Big Brother to get the axe?

Big Brother to get the axe?

Big Brother to get the axe?
Olly Murs didn't think he'd have to ask Simon Cowell permission to do The Voice

Olly Murs didn't think he'd have to ask Simon Cowell permission to do The Voice

Olly Murs didn't think he'd have to ask Simon Cowell permission to do The Voice
Jeremy McConnell to appear on Jeremy Kyle Show

Jeremy McConnell to appear on Jeremy Kyle Show

Jeremy McConnell to appear on Jeremy Kyle Show
Harry Reid swaps EastEnders for West End

Harry Reid swaps EastEnders for West End

Harry Reid swaps EastEnders for West End

Viasat Film Family tv listing from 23 February 2018 to 3 March 2018

Friday 23 Feb
8:00 PM

A Dog’s Purpose

USA, komediedrama, 2017
A Dog’s Purpose
10:00 PM

Meet the Blacks

USA, komedie, 2016
play_arrow
Meet the Blacks
12:00 AM

Garden State

Amerikansk drama fra 2004
Garden State
2:00 AM

The D Train

USA, komedie, 2015
The D Train
Saturday 24 Feb
6:00 AM

Far Til fire på Toppen

Danmark, familiekomedie, 2017
Far Til fire på Toppen
8:00 AM

Med dinosaurerne på sjove eventyr

USA, børne-animationsfilm, 1993
Med dinosaurerne på sjove eventyr
10:00 AM

Svein og Rotta

Norsk familiefilm fra 2006
Svein og Rotta
12:00 PM

The Swan Princess: Princess Tomorrow, Pirate Today

USA, animeret eventyrfilm, 2016
The Swan Princess: Princess Tomorrow, Pirate Today
2:00 PM

The Simpsons Movie

Amerikansk animeret komedie, 2007
The Simpsons Movie
4:00 PM

Ozzy [Dubbet version]

Spanien, animeret komediefilm, 2016
Ozzy [Dubbet version]
6:00 PM

The Spy Next Door

Amerikansk komedie fra 2010
The Spy Next Door
8:00 PM

Garden State

Amerikansk drama fra 2004
Garden State
10:00 PM

The D Train

USA, komedie, 2015
The D Train
12:00 AM

People Places Things

USA, komedie, 2015
People Places Things
2:00 AM

Good Kids

USA, komedie, 2016
play_arrow
Good Kids
Sunday 25 Feb
6:00 AM

The Swan Princess: Princess Tomorrow, Pirate Today

USA, animeret eventyrfilm, 2016
The Swan Princess: Princess Tomorrow, Pirate Today
8:00 AM

Ozzy [Dubbet version]

Spanien, animeret komediefilm, 2016
Ozzy [Dubbet version]
10:00 AM

The Simpsons Movie

Amerikansk animeret komedie, 2007
play_arrow
The Simpsons Movie
12:00 PM

2 ryk og 1 aflevering

Dansk familiekomedie fra 2003
2 ryk og 1 aflevering
2:00 PM

Smølferne: Den hemmelige landsby [Dubbet version]

USA, animeret eventyrsfilm, 2017
Smølferne: Den hemmelige landsby [Dubbet version]
4:00 PM

Fakiren fra Bilbao

Dansk familie-eventyr fra 2004
Fakiren fra Bilbao
6:00 PM

SOS Svartskjær

Norsk familiefilm fra 2008
SOS Svartskjær
8:00 PM

People Places Things

USA, komedie, 2015
People Places Things
10:00 PM

Good Kids

USA, komedie, 2016
play_arrow
Good Kids
12:00 AM

The Medallion

Hongkong/USA, actionkomedie, 2003
play_arrow
The Medallion
2:00 AM

Min bedre halvdel

Amerikansk romantisk komedie fra 1984
play_arrow
Min bedre halvdel
Monday 26 Feb
6:00 AM

2 ryk og 1 aflevering

Dansk familiekomedie fra 2003
2 ryk og 1 aflevering
8:00 AM

Fakiren fra Bilbao

Dansk familie-eventyr fra 2004
Fakiren fra Bilbao
10:00 AM

Smølferne: Den hemmelige landsby [Dubbet version]

USA, animeret eventyrsfilm, 2017
Smølferne: Den hemmelige landsby [Dubbet version]
12:00 PM

Brødrene Dal og Vikingsverdets Forbannelse

Norsk familieeventyr fra 2010
Brødrene Dal og Vikingsverdets Forbannelse
2:00 PM

Knight Rusty

Amerikansk animationsfilm fra 2014
Knight Rusty
4:00 PM

Arthur og Minimoyserne [Dubbet version]

Frankrig, familieeventyr, 2006
Arthur og Minimoyserne [Dubbet version]
6:00 PM

Rejsen til Amerika 2 [Døbt udgave]

Amerikansk tegnefilm fra 1991
Rejsen til Amerika 2 [Døbt udgave]
8:00 PM

The Medallion

Hongkong/USA, actionkomedie, 2003
The Medallion
10:00 PM

Min bedre halvdel

Amerikansk romantisk komedie fra 1984
Min bedre halvdel
12:00 AM

To Rome with Love

USA/Italien/Spanien, romantisk komedie, 2012
To Rome with Love
2:00 AM

New in Town

Amerikansk/canadisk romantisk komedie fra 2009
play_arrow
New in Town
Tuesday 27 Feb
6:00 AM

