quarx (6)
6:00 PM

The Thundermans (13)

The Thundermans (13)
6:25 PM

Wolfblood V (9)

Wolfblood V (9)
6:50 PM

Danmarks største youtuber (1:12)

Danmarks største youtuber (1:12)
7:00 PM

Backstage II (1)

Backstage II (1)
7:15 PM

The Next Step (15)

The Next Step (15)
7:40 PM

Max (1:8)

Max (1:8)
8:05 PM

Riisings flotte talkshow II (1)

Riisings flotte talkshow II (1)
8:35 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
10:35 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
12:35 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
2:35 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Tuesday 26 Mar
5:00 AM

Grizzy og lemmingerne (47)

Grizzy og lemmingerne (47)
5:05 AM

Grizzy og lemmingerne (48)

Grizzy og lemmingerne (48)
5:15 AM

Thunderbirds II (7)

Thunderbirds II (7)
5:35 AM

Wild Kratts

Wild Kratts
6:00 AM

Ultra Nyt

Ultra Nyt
6:10 AM

Grizzy og lemmingerne (62)

Grizzy og lemmingerne (62)
6:15 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
6:25 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
6:35 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
6:50 AM

Mission: Eftersidning I (1)

Mission: Eftersidning I (1)
7:10 AM

Junglebanden

Junglebanden
7:20 AM

Grizzy og lemmingerne (13)

Grizzy og lemmingerne (13)
7:30 AM

Grizzy og lemmingerne (14)

Grizzy og lemmingerne (14)
7:40 AM

Livredderne II - Hvem vinder pokalen? (13)

Livredderne II - Hvem vinder pokalen? (13)
7:50 AM

Livredderne II - Alle mod alle (14)

Livredderne II - Alle mod alle (14)
8:05 AM

Livredderne II - Den store finale (15)

Livredderne II - Den store finale (15)
8:10 AM

Store Nørd: Orkaner

Store Nørd: Orkaner
8:30 AM

Quarx (2)

Quarx (2)
8:40 AM

Bidt, brændt og stukket II - Rottegys (6)

Bidt, brændt og stukket II - Rottegys (6)
8:55 AM

Dybet (1)

Dybet (1)
9:20 AM

Dybet (2)

Dybet (2)
9:40 AM

Danmarks vildeste maskine (10)

Danmarks vildeste maskine (10)
10:00 AM

Verdens bedste quiz II (15)

Verdens bedste quiz II (15)
10:15 AM

Ultras Sorte Kageshow I (7)

Ultras Sorte Kageshow I (7)
10:40 AM

Designtalenterne - Outfit of the Day IV - Merle og Nicoline fra Klassen

Designtalenterne - Outfit of the Day IV - Merle og Nicoline fra Klassen
11:00 AM

Monica Chef - Red haven (13)

Monica Chef - Red haven (13)
11:25 AM

Monica Chef - Madvognen (14)

Monica Chef - Madvognen (14)
11:45 AM

Alletiders kok (6) - Landmandslasagne i 1800-tallet

Alletiders kok (6) - Landmandslasagne i 1800-tallet
12:00 PM

Limbo II (9)

Limbo II (9)
12:15 PM

Limbo II (10)

Limbo II (10)
12:30 PM

Klassen - Stjæler fra lærerværelset (213)

Klassen - Stjæler fra lærerværelset (213)
12:45 PM

Klassen - Ingen invitation (214)

Klassen - Ingen invitation (214)
12:50 PM

Riisings flotte talkshow I (10)

Riisings flotte talkshow I (10)
1:30 PM

Isas Stepz (1)

Isas Stepz (1)
1:45 PM

Isas Stepz (2)

Isas Stepz (2)
2:00 PM

Ultras Dance Crew (2:2)

Ultras Dance Crew (2:2)
2:15 PM

Scooby Doo (23)

Scooby Doo (23)
2:35 PM

Wild Kratts

Wild Kratts
3:00 PM

Junglebanden

Junglebanden
3:10 PM

Junglebanden

Junglebanden
3:20 PM

Grizzy og lemmingerne (72)

Grizzy og lemmingerne (72)
3:30 PM

Svampebob Firkant VII (17)

