Big Brother to get the axe?

Big Brother to get the axe?

Big Brother to get the axe?
Olly Murs didn't think he'd have to ask Simon Cowell permission to do The Voice

Olly Murs didn't think he'd have to ask Simon Cowell permission to do The Voice

Olly Murs didn't think he'd have to ask Simon Cowell permission to do The Voice
Jeremy McConnell to appear on Jeremy Kyle Show

Jeremy McConnell to appear on Jeremy Kyle Show

Jeremy McConnell to appear on Jeremy Kyle Show
Harry Reid swaps EastEnders for West End

Harry Reid swaps EastEnders for West End

Harry Reid swaps EastEnders for West End

SF-kanalen tv listing from 23 February 2018 to 3 March 2018

Friday 23 Feb
7:00 PM

Sunes sommer

Komedie med Peter Haber og Andreas Hoffer.
Sunes sommer
8:30 PM

Moreno og stilheden

Kriminaldrama med Eva Rexed og Sven Wollter.
Moreno og stilheden
10:00 PM

Pensionat Oskar

Drama med Loa Falkman og Stina Ekblad.
Pensionat Oskar
12:00 AM

Den usynlige

Svensk dramathriller fra 2002 af Joel Bergvall og Simon Sandqvist.
Den usynlige
1:40 AM

Slip fangerne løs, det er forår!

Komedie med Lena Nyman og Tage Danielsson.
Slip fangerne løs, det er forår!
3:20 AM

Svenske helte

Svensk drama fra 1997 med Kent-Arne Dahlgren og Stefan Sundström.
Svenske helte
5:05 AM

At hoppe højest

Kortfilm baseret på Astrid Lindgrens historie.
At hoppe højest
Saturday 24 Feb
5:30 AM

Ronja Røverdatter

Ronja Røverdatter
6:00 AM

Nils Karlsson Pyssling

Nils Karlsson Pyssling
6:30 AM

Emil fra Lønneberg

Emil fra Lønneberg
7:00 AM

Pippi stikker af

Svensk børnefilm fra 1970 efter Astrid Lindgrens historie.
Pippi stikker af
8:35 AM

Glasblæserens børn

Familiefilm med Stellan Skarsgård og Lena Granhagen.
Glasblæserens børn
10:25 AM

Allerkæreste søster

Børnefilm baseret på Astrid Lindgrens fortælling.
Allerkæreste søster
11:00 AM

Agnes Cecilia - en sælsom historie

Dramathriller med Gloria Tapia og Stina Ekblad.
Agnes Cecilia - en sælsom historie
1:10 PM

Under solen

Drama med Rolf Lassgård.
Under solen
3:15 PM

Sixten

Svensk komedie fra 1994 af Catti Edfeldt.
Sixten
4:30 PM

Emil fra Lønneberg

Emil fra Lønneberg
5:00 PM

Ronja Røverdatter

Svensk eventyrsfilm baseret på Astrid Lindgrens roman.
Ronja Røverdatter
7:00 PM

Jönsson-Banden på Mallorca

Svensk komedie med Gösta Ekman og Ulf Brunnberg.
Jönsson-Banden på Mallorca
8:45 PM

Svalen, katten, rosen, døden

Svensk krimidrama fra 2006 med Sven Wolter.
Svalen, katten, rosen, døden
10:15 PM

Fyren fra Nabograven

Romantisk komedie med Michael Nyqvist og Elisabeth Carlsson.
Fyren fra Nabograven
12:00 AM

Dødelig drift

Svensk thriller fra 1999 med Stefan Sauk og Mikael Persbrandt.
Dødelig drift
1:45 AM

Ravnekvarteret

Drama med Thommy Berggren og Keve Hjelm.
Ravnekvarteret
3:20 AM

Tre sole

Dramaeventyr med Lena Endre og Kjell Bergqvist.
Tre sole
Sunday 25 Feb
5:05 AM

Godnat hr. vagabond

Kortfilm baseret på en Astrid Lindgren-historie.
Godnat hr. vagabond
5:35 AM

Ronja Røverdatter

Ronja Røverdatter
6:00 AM

Nils Karlsson Pyssling

Nils Karlsson Pyssling
6:30 AM

Emil fra Lønneberg

Emil fra Lønneberg
7:00 AM

Pippi på de syv have

Svensk børnefilm fra 1970 efter Astrid Lindgrens historie.
Pippi på de syv have
8:40 AM

