Kevin Clifton rejected for Strictly Come Dancing twice

Kevin Clifton rejected for Strictly Come Dancing twice

Kevin Clifton rejected for Strictly Come Dancing twice
Gleb Savchenko wants Strictly judging job

Gleb Savchenko wants Strictly judging job

Gleb Savchenko wants Strictly judging job
Craig Revel Horwood: Strictly will be 'better' without Brendan Cole

Craig Revel Horwood: Strictly will be 'better' without Brendan Cole

Craig Revel Horwood: Strictly will be 'better' without Brendan Cole
Sinitta eyes X Factor judging role

Sinitta eyes X Factor judging role

Sinitta eyes X Factor judging role
Tommy Mallet wants normal life

Tommy Mallet wants normal life

Tommy Mallet wants normal life

TV2 Sport tv listing from 21 April 2018 to 29 April 2018

Sunday 22 Apr
7:40 AM

NBA: New Orleans Pelicans-Portland Trail Blazers, playoff

NBA: New Orleans Pelicans-Portland Trail Blazers, playoff
8:55 AM

Håndboldmagasinet: Kontra

Håndboldmagasinet: Kontra
9:35 AM

SuperMatchen: FCM-Viborg (k)

SuperMatchen: FCM-Viborg (k)
10:20 AM

SuperMatchen: FCM-Viborg (k)

SuperMatchen: FCM-Viborg (k)
11:05 AM

På is for Danmark

På is for Danmark
11:15 AM

På is for Danmark

På is for Danmark
11:30 AM

HockeyNight: Aalborg Pirates-Herning Blue Fox, 4. finale

HockeyNight: Aalborg Pirates-Herning Blue Fox, 4. finale
12:05 PM

HockeyNight: Aalborg Pirates-Herning Blue Fox, 4. finale

HockeyNight: Aalborg Pirates-Herning Blue Fox, 4. finale
12:45 PM

HockeyNight: Aalborg Pirates-Herning Blue Fox, 4. finale

HockeyNight: Aalborg Pirates-Herning Blue Fox, 4. finale
1:30 PM

HockeyNight: Studiet

HockeyNight: Studiet
1:50 PM

HockeyNight: Herning Blue Fox-Aalborg Pirates, 5. finale, direkte

HockeyNight: Herning Blue Fox-Aalborg Pirates, 5. finale, direkte
2:40 PM

HockeyNight: Herning Blue Fox-Aalborg Pirates, 5. finale, direkte

HockeyNight: Herning Blue Fox-Aalborg Pirates, 5. finale, direkte
3:25 PM

HockeyNight: Herning Blue Fox-Aalborg Pirates, 5. finale, direkte

HockeyNight: Herning Blue Fox-Aalborg Pirates, 5. finale, direkte
4:30 PM

SportsDok: De danske NHL-stjerner

SportsDok: De danske NHL-stjerner
4:55 PM

På is for Danmark

På is for Danmark
5:05 PM

På is for Danmark

På is for Danmark
5:20 PM

Håndboldmagasinet: Kontra

Håndboldmagasinet: Kontra
6:00 PM

NBA: Milwaukee Bucks-Boston Celtics, playoff, direkte

NBA: Milwaukee Bucks-Boston Celtics, playoff, direkte
7:15 PM

NBA: Milwaukee Bucks-Boston Celtics, playoff, direkte

NBA: Milwaukee Bucks-Boston Celtics, playoff, direkte
8:30 PM

NBA: San Antonio Spurs-Golden State Warriors, playoff, direkte

NBA: San Antonio Spurs-Golden State Warriors, playoff, direkte
9:50 PM

NBA: San Antonio Spurs-Golden State Warriors, playoff, direkte

NBA: San Antonio Spurs-Golden State Warriors, playoff, direkte
Monday 23 Apr
5:40 AM