Svampebob Firkant VII (17)
3:50 PM

Adventure Time 6 - Murstenen Jake

Adventure Time 6 - Murstenen Jake
4:15 PM

Gravity Falls (7)

Gravity Falls (7)
4:40 PM

Asfalt (10)

Asfalt (10)
4:50 PM

Klassen - Blodtud (298)

Klassen - Blodtud (298)
5:00 PM

Ultra Nyt

Ultra Nyt
5:10 PM

The Next Step 5 (7)

The Next Step 5 (7)
5:30 PM

Ultras hacking-eksperiment - Casting (2)

Ultras hacking-eksperiment - Casting (2)
5:38 PM

De nye Fortnite-stjerner - For pinligt, hvis vi ryger først ud (3)

De nye Fortnite-stjerner - For pinligt, hvis vi ryger først ud (3)
5:43 PM

De nye Fortnite-stjerner - Der er $$$, hvis vi når top 3 (4)

De nye Fortnite-stjerner - Der er $$$, hvis vi når top 3 (4)
5:45 PM

Quarx (7)

Quarx (7)
6:00 PM

The Thundermans (14)

The Thundermans (14)
6:25 PM

Wolfblood V (10)

Wolfblood V (10)
6:50 PM

Danmarks største youtuber (2:12)

Danmarks største youtuber (2:12)
7:00 PM

Backstage II (2)

Backstage II (2)
7:15 PM

The Next Step (16)

The Next Step (16)
7:40 PM

Max (2:8)

Max (2:8)
8:05 PM

Gepetto News II (3)

Gepetto News II (3)
8:35 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
10:35 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
12:35 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
2:35 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Wednesday 27 Mar
5:00 AM

Grizzy og lemmingerne (49)

Grizzy og lemmingerne (49)
5:05 AM

Grizzy og lemmingerne (50)

Grizzy og lemmingerne (50)
5:15 AM

Thunderbirds II (8)

Thunderbirds II (8)
5:35 AM

Wild Kratts

Wild Kratts
6:00 AM

Ultra Nyt

Ultra Nyt
6:10 AM

Klassen - Blodtud (298)

Klassen - Blodtud (298)
6:20 AM

Grizzy og lemmingerne (63)

Grizzy og lemmingerne (63)
6:25 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
6:35 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
6:45 AM

Mission: Eftersidning I (2)

Mission: Eftersidning I (2)
7:10 AM

Junglebanden

Junglebanden
7:20 AM

Grizzy og lemmingerne (15)

Grizzy og lemmingerne (15)
7:25 AM

Grizzy og lemmingerne (16)

Grizzy og lemmingerne (16)
7:45 AM

Danmarks største youtuber (1:12)

Danmarks største youtuber (1:12)
7:55 AM

Danmarks største youtuber (2:12)

Danmarks største youtuber (2:12)
8:05 AM

Store Nørd: Rullemarie

Store Nørd: Rullemarie
8:25 AM

Quarx (3)

Quarx (3)
8:35 AM

Bidt, brændt og stukket II - En ægte snylter (7)

Bidt, brændt og stukket II - En ægte snylter (7)
8:50 AM

Dybet (3)

Dybet (3)
9:10 AM

Dybet (4)

Dybet (4)
9:30 AM

Danmarks vildeste maskine (11)

Danmarks vildeste maskine (11)
9:50 AM

Verdens bedste quiz II (16)

Verdens bedste quiz II (16)
10:05 AM

Ultras Sorte Kageshow I (8)

Ultras Sorte Kageshow I (8)
10:35 AM

Cykel Karaoke - Salomon & Nicoline fra Klassen

Cykel Karaoke - Salomon & Nicoline fra Klassen
10:50 AM

Designtalenterne - Outfit of the Day IV - Josephine Højbjerg

Designtalenterne - Outfit of the Day IV - Josephine Højbjerg
11:05 AM

Monica Chef - Min ven Vanesa (15)

Monica Chef - Min ven Vanesa (15)
11:30 AM

Monica Chef - Kameraet (16)

Monica Chef - Kameraet (16)
11:50 AM

Alletiders kok (7) - Stegt hest med persillesovs i vikingetiden

Alletiders kok (7) - Stegt hest med persillesovs i vikingetiden
12:10 PM

Limbo II (11)