Jönsson-Banden og Dynamit-Harry

Svensk komedie fra 1982 med Gösta Ekman.
Jönsson-Banden og Dynamit-Harry
10:25 AM

Kajsa Kavat

Børnefilm med Mathilda Lindgren og Majlis Granlund.
Kajsa Kavat
11:00 AM

Hundetricket

Svensk komedie fra 2002 med Alexander Skarsgård.
Hundetricket
12:40 PM

Peddersen og Findus Fornemt besøg

Børnefilm.
Peddersen og Findus Fornemt besøg
2:00 PM

Håkan Bråkan & Josef

Familiefilm med Axel Skogberg og Per Svensson.
Håkan Bråkan & Josef
3:20 PM

Verdens bedste Karlsson

Svensk børnefilm fra 1974 efter bog af Astrid Lindgren.
Verdens bedste Karlsson
5:00 PM

Det niende kompagni

Komedie med Thomas Hanzon og Tomas Fryk.
Det niende kompagni
7:00 PM

Jeg er med barn

Svensk komedie fra 1979 af Lasse Hallström med Magnus Härenstam.
Jeg er med barn
8:45 PM

Sagen G

Svensk kriminaldrama fra 2005 med Sven Wollter.
Sagen G
10:15 PM

De besøgende

Gyser med Kjell Bergqvist og Lena Endre.
De besøgende
12:00 AM

Jack

Drama med Göran Stangertz og Kjell Bergqvist.
Jack
1:55 AM

9 millimeter

Action med Paolo Roberto og Rebecca Facey.
9 millimeter
Monday 26 Feb
3:35 AM

Drømmehuset

Svensk komedie fra 1993 med Björn Skifs og Suzanne Reuter
Drømmehuset
5:15 AM

Peddersen og Findus Fornemt besøg

Børnefilm.
Peddersen og Findus Fornemt besøg
6:30 AM

Emil fra Lønneberg

Emil fra Lønneberg
7:00 AM

Bert - den sidste uskyld

Komedie med Martin Andersson og Cajsa-Lisa Ejemyr.
Bert - den sidste uskyld
8:35 AM

Slip fangerne løs, det er forår!

Komedie med Lena Nyman og Tage Danielsson.
Slip fangerne løs, det er forår!
10:15 AM

Det store gennembrud

Svensk komedie fra 1999 med Björn Kjellman og Viveka Seldahl.
Det store gennembrud
12:00 PM

Intermezzo

Svensk drama fra 1936 med Ingrid Bergman.
Intermezzo
1:30 PM

Svenske helte

Svensk drama fra 1997 med Kent-Arne Dahlgren og Stefan Sundström.
Svenske helte
3:15 PM

Amatører til søs

Komedi med Lasse Åberg og Jon Skolmen.
Amatører til søs
5:00 PM

Emil fra Lønneberg

Emil fra Lønneberg
5:25 PM

Ulvepigen Misa Min

Familiefilm med Kim Jansson og Pierre Lindstedt.
Ulvepigen Misa Min
7:00 PM

Familiehemmeligheder

Drama med Rolf Lassgård og Maria Lundqvist.
Familiehemmeligheder
8:40 PM

Store og små mænd

Svensk drama fra 1995 med Thommy Berggren.
Store og små mænd
10:25 PM

Fritt Vilt

Norsk thriller fra 2006 med Ingrid Bolsø Berdal.
Fritt Vilt
12:00 AM

Den sidste kontrakt

Svensk thriller fra 1998 med Mikael Persbrandt.
Den sidste kontrakt
1:50 AM

Pensionat Oskar

Drama med Loa Falkman og Stina Ekblad.
Pensionat Oskar
Tuesday 27 Feb
3:35 AM

Svensson Svensson - filmen

Komedie med Suzanne Reuter og Allan Svensson.
Svensson Svensson - filmen
5:05 AM

Gull-Pian

Kortfilm baseret på en Astrid Lindgren-historie.
Gull-Pian
5:35 AM

Mimmi

Mimmi
6:05 AM

Nils Karlsson Pyssling

Svensk børnefilm fra 1990 baseret på Astrid Lindgrens historie.
Nils Karlsson Pyssling
7:20 AM