NBA: San Antonio Spurs-Golden State Warriors, playoff

NBA: San Antonio Spurs-Golden State Warriors, playoff
7:00 AM

NBA: San Antonio Spurs-Golden State Warriors, playoff

NBA: San Antonio Spurs-Golden State Warriors, playoff
8:20 AM

Håndboldmagasinet: Kontra

Håndboldmagasinet: Kontra
8:55 AM

Cykling: Fleche-Wallonne

Cykling: Fleche-Wallonne
11:45 AM

Cykling: Liège-Bastogne-Liège

Cykling: Liège-Bastogne-Liège
2:30 PM

HockeyNight: Herning Blue Fox-Aalborg Pirates, 5. finale

HockeyNight: Herning Blue Fox-Aalborg Pirates, 5. finale
3:05 PM

HockeyNight: Herning Blue Fox-Aalborg Pirates, 5. finale

HockeyNight: Herning Blue Fox-Aalborg Pirates, 5. finale
3:45 PM

HockeyNight: Herning Blue Fox-Aalborg Pirates, 5. finale

HockeyNight: Herning Blue Fox-Aalborg Pirates, 5. finale
4:25 PM

På is for Danmark

På is for Danmark
4:35 PM

På is for Danmark

På is for Danmark
4:55 PM

Sportsnyhederne

Sportsnyhederne
5:00 PM

Basketball: 1. finale, direkte

Basketball: 1. finale, direkte
5:55 PM

Sportsnyhederne

Sportsnyhederne
6:00 PM

Basketball: 1. finale, direkte

Basketball: 1. finale, direkte
7:05 PM

HåndboldMatchen: Studiet

HåndboldMatchen: Studiet
7:20 PM

HåndboldMatchen: Nordsjælland-Bjerringbro-Silkeborg (m), direkte

HåndboldMatchen: Nordsjælland-Bjerringbro-Silkeborg (m), direkte
8:10 PM

Sportsnyhederne

Sportsnyhederne
8:15 PM

HåndboldMatchen: Nordsjælland-Bjerringbro-Silkeborg (m), direkte

HåndboldMatchen: Nordsjælland-Bjerringbro-Silkeborg (m), direkte
9:05 PM

HåndboldMatchen: Studiet

HåndboldMatchen: Studiet
9:30 PM

SportsDok: Hillsborough - nyt lys over katastrofen

SportsDok: Hillsborough - nyt lys over katastrofen
11:20 PM

SportsDok: De danske NHL-stjerner

SportsDok: De danske NHL-stjerner
11:45 PM

SportsDok: De danske NHL-stjerner

SportsDok: De danske NHL-stjerner
12:15 AM

NBA: San Antonio Spurs-Golden State Warriors, playoff

NBA: San Antonio Spurs-Golden State Warriors, playoff
1:40 AM

NBA: San Antonio Spurs-Golden State Warriors, playoff

NBA: San Antonio Spurs-Golden State Warriors, playoff
2:55 AM

NBA: Action

NBA: Action
3:30 AM

NBA: Utah Jazz-Oklahoma City Thunder, playoff, direkte

NBA: Utah Jazz-Oklahoma City Thunder, playoff, direkte
4:50 AM

NBA: Utah Jazz-Oklahoma City Thunder, playoff, direkte

NBA: Utah Jazz-Oklahoma City Thunder, playoff, direkte
Tuesday 24 Apr
7:10 AM

NBA: Utah Jazz-Oklahoma City Thunder, playoff

NBA: Utah Jazz-Oklahoma City Thunder, playoff
8:30 AM

NBA: Utah Jazz-Oklahoma City Thunder, playoff

NBA: Utah Jazz-Oklahoma City Thunder, playoff
9:50 AM

Håndboldmagasinet: Kontra

Håndboldmagasinet: Kontra
10:30 AM

Tennis: WTA - Stuttgart, direkte

Tennis: WTA - Stuttgart, direkte
12:30 PM

Tennis: WTA - Stuttgart, direkte

Tennis: WTA - Stuttgart, direkte
2:30 PM

Tennis: WTA - Stuttgart, direkte

Tennis: WTA - Stuttgart, direkte
4:30 PM

HockeyNight: Studiet

HockeyNight: Studiet
4:50 PM

HockeyNight: Aalborg Pirates-Herning Blue Fox, 6. finale, direkte

HockeyNight: Aalborg Pirates-Herning Blue Fox, 6. finale, direkte
5:30 PM

Sportsnyhederne

Sportsnyhederne
5:40 PM

HockeyNight: Aalborg Pirates-Herning Blue Fox, 6. finale, direkte

HockeyNight: Aalborg Pirates-Herning Blue Fox, 6. finale, direkte
6:25 PM

HockeyNight: Aalborg Pirates-Herning Blue Fox, 6. finale, direkte

HockeyNight: Aalborg Pirates-Herning Blue Fox, 6. finale, direkte
7:25 PM