Limbo II (11)
12:25 PM

Limbo II (12)

Limbo II (12)
12:35 PM

Klassen - Mysteriet om det knuste kranie (215)

Klassen - Mysteriet om det knuste kranie (215)
12:50 PM

Klassen - Alt for Alma (216)

Klassen - Alt for Alma (216)
1:00 PM

Riisings flotte talkshow II (1)

Riisings flotte talkshow II (1)
1:30 PM

Isas Stepz (3)

Isas Stepz (3)
1:45 PM

Isas Stepz (4)

Isas Stepz (4)
2:00 PM

Ultras Dance Crew (8) - Pride (1:2) En drag queen kommer på besøg

Ultras Dance Crew (8) - Pride (1:2) En drag queen kommer på besøg
2:15 PM

Scooby Doo (24)

Scooby Doo (24)
2:35 PM

Wild Kratts

Wild Kratts
3:00 PM

Junglebanden

Junglebanden
3:10 PM

Junglebanden

Junglebanden
3:20 PM

Grizzy og lemmingerne (73)

Grizzy og lemmingerne (73)
3:30 PM

Svampebob Firkant VII (18)

Svampebob Firkant VII (18)
3:50 PM

Adventure Time 6 - Stedsegrøn

Adventure Time 6 - Stedsegrøn
4:15 PM

Gravity Falls (8)

Gravity Falls (8)
4:40 PM

Klassen - Blodtud (298)

Klassen - Blodtud (298)
4:50 PM

Klassen - Faker for likes (299)

Klassen - Faker for likes (299)
5:00 PM

Ultra Nyt

Ultra Nyt
5:10 PM

The Next Step 5 (8)

The Next Step 5 (8)
5:30 PM

Ultras hacking-eksperiment - Lan (3)

Ultras hacking-eksperiment - Lan (3)
5:39 PM

De nye Fortnite-stjerner - Er det Fortnite, der gør mig syg? (5)

De nye Fortnite-stjerner - Er det Fortnite, der gør mig syg? (5)
5:43 PM

De nye Fortnite-stjerner - Én skærm kan koste HELE sejren! (6)

De nye Fortnite-stjerner - Én skærm kan koste HELE sejren! (6)
5:45 PM

Quarx (8)

Quarx (8)
6:00 PM

The Thundermans (15)

The Thundermans (15)
6:25 PM

Alle sammen sammen II (1)

Alle sammen sammen II (1)
6:50 PM

Danmarks største youtuber (3:12)

Danmarks største youtuber (3:12)
7:00 PM

Backstage II (3)

Backstage II (3)
7:15 PM

The Next Step (17)

The Next Step (17)
7:40 PM

Max (3:8)

Max (3:8)
8:05 PM

Lokummet brænder I (3)

Lokummet brænder I (3)
8:15 PM

Lokummet brænder I (4)

Lokummet brænder I (4)
8:25 PM

Snydt!

Snydt!
8:45 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
10:45 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
12:45 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
2:45 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
Thursday 28 Mar
5:00 AM

Grizzy og lemmingerne (51)

Grizzy og lemmingerne (51)
5:05 AM

Grizzy og lemmingerne (52)

Grizzy og lemmingerne (52)
5:15 AM

Thunderbirds II (9)

Thunderbirds II (9)
5:35 AM

Wild Kratts

Wild Kratts
6:00 AM

Ultra Nyt

Ultra Nyt
6:10 AM

Klassen - Faker for likes (299)

Klassen - Faker for likes (299)
6:20 AM

Grizzy og lemmingerne (64)

Grizzy og lemmingerne (64)
6:30 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
6:40 AM

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
6:50 AM

Mission: Eftersidning I (3)

Mission: Eftersidning I (3)
7:10 AM

Junglebanden

Junglebanden
7:25 AM

Grizzy og lemmingerne (17)

Grizzy og lemmingerne (17)
7:30 AM

Grizzy og lemmingerne (18)

Grizzy og lemmingerne (18)
7:45 AM

Danmarks største youtuber (3:12)

Danmarks største youtuber (3:12)
7:55 AM

Danmarks største youtuber (4:12)

Danmarks største youtuber (4:12)
8:05 AM

Store Nørd: Kraner

Store Nørd: Kraner
8:25 AM

Quarx (4)