Pippi Langstrømpe

Tegnet familiefilm.
Pippi Langstrømpe
8:35 AM

Mamma, Pappa, Barn

Dramakomedie med Torkel Petersson og Maria Bonnevie.
Mamma, Pappa, Barn
10:15 AM

Drømmen om Rita

Svens komedie fra 1993 med Marika Lagercrantz og Per Oscarsson.
Drømmen om Rita
12:00 PM

Det store gennembrud

Svensk komedie fra 1999 med Björn Kjellman og Viveka Seldahl.
Det store gennembrud
1:45 PM

Kidz in da Hood

Svensk familiefilm fra 2006 med Gustaf Skarsgård.
Kidz in da Hood
3:20 PM

Strul

Actionkomedie med Björn Skifs og Gunnel Fred.
play_arrow
Strul
5:00 PM

At hoppe højest

Kortfilm baseret på Astrid Lindgrens historie.
At hoppe højest
5:30 PM

Jim og piraterne Blom

Familiefilm af Hans Alfredson med Stellan Skarsgård.
Jim og piraterne Blom
7:00 PM

Det niende kompagni

Komedie med Thomas Hanzon og Tomas Fryk.
Det niende kompagni
8:45 PM

Høstsonaten

Drama instrueret af Ingmar Bergman.
play_arrow
Høstsonaten
10:15 PM

Scener fra et ægteskab

Scener fra et ægteskab
11:05 PM

Scener fra et ægteskab

Scener fra et ægteskab
12:00 AM

Englegård - næste sommer

Dramakomedie med Helena Bergström og Rickard Wolff.
Englegård - næste sommer
Wednesday 28 Feb
2:15 AM

Tre sole

Dramaeventyr med Lena Endre og Kjell Bergqvist.
Tre sole
3:55 AM

Dollar

Svensk drama fra 1938 med Ingrid Bergman og Georg Rydeberg.
Dollar
5:15 AM

Emil fra Lønneberg

Emil fra Lønneberg
5:40 AM

Mimmi

Mimmi
6:05 AM

Sopor

Svensk satirisk komedie fra 1981 med Brasse Brännström och Lena Nyman.
Sopor
7:45 AM

Hul i broho'det

Svensk komedie fra 1965 med Monica Zetterlund og Gösta Ekman.
Hul i broho'det
9:25 AM

Mit Liv som Hund

Drama med Anton Glanzelius og Tomas von Brömssen.
Mit Liv som Hund
11:05 AM

Svar med foto

Svensk drama fra 1999 med Samuel Fröler og Baiba Broka.
Svar med foto
12:35 PM

Gossip

Drama med Pernilla August og Helena Bergström.
Gossip
2:45 PM

Kajsa Kavat

Børnefilm med Mathilda Lindgren og Majlis Granlund.
Kajsa Kavat
3:20 PM

The Importance of Tying Your Own Shoes

Svensk komediedrama fra 2011 med Vanna Rosenberg og Sverrir Gudnason.
The Importance of Tying Your Own Shoes
5:00 PM

Gull-Pian

Kortfilm baseret på en Astrid Lindgren-historie.
Gull-Pian
5:25 PM

Emil fra Lønneberg

Svensk børnefilm fra 1971 efter Astrid Lindgrens fortælling.
Emil fra Lønneberg
7:00 PM

Kæmpen

Svensk drama fra 2016 af Johannes Nyholm.
Kæmpen
8:25 PM

Manden på taget

Thriller med Carl Gustaf Lindstedt og Sven Wollter.
Manden på taget
10:15 PM

Scener fra et ægteskab

Scener fra et ægteskab
11:05 PM

Scener fra et ægteskab

Scener fra et ægteskab
12:00 AM

Jægerne - Tilbage til vildmarken

Svensk thriller fra 2011 med Rolf Lassgård.
Jægerne - Tilbage til vildmarken
Thursday 1 Mar
2:10 AM

Hata Göteborg

Dramakomedi med Andreas Karoliussen og Nicolaj Schröder.
Hata Göteborg
3:35 AM

Veranda For En Tenor

Svensk drama fra 1998 med Krister Henriksson og Johan H:son Kjellgren.
Veranda For En Tenor
5:10 AM