HåndboldMatchen: Århus-Aalborg (m), direkte

HåndboldMatchen: Århus-Aalborg (m), direkte
8:10 PM

Sportsnyhederne

Sportsnyhederne
8:15 PM

HåndboldMatchen: Århus-Aalborg (m), direkte

HåndboldMatchen: Århus-Aalborg (m), direkte
9:05 PM

HåndboldMatchen: Studiet

HåndboldMatchen: Studiet
9:35 PM

SportsDok: De danske NHL-stjerner

SportsDok: De danske NHL-stjerner
10:00 PM

På is for Danmark

På is for Danmark
10:15 PM

Tennis: WTA - Stuttgart

Tennis: WTA - Stuttgart
12:30 AM

NBA: Playoff, direkte

NBA: Playoff, direkte
1:50 AM

NBA: Playoff, direkte

NBA: Playoff, direkte
Wednesday 25 Apr
5:45 AM

NBA: Playoff

NBA: Playoff
7:05 AM

NBA: Playoff

NBA: Playoff
8:25 AM

Tennis: WTA - Stuttgart

Tennis: WTA - Stuttgart
10:30 AM

Tennis: WTA - Stuttgart, direkte

Tennis: WTA - Stuttgart, direkte
12:30 PM

Tennis: WTA - Stuttgart, direkte

Tennis: WTA - Stuttgart, direkte
2:30 PM

Tennis: WTA - Stuttgart, direkte

Tennis: WTA - Stuttgart, direkte
4:30 PM

SportsDok: De danske NHL-stjerner

SportsDok: De danske NHL-stjerner
5:00 PM

SuperOnsdag: Studiet

SuperOnsdag: Studiet
5:20 PM

SuperOnsdag: KIF Kolding København-GOG (m), direkte

SuperOnsdag: KIF Kolding København-GOG (m), direkte
6:10 PM

Sportsnyhederne

Sportsnyhederne
6:15 PM

SuperOnsdag: KIF Kolding København-GOG (m), direkte

SuperOnsdag: KIF Kolding København-GOG (m), direkte
7:05 PM

SuperOnsdag: Studiet

SuperOnsdag: Studiet
7:20 PM

SuperOnsdag: TTH Holstebro-Skjern (m), direkte

SuperOnsdag: TTH Holstebro-Skjern (m), direkte
8:10 PM

Sportsnyhederne

Sportsnyhederne
8:15 PM

SuperOnsdag: TTH Holstebro-Skjern (m), direkte

SuperOnsdag: TTH Holstebro-Skjern (m), direkte
9:00 PM

Håndboldmagasinet: Kontra - Bents

Håndboldmagasinet: Kontra - Bents
9:35 PM

Ishockey: Danmark-Tyskland

Ishockey: Danmark-Tyskland
10:10 PM

Ishockey: Danmark-Tyskland

Ishockey: Danmark-Tyskland
10:45 PM

Ishockey: Danmark-Tyskland

Ishockey: Danmark-Tyskland
11:30 PM

Håndboldmagasinet: Kontra - Bents

Håndboldmagasinet: Kontra - Bents
12:05 AM

NBA: Inside Stuff

NBA: Inside Stuff
12:30 AM

NBA: Playoff, direkte

NBA: Playoff, direkte
1:50 AM

NBA: Playoff, direkte

NBA: Playoff, direkte
Thursday 26 Apr
5:35 AM

NBA: Playoff

NBA: Playoff
6:55 AM

NBA: Playoff

NBA: Playoff
8:15 AM

Tennis: WTA - Stuttgart

Tennis: WTA - Stuttgart
10:30 AM

Tennis: WTA - Stuttgart, direkte

Tennis: WTA - Stuttgart, direkte
12:30 PM

På is for Danmark

På is for Danmark
12:35 PM

På is for Danmark

På is for Danmark
1:00 PM

Tennis: WTA - Istanbul, direkte

Tennis: WTA - Istanbul, direkte
3:00 PM

Tennis: WTA - Istanbul, direkte

Tennis: WTA - Istanbul, direkte
5:00 PM

Basketball: 2. finale, direkte

Basketball: 2. finale, direkte
5:55 PM

Sportsnyhederne

Sportsnyhederne
6:00 PM

Basketball: 2. finale, direkte

Basketball: 2. finale, direkte
7:00 PM

HockeyNight: Studiet

HockeyNight: Studiet
7:20 PM

HockeyNight: 7. finale, direkte

HockeyNight: 7. finale, direkte
8:00 PM

Sportsnyhederne

Sportsnyhederne
8:10 PM

HockeyNight: 7. finale, direkte

HockeyNight: 7. finale, direkte
8:55 PM

HockeyNight: 7. finale, direkte

HockeyNight: 7. finale, direkte
9:50 PM

SportsDok: De danske NHL-stjerner

SportsDok: De danske NHL-stjerner
10:20 PM

Tennis: WTA - Istanbul

Tennis: WTA - Istanbul
12:20 AM

NBA: Playoff

NBA: Playoff
1:35 AM

NBA: Playoff

NBA: Playoff
3:00 AM

NBA: Playoff, direkte