Quarx (4)
8:40 AM

Bidt, brændt og stukket II - Hund efter Sebastian (8)

Bidt, brændt og stukket II - Hund efter Sebastian (8)
8:55 AM

Dybet (5)

Dybet (5)
9:15 AM

Dybet (6)

Dybet (6)
9:35 AM

Danmarks vildeste maskine (12)

Danmarks vildeste maskine (12)
9:55 AM

Verdens bedste quiz II (17)

Verdens bedste quiz II (17)
10:10 AM

Kvit eller dobbelt II (1)

Kvit eller dobbelt II (1)
10:50 AM

Designtalenterne - Outfit of the Day IV - Isa fra Baseboys

Designtalenterne - Outfit of the Day IV - Isa fra Baseboys
11:05 AM

Monica Chef - Hemmeligheder (17)

Monica Chef - Hemmeligheder (17)
11:30 AM

Monica Chef - Brunos vrede (18)

Monica Chef - Brunos vrede (18)
11:50 AM

Alletiders kok (8) - Bedstemor-hotdog i 1950

Alletiders kok (8) - Bedstemor-hotdog i 1950
12:10 PM

Limbo II (13)

Limbo II (13)
12:25 PM

Limbo II (14)

Limbo II (14)
12:40 PM

Klassen - Fobi for snot (217)

Klassen - Fobi for snot (217)
12:50 PM

Klassen - Dum for dig (218)

Klassen - Dum for dig (218)
1:00 PM

Riisings flotte talkshow II (2)

Riisings flotte talkshow II (2)
1:30 PM

Isas Stepz (5)

Isas Stepz (5)
1:45 PM

Isas Stepz (6)

Isas Stepz (6)
2:00 PM

Ultras Dance Crew (9) - Pride (2:2) Non-stop dans

Ultras Dance Crew (9) - Pride (2:2) Non-stop dans
2:15 PM

Scooby Doo (25)

Scooby Doo (25)
2:35 PM

Wild Kratts

Wild Kratts
3:00 PM

Junglebanden

Junglebanden
3:10 PM

Junglebanden

Junglebanden
3:20 PM

Grizzy og lemmingerne (74)

Grizzy og lemmingerne (74)
3:30 PM

Svampebob Firkant VII (19)

Svampebob Firkant VII (19)
3:50 PM

Adventure Time 6 - Spøgelsesfluen

Adventure Time 6 - Spøgelsesfluen
4:15 PM

Gravity Falls (9)

Gravity Falls (9)
4:40 PM

Klassen - Faker for likes (299)

Klassen - Faker for likes (299)
4:50 PM

Klassen - Klassens klovn (300)

Klassen - Klassens klovn (300)
5:00 PM

Ultra Nyt

Ultra Nyt
5:10 PM

The Next Step 5 (9)

The Next Step 5 (9)
5:32 PM

De nye Fortnite-stjerner - Vi flækker DKs største LAN (7)

De nye Fortnite-stjerner - Vi flækker DKs største LAN (7)
5:37 PM

De nye Fortnite-stjerner - Bliver dumpet på Discord (8)

De nye Fortnite-stjerner - Bliver dumpet på Discord (8)
5:42 PM

De nye Fortnite-stjerner - Så starter verdens største turnering (9)

De nye Fortnite-stjerner - Så starter verdens største turnering (9)
5:47 PM

De nye Fortnite-stjerner - Jagter verdens bedste Fortnite-spiller (10)

De nye Fortnite-stjerner - Jagter verdens bedste Fortnite-spiller (10)
5:50 PM

Quarx (9)

Quarx (9)
6:00 PM

The Thundermans (16)

The Thundermans (16)
6:25 PM

Alle sammen sammen II (2)

Alle sammen sammen II (2)
6:50 PM

Danmarks største youtuber (4:12)

Danmarks største youtuber (4:12)
7:00 PM

Backstage II (4)

Backstage II (4)
7:15 PM

The Next Step (18)

The Next Step (18)
7:40 PM

Max (4:8)

Max (4:8)
8:05 PM

Sofie Linde Show II (1) - Rasmus Brohave og Kristine Sloth

Sofie Linde Show II (1) - Rasmus Brohave og Kristine Sloth
8:35 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
10:35 PM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
12:35 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
2:35 AM