Allerkæreste søster

Børnefilm baseret på Astrid Lindgrens fortælling.
Allerkæreste søster
5:40 AM

Mimmi

Mimmi
6:10 AM

Pippi stikker af

Svensk børnefilm fra 1970 efter Astrid Lindgrens historie.
Pippi stikker af
7:45 AM

En fyr og en pige

Komedie fra 1975 med Brasse Brännström.
En fyr og en pige
9:15 AM

Morrhår och Ärtor

Komedie med Gösta Ekman og Margaretha Krook.
Morrhår och Ärtor
10:50 AM

Hata Göteborg

Dramakomedi med Andreas Karoliussen og Nicolaj Schröder.
Hata Göteborg
12:15 PM

Uanset hvad er han stendød

Svensk komedie fra 2000 med Peter Haber.
Uanset hvad er han stendød
1:50 PM

Fyren fra Nabograven

Romantisk komedie med Michael Nyqvist og Elisabeth Carlsson.
Fyren fra Nabograven
3:20 PM

Sopor

Svensk satirisk komedie fra 1981 med Brasse Brännström och Lena Nyman.
Sopor
5:00 PM

Der er ingen røvere i skoven

Kortfilm efter Astrid Lindgrens historie.
Der er ingen røvere i skoven
5:30 PM

A Thousand Times Stronger

Svensk ungdomsfilm fra 2010 baseret på Christina Herrströms bog.
A Thousand Times Stronger
7:00 PM

Hans og hendes

Svensk drama fra 2001 med Jonas Karlsson og Johanna Sällström.
Hans og hendes
8:30 PM

Nul tolerance

Actionthriller med Jakob Eklund og Fredrik Dolk.
Nul tolerance
10:15 PM

Scener fra et ægteskab

Scener fra et ægteskab
11:05 PM

Scener fra et ægteskab

Scener fra et ægteskab
12:00 AM

Gossip

Drama med Pernilla August og Helena Bergström.
Gossip
Friday 2 Mar
2:10 AM

Nu er far træt igen!

Svensk komediedrama fra 1996 med Gösta Ekman og Marika Lagercrantz.
Nu er far træt igen!
3:35 AM

Efterårsmanøvre

Komedie fra 1979 af og med Lasse Åberg.
Efterårsmanøvre
5:05 AM

Godnat hr. vagabond

Kortfilm baseret på en Astrid Lindgren-historie.
Godnat hr. vagabond
5:35 AM

Mimmi

Mimmi
6:05 AM

Vi på Krageøen

Svensk børnefilm fra 1964 efter Astrid Lindgrens fortælling.
Vi på Krageøen
7:35 AM

Søndagsbarn

Svensk drama fra 1992 med Thommy Berggren og Lena Endre.
Søndagsbarn
9:20 AM

Darling

Svensk komediedrama fra 2007 af Johan Kling.
Darling
10:55 AM

Nu er far træt igen!

Svensk komediedrama fra 1996 med Gösta Ekman og Marika Lagercrantz.
Nu er far træt igen!
12:20 PM

Elvira Madigan

Drama med Thommy Berggren og Pia Degermark.
Elvira Madigan
1:50 PM

Nye Løjer med Emil fra Lønneberg

Svensk børenfilm fra 1972 efter Astrid Lindgrens historie.
Nye Løjer med Emil fra Lønneberg
3:20 PM

Adam og Eva

Komedie med Björn Kjellman og Josefin Nilsson.
Adam og Eva
5:00 PM

Ronja Røverdatter

Svensk eventyrsfilm baseret på Astrid Lindgrens roman.
Ronja Røverdatter
7:00 PM

Selskabsrejser

Komedie med Lasse Åberg og Jon Skolmen.
Selskabsrejser
8:45 PM

Livvagterne

Actionthriller med Jakob Eklund og Samuel Fröler.
Livvagterne
10:35 PM

Efterårsmanøvre

Komedie fra 1979 af og med Lasse Åberg.
Efterårsmanøvre
12:00 AM

Dag og nat

Svensk drama fra 2004 med Mikael Persbrandt.
Dag og nat
Saturday 3 Mar
1:35 AM

Fyren fra Nabograven

Romantisk komedie med Michael Nyqvist og Elisabeth Carlsson.
Fyren fra Nabograven
3:10 AM

Uanset hvad er han stendød

Svensk komedie fra 2000 med Peter Haber.
Uanset hvad er han stendød