Big Brother to get the axe?

Big Brother to get the axe?

Big Brother to get the axe?
Olly Murs didn't think he'd have to ask Simon Cowell permission to do The Voice

Olly Murs didn't think he'd have to ask Simon Cowell permission to do The Voice

Olly Murs didn't think he'd have to ask Simon Cowell permission to do The Voice
Jeremy McConnell to appear on Jeremy Kyle Show

Jeremy McConnell to appear on Jeremy Kyle Show

Jeremy McConnell to appear on Jeremy Kyle Show
Harry Reid swaps EastEnders for West End

Harry Reid swaps EastEnders for West End

Harry Reid swaps EastEnders for West End

Viasat Film Action tv listing from 23 February 2018 to 3 March 2018

Friday 23 Feb
7:00 PM

Blair Witch

USA, gyserfilm, 2016
Blair Witch
9:00 PM

Frankenstein

USA, gyser, 2015
Frankenstein
11:00 PM

Deadpool

USA, superhelte-action-komedie, 2016
Deadpool
1:00 AM

Extraction

Canada, action-spændingsfilm, 2015
play_arrow
Extraction
3:00 AM

Undercover Brother

Amerikansk komedie fra 2002
play_arrow
Undercover Brother
Saturday 24 Feb
5:00 AM

2012

USA, katastrofefilm, 2009
2012
7:35 AM

Nærkontakt af tredje grad

Amerikansk Oscarbelønnet science-fiction drama fra 1977
Nærkontakt af tredje grad
9:50 AM

We Don’t Belong Here

USA, drama, 2017
We Don’t Belong Here
11:25 AM

Doctor Strange

USA, superhelte-eventyrsfilm, 2016
Doctor Strange
1:20 PM

Autobahn

USA/Tyskland, action-thriller, 2016
Autobahn
3:00 PM

Ghostbusters

USA, overnaturlig komediefilm, 2016
Ghostbusters
5:00 PM

Undercover Brother

Amerikansk komedie fra 2002
Undercover Brother
7:00 PM

Deadpool

USA, superhelte-action-komedie, 2016
Deadpool
9:00 PM

Extraction

Canada, action-spændingsfilm, 2015
play_arrow
Extraction
11:00 PM

Split

USA, gyser-spændingsfilm, 2016
Split
1:00 AM

Desierto

Mexico, spændingsfilm, 2015
Desierto
3:00 AM

The Day The Earth Stood Still

Amerikansk science fiction-film fra 2008
The Day The Earth Stood Still
Sunday 25 Feb
5:00 AM

Autobahn

USA/Tyskland, action-thriller, 2016
play_arrow
Autobahn
7:00 AM

Doctor Strange

USA, superhelte-eventyrsfilm, 2016
play_arrow
Doctor Strange
9:00 AM

Ghostbusters

USA, overnaturlig komediefilm, 2016
play_arrow
Ghostbusters
11:00 AM

T.M.N.T.

Hong Kong/USA, animeret eventyrfilm, 2007
T.M.N.T.
1:00 PM

The Damned United

Storbritannien, biografisk komediedrama, 2008
The Damned United
3:00 PM

I Spy

Amerikansk spion-komedie, 2002
play_arrow
I Spy
5:00 PM

The Day The Earth Stood Still

Amerikansk science fiction-film fra 2008
play_arrow
The Day The Earth Stood Still
7:00 PM

Split

USA, gyser-spændingsfilm, 2016
Split
9:00 PM

Desierto

Mexico, spændingsfilm, 2015
play_arrow
Desierto
11:00 PM

Den sidste rævejagt

Norsk drama fra 2008
Den sidste rævejagt
1:00 AM

Speed

Amerikansk actionfilm fra 1994
play_arrow
Speed
3:00 AM

Blood & Chocolate

England/Rumænien, gyser-drama, 2007
play_arrow
Blood & Chocolate
Monday 26 Feb
5:00 AM

The Damned United

Storbritannien, biografisk komediedrama, 2008
The Damned United
7:00 AM

T.M.N.T.

Hong Kong/USA, animeret eventyrfilm, 2007
T.M.N.T.
9:00 AM

I Spy

Amerikansk spion-komedie, 2002
play_arrow
I Spy
11:00 AM

Lords of Dogtown

Amerikansk/tysk actiondrama fra 2005
play_arrow
Lords of Dogtown
1:00 PM

Risen

USA, historisk drama, 2016
play_arrow
Risen
3:00 PM

The Tourist

Amerikansk/fransk actionfilm fra 2010
play_arrow
The Tourist
5:00 PM

Blood & Chocolate

England/Rumænien, gyser-drama, 2007
play_arrow
Blood & Chocolate
7:00 PM

Den sidste rævejagt

Norsk drama fra 2008
Den sidste rævejagt
9:00 PM

Speed

Amerikansk actionfilm fra 1994
play_arrow
Speed
11:00 PM

Seven Psychopaths

Britisk krimikomedie fra 2012
play_arrow
Seven Psychopaths
1:00 AM

Blitz

Britisk krimithriller fra 2011
play_arrow
Blitz
2:40 AM

Guardians of the Galaxy Vol. 2

USA, science-fiction-eventyr, 2017
play_arrow
Guardians of the Galaxy Vol. 2
Tuesday 27 Feb
5:00 AM