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
DR Ultra is this week airing Hjerteløst, The Next Step, Monica Chef - Jeg vil kæmpe, Grizzy og lemmingerne, Thunderbirds, Klassen - Hvem hacker skolen? Del 4, Zorro, Livredderne II - Dødshoppet i Opalsøen, Livredderne II - Kan DU redde liv?, Bidt, brændt og stukket II - Lus i Sebastians hår, Danmarks vildeste maskine, Verdens bedste quiz, Hjalte vs Tjelle - Menneskebowling, Ultras Sorte Kageshow I, Monica Chef - Bedste ven, Monica Chef - Haven i fare, Limbo, Klassen - Langt fra en diva, Klassen - En alvorlig nyhed, Riisings flotte talkshow I, Isas Stepz, Scooby Doo, Svampebob Firkant VII, Gravity Falls, Klassen - Hvem hacker skolen? Del 5, The Next Step 5, Designtalenterne - Afgørelsen, Quarx, Voksenfælden I, Riisings flotte talkshow, Wild Kratts, Galaksekrigerne - Taskeholdet, Pingvinerne fra Madagascar, Gumball 5, The Next Step IV, Braceface, Vi' bare bjørne, Klassen - Mobbet på livestream, Klassen - Nærigrøv, Klassen - Lokket til at pjække, Pendlerkids, KreaKampen, Galaksekrigerne - En billes bodsgang, Bidt, brændt og stukket - Hugorm, Bidt, brændt og stukket - Hummer, Ultras Sorte Kageshow, Designpigerne - Outfit of the Day, Klassen - Hvem hacker skolen? Del 1, Klassen - Hvem hacker skolen? Del 2, Klassen - Hvem hacker skolen? Del 3, Livredderne II - Sidste chance for Hold Gul, Livredderne II - Finalen - det største ansvar, Bidt, brændt og stukket II - Brændenælder og smerte, Cykel Karaoke - Bastian fra MGP, Monica Chef - Sebas' hemmelighed, Monica Chef - Pedro og Sebas, Klassen - Ikke længere papsøskende, del 1, Klassen - Ikke længere papsøskende, del 2, Ultras Dance Crew, Asfalt, Ultras hacking-eksperiment - Phishing, The Thundermans, Wolfblood V, Danmarks største youtuber, Backstage, Max, Mission, Livredderne II - Hvem vinder pokalen?, Livredderne II - Alle mod alle, Livredderne II - Den store finale, Bidt, brændt og stukket II - Rottegys, Dybet, Monica Chef - Red haven, Monica Chef - Madvognen, Klassen - Stjæler fra lærerværelset, Klassen - Ingen invitation, Klassen - Blodtud, Ultras hacking-eksperiment - Casting, Gepetto News, Bidt, brændt og stukket II - En ægte snylter, Monica Chef - Min ven Vanesa, Monica Chef - Kameraet, Klassen - Mysteriet om det knuste kranie, Klassen - Alt for Alma, Klassen - Faker for likes, Ultras hacking-eksperiment - Lan, Alle sammen sammen, Lokummet brænder I, Bidt, brændt og stukket II - Hund efter Sebastian, Kvit eller dobbelt, Monica Chef - Hemmeligheder, Monica Chef - Brunos vrede, Klassen - Fobi for snot, Klassen - Dum for dig, Klassen - Klassens klovn, De nye Fortnite-stjerner - Det her er Danmarks nye Fortnite-stjerner, De nye Fortnite-stjerner - Mangler en makker lige før LAN, De nye Fortnite-stjerner - For pinligt, hvis vi ryger først ud, De nye Fortnite-stjerner - Der er $$$, hvis vi når top 3, De nye Fortnite-stjerner - Er det Fortnite, der gør mig syg?, De nye Fortnite-stjerner - Én skærm kan koste HELE sejren!, De nye Fortnite-stjerner - Vi flækker DKs største LAN, De nye Fortnite-stjerner - Bliver dumpet på Discord, De nye Fortnite-stjerner - Så starter verdens største turnering, De nye Fortnite-stjerner - Jagter verdens bedste Fortnite-spiller

DR Ultra today
DR Ultra tonight