NBA: Playoff, direkte
4:20 AM

NBA: Playoff, direkte

NBA: Playoff, direkte
Friday 27 Apr
7:10 AM

NBA: Playoff

NBA: Playoff
8:30 AM

NBA: Playoff

NBA: Playoff
9:50 AM

Håndboldmagasinet: Kontra - Bents

Håndboldmagasinet: Kontra - Bents
10:30 AM

Tennis: WTA - Istanbul, kvartfinale, direkte

Tennis: WTA - Istanbul, kvartfinale, direkte
12:30 PM

Tennis: WTA - Istanbul, kvartfinale, direkte

Tennis: WTA - Istanbul, kvartfinale, direkte
2:25 PM

SportsDok: De danske NHL-stjerner

SportsDok: De danske NHL-stjerner
3:00 PM

Badminton: EM - kvartfinaler, direkte

Badminton: EM - kvartfinaler, direkte
4:00 PM

Badminton: EM - kvartfinaler, direkte

Badminton: EM - kvartfinaler, direkte
5:00 PM

Badminton: EM - kvartfinaler, direkte

Badminton: EM - kvartfinaler, direkte
6:00 PM

Badminton: EM - kvartfinaler, direkte

Badminton: EM - kvartfinaler, direkte
7:00 PM

Badminton: EM - kvartfinaler, direkte

Badminton: EM - kvartfinaler, direkte
8:00 PM

Tennis: WTA - Stuttgart, kvartfinale, direkte

Tennis: WTA - Stuttgart, kvartfinale, direkte
9:30 PM

Tennis: WTA - Stuttgart, kvartfinale

Tennis: WTA - Stuttgart, kvartfinale
11:35 PM

Håndboldmagasinet: Kontra - Bents

Håndboldmagasinet: Kontra - Bents
12:15 AM

NBA: Playoff

NBA: Playoff
1:35 AM

NBA: Playoff

NBA: Playoff
3:00 AM

NBA: Playoff, direkte

NBA: Playoff, direkte
4:20 AM

NBA: Playoff, direkte

NBA: Playoff, direkte
Saturday 28 Apr
6:50 AM

NBA: Playoff

NBA: Playoff
8:10 AM

NBA: Playoff

NBA: Playoff
9:30 AM

På is for Danmark

På is for Danmark
9:40 AM

På is for Danmark

På is for Danmark
9:55 AM

Badminton: EM - kvartfinaler

Badminton: EM - kvartfinaler
10:55 AM

Badminton: EM - kvartfinaler

Badminton: EM - kvartfinaler
11:55 AM

Badminton: EM - kvartfinaler

Badminton: EM - kvartfinaler
1:00 PM

Badminton: EM - semifinaler, direkte

Badminton: EM - semifinaler, direkte
2:00 PM

Badminton: EM - semifinaler, direkte

Badminton: EM - semifinaler, direkte
3:00 PM

Badminton: EM - semifinaler, direkte

Badminton: EM - semifinaler, direkte
4:00 PM

Badminton: EM - semifinaler, direkte

Badminton: EM - semifinaler, direkte
5:00 PM

Badminton: EM - semifinaler, direkte

Badminton: EM - semifinaler, direkte
6:05 PM

Tennis: WTA - Stuttgart, semifinale, direkte

Tennis: WTA - Stuttgart, semifinale, direkte
7:40 PM

Tennis: WTA - Stuttgart, semifinale

Tennis: WTA - Stuttgart, semifinale
9:45 PM

Håndboldmagasinet: Kontra - Bents

Håndboldmagasinet: Kontra - Bents
10:30 PM

NBA: Playoff, direkte

NBA: Playoff, direkte
11:50 PM

NBA: Playoff, direkte

NBA: Playoff, direkte
1:10 AM

NBA: Action

NBA: Action
1:45 AM

Tennis: WTA - Istanbul, semifinale

Tennis: WTA - Istanbul, semifinale
Sunday 29 Apr
5:35 AM

NBA: Playoff

NBA: Playoff
6:55 AM

NBA: Playoff

NBA: Playoff
8:15 AM

Tennis: WTA - Istanbul

Tennis: WTA - Istanbul
10:30 AM

Badminton: EM - finaler, direkte

Badminton: EM - finaler, direkte
11:35 AM

Badminton: EM - finaler, direkte

Badminton: EM - finaler, direkte
12:40 PM

Badminton: EM - finaler, direkte

Badminton: EM - finaler, direkte
1:45 PM

Badminton: EM - finaler, direkte

Badminton: EM - finaler, direkte
2:55 PM

Badminton: EM - finaler, direkte

Badminton: EM - finaler, direkte
4:00 PM

Tennis: WTA - Istanbul, finale

Tennis: WTA - Istanbul, finale
5:05 PM

Tennis: WTA - Stuttgart, finale

Tennis: WTA - Stuttgart, finale
7:00 PM

SuperMatchen:

SuperMatchen:
7:50 PM

SuperMatchen:

SuperMatchen:
8:35 PM

Fodbold: Ajax-AZ Alkmaar

Fodbold: Ajax-AZ Alkmaar
9:30 PM

Fodbold: Ajax-AZ Alkmaar

Fodbold: Ajax-AZ Alkmaar
10:30 PM

NBA: Playoff, direkte

NBA: Playoff, direkte
11:50 PM

NBA: Playoff, direkte

NBA: Playoff, direkte
1:10 AM

Fodbold: Feyenoord-Sparta Rotterdam, direkte

Fodbold: Feyenoord-Sparta Rotterdam, direkte
TV2 Sport leverer sportsnyheder, stillinger, resultater og live-opdateringer fra både Danmark og udlandet. Du kan her følge med i stort set alle sportsgrene, lige fra tennis til basket fra NBA og fodbold. Meget af indholdet vises selvfølgelig live. TV 2 Sport er den perfekte kanal, når du skal tjekke op på de nyeste nyheder fra EM eller høre kommentarer fra gårsdagens håndboldkamp. Det er også her du kan følge med i Formel 1, cykling, hockey og meget mere.

TV2 Sport is this week airing NBA: New Orleans Pelicans-Portland Trail Blazers, playoff, Håndboldmagasinet: Kontra, SuperMatchen: FCM-Viborg (k), På is for Danmark, HockeyNight: Aalborg Pirates-Herning Blue Fox, 4. finale, HockeyNight: Studiet, HockeyNight: Herning Blue Fox-Aalborg Pirates, 5. finale, direkte, SportsDok: De danske NHL-stjerner, NBA: Milwaukee Bucks-Boston Celtics, playoff, direkte, NBA: San Antonio Spurs-Golden State Warriors, playoff, direkte, NBA: San Antonio Spurs-Golden State Warriors, playoff, Cykling: Fleche-Wallonne, Cykling: Liège-Bastogne-Liège, HockeyNight: Herning Blue Fox-Aalborg Pirates, 5. finale, Sportsnyhederne, Basketball: 1. finale, direkte, HåndboldMatchen: Studiet, HåndboldMatchen: Nordsjælland-Bjerringbro-Silkeborg (m), direkte, NBA: Action, NBA: Utah Jazz-Oklahoma City Thunder, playoff, direkte, NBA: Utah Jazz-Oklahoma City Thunder, playoff, Tennis: WTA - Stuttgart, direkte, HockeyNight: Aalborg Pirates-Herning Blue Fox, 6. finale, direkte, HåndboldMatchen: Århus-Aalborg (m), direkte, Tennis: WTA - Stuttgart, NBA: Playoff, direkte, NBA: Playoff, SuperOnsdag: Studiet, SuperOnsdag: KIF Kolding København-GOG (m), direkte, SuperOnsdag: TTH Holstebro-Skjern (m), direkte, Håndboldmagasinet: Kontra - Bents, Ishockey: Danmark-Tyskland, NBA: Inside Stuff, Tennis: WTA - Istanbul, direkte, Basketball: 2. finale, direkte, HockeyNight: 7. finale, direkte, Tennis: WTA - Istanbul, Tennis: WTA - Istanbul, kvartfinale, direkte, Badminton: EM - kvartfinaler, direkte, Tennis: WTA - Stuttgart, kvartfinale, direkte, Tennis: WTA - Stuttgart, kvartfinale, Badminton: EM - kvartfinaler, Badminton: EM - semifinaler, direkte, Tennis: WTA - Stuttgart, semifinale, direkte, Tennis: WTA - Stuttgart, semifinale, Tennis: WTA - Istanbul, semifinale, Badminton: EM - finaler, direkte, Tennis: WTA - Istanbul, finale, Tennis: WTA - Stuttgart, finale, SuperMatchen:, Fodbold: Ajax-AZ Alkmaar, Fodbold: Feyenoord-Sparta Rotterdam, direkte

TV2 Sport today
TV2 Sport tonight