Risen

USA, historisk drama, 2016
Risen
7:00 AM

Lords of Dogtown

Amerikansk/tysk actiondrama fra 2005
play_arrow
Lords of Dogtown
9:00 AM

The Tourist

Amerikansk/fransk actionfilm fra 2010
play_arrow
The Tourist
11:00 AM

Dræberne fra Nibe

Danmark, komedie, 2017
Dræberne fra Nibe
1:00 PM

Nerve

USA, komedie-spændingsfilm, 2016
play_arrow
Nerve
2:50 PM

Big Stan

Amerikansk actionkomedie fra 2007
play_arrow
Big Stan
4:40 PM

Guardians of the Galaxy Vol. 2

USA, science-fiction-eventyr, 2017
play_arrow
Guardians of the Galaxy Vol. 2
7:00 PM

Seven Psychopaths

Britisk krimikomedie fra 2012
play_arrow
Seven Psychopaths
9:00 PM

Blitz

Britisk krimithriller fra 2011
play_arrow
Blitz
11:00 PM

Precious Cargo

Canada, kupfilm, 2016
play_arrow
Precious Cargo
1:00 AM

The Samaritan

Canada, drama-spændingsfilm, 2012
play_arrow
The Samaritan
2:50 AM

Rogue One: A Star Wars Story

USA, science-spændingsfilm, 2016
play_arrow
Rogue One: A Star Wars Story
Wednesday 28 Feb
5:00 AM

Nerve

USA, komedie-spændingsfilm, 2016
Nerve
7:00 AM

Dræberne fra Nibe

Danmark, komedie, 2017
Dræberne fra Nibe
9:00 AM

Big Stan

Amerikansk actionkomedie fra 2007
Big Stan
11:00 AM

Digging for Fire

USA, drama, 2015
Digging for Fire
1:00 PM

Gold

USA, biografisk drama, 2016
Gold
3:00 PM

Resurrecting the Champ

USA, sportsdrama, 2007
Resurrecting the Champ
4:50 PM

Rogue One: A Star Wars Story

USA, science-spændingsfilm, 2016
Rogue One: A Star Wars Story
7:00 PM

Precious Cargo

Canada, kupfilm, 2016
Precious Cargo
9:00 PM

The Samaritan

Canada, drama-spændingsfilm, 2012
The Samaritan
11:00 PM

Twisted

USA, spændingsfilm, 2004
Twisted
1:00 AM

The Bank Job

Storbritannien, krimi-komedie, 2008
play_arrow
The Bank Job
3:00 AM

Michel Vaillant

Fransk action-eventyr fra 2003
Michel Vaillant
Thursday 1 Mar
5:00 AM

Gold

USA, biografisk drama, 2016
Gold
7:00 AM

Digging for Fire

USA, drama, 2015
Digging for Fire
8:50 AM

Resurrecting the Champ

USA, sportsdrama, 2007
Resurrecting the Champ
10:45 AM

Kongens Valg

Norge, historisk drama, 2016
Kongens Valg
1:00 PM

Cadillac Records

Amerikansk biografisk musikdrama fra 2008
Cadillac Records
3:00 PM

Grand Theft Parsons

Amerikansk/Britisk komedie-drama fra 2003
Grand Theft Parsons
5:00 PM

Michel Vaillant

Fransk action-eventyr fra 2003
Michel Vaillant
7:00 PM

Twisted

USA, spændingsfilm, 2004
Twisted
9:00 PM

The Bank Job

Storbritannien, krimi-komedie, 2008
play_arrow
The Bank Job
11:00 PM

End of Watch

USA, krimi-drama, 2012
End of Watch
1:00 AM

The Shallows

USA, gyser, 2016
The Shallows
3:00 AM

The Great Wall

USA/Kina, fantasy-eventyrfilm, 2016
The Great Wall
Friday 2 Mar
5:00 AM

Cadillac Records

Amerikansk biografisk musikdrama fra 2008
Cadillac Records
6:50 AM

Kongens Valg

Norge, historisk drama, 2016
Kongens Valg
9:10 AM

Grand Theft Parsons

Amerikansk/Britisk komedie-drama fra 2003
Grand Theft Parsons
10:40 AM

Thirteen Days

Prisbelønnet amerikansk drama fra 2000
Thirteen Days
1:20 PM

Cross 2

USA, komedie, 2017
Cross 2
3:00 PM

Bleed for This

USA, sports-biografi, 2016
Bleed for This
5:00 PM

The Great Wall

USA/Kina, fantasy-eventyrfilm, 2016
The Great Wall
7:00 PM

End of Watch

USA, krimi-drama, 2012
End of Watch
9:00 PM

The Shallows

USA, gyser, 2016
play_arrow
The Shallows
11:00 PM

Kapring af Metro 1 2 3

Storbritannien/SA, drama, 2009
play_arrow
Kapring af Metro 1 2 3
1:00 AM

Resident Evil: The Final Chapter

USA, action-gyserfilm, 2016
play_arrow
Resident Evil: The Final Chapter