Brødrene Dal og Vikingsverdets Forbannelse

Norsk familieeventyr fra 2010
Brødrene Dal og Vikingsverdets Forbannelse
8:00 AM

Arthur og Minimoyserne [Dubbet version]

Frankrig, familieeventyr, 2006
Arthur og Minimoyserne [Dubbet version]
10:00 AM

Knight Rusty

Amerikansk animationsfilm fra 2014
Knight Rusty
12:00 PM

Delfinen [Dubbet version]

Tyskland, familieeventyr, 2009
Delfinen [Dubbet version]
2:00 PM

Landet for længe siden

USA, animeret eventyrfilm, 1988
Landet for længe siden
4:00 PM

Landet for længe siden 14: De modiges rejse [Dubbet version]

USA, animeret børnefilm, 2016
Landet for længe siden 14: De modiges rejse [Dubbet version]
6:00 PM

Kirikou og de vilde dyr [Dubbet version]

Frankrig, animeret eventyrsfilm, 2005
Kirikou og de vilde dyr [Dubbet version]
8:00 PM

To Rome with Love

USA/Italien/Spanien, romantisk komedie, 2012
To Rome with Love
10:00 PM

New in Town

Amerikansk/canadisk romantisk komedie fra 2009
play_arrow
New in Town
12:00 AM

One More Time

USA, komediedrama, 2015
One More Time
2:00 AM

Management

Amerikansk komediedrama fra 2008
Management
Wednesday 28 Feb
6:00 AM

Delfinen [Dubbet version]

Tyskland, familieeventyr, 2009
Delfinen [Dubbet version]
8:00 AM

Landet for længe siden 14: De modiges rejse [Dubbet version]

USA, animeret børnefilm, 2016
Landet for længe siden 14: De modiges rejse [Dubbet version]
10:00 AM

Landet for længe siden

USA, animeret eventyrfilm, 1988
play_arrow
Landet for længe siden
12:00 PM

Titanics ti liv

Norsk familiegyser fra 2007
Titanics ti liv
2:00 PM

Tempelriddernes skat

Dansk familiefilm fra 2006
play_arrow
Tempelriddernes skat
4:00 PM

Rocky & Bullwinkle på eventyr

Tyskland/USA, animeret komedie, 2000
Rocky & Bullwinkle på eventyr
6:00 PM

Felix - den uheldige helt [Dubbet version]

Spanien, animeret eventyr, 2008
Felix - den uheldige helt [Dubbet version]
8:00 PM

One More Time

USA, komediedrama, 2015
One More Time
10:00 PM

Management

Amerikansk komediedrama fra 2008
Management
12:00 AM

Magiske Ella

Irland/Storbritannien/USA, fantasy-komedie, 2004
play_arrow
Magiske Ella
2:00 AM

Eat This!

Amerikansk komedie fra 2005
Eat This!
Thursday 1 Mar
6:00 AM

Titanics ti liv

Norsk familiegyser fra 2007
Titanics ti liv
8:00 AM

Rocky & Bullwinkle på eventyr

Tyskland/USA, animeret komedie, 2000
Rocky & Bullwinkle på eventyr
10:00 AM

Tempelriddernes skat

Dansk familiefilm fra 2006
Tempelriddernes skat
12:00 PM

Arthur 3 - De to verdener

Fransk familiefilm fra 2010
Arthur 3 - De to verdener
2:00 PM

Tempelriddernes Skat II

Dansk familie/eventyrfilm fra 2007
Tempelriddernes Skat II
4:00 PM

Der var engang en dreng

Prisbelønnet dansk familiefilm/musical fra 2006
Der var engang en dreng
6:00 PM

My Boss's Daughter

Amerikansk romantisk komedie fra 2003
My Boss's Daughter
8:00 PM

Magiske Ella

Irland/Storbritannien/USA, fantasy-komedie, 2004
Magiske Ella
10:00 PM

Eat This!

Amerikansk komedie fra 2005
Eat This!
12:00 AM

Alle For Tre

Danmark, komedie, 2017
Alle For Tre
2:00 AM

Sausage Party

USA, animeret komediefilm, 2016
Sausage Party
3:40 AM

The Last Dragonslayer

Storbritannien, fantasy-eventyrsfilm, 2016
The Last Dragonslayer
Friday 2 Mar
6:00 AM

Arthur 3 - De to verdener

Fransk familiefilm fra 2010
Arthur 3 - De to verdener
8:00 AM

Der var engang en dreng

Prisbelønnet dansk familiefilm/musical fra 2006
Der var engang en dreng
10:00 AM

Tempelriddernes Skat II

Dansk familie/eventyrfilm fra 2007
play_arrow
Tempelriddernes Skat II
12:00 PM

Gladiators of Rome

Italien, animeret børnefilm, 2012
play_arrow
Gladiators of Rome
2:00 PM

Tempelriddernes skat III

Dansk familieeventyr fra 2008
play_arrow
Tempelriddernes skat III
4:00 PM

Surf's Up 2: WaveMania [Dubbet version]

USA, animeret eventyrsfilm, 2017
Surf's Up 2: WaveMania [Dubbet version]
6:00 PM

The Last Dragonslayer

Storbritannien, fantasy-eventyrsfilm, 2016
play_arrow
The Last Dragonslayer
8:20 PM

Alle For Tre

Danmark, komedie, 2017
play_arrow
Alle For Tre
10:00 PM

Sausage Party

USA, animeret komediefilm, 2016
play_arrow
Sausage Party
12:00 AM

Dræberne fra Nibe

Danmark, komedie, 2017
Dræberne fra Nibe
2:00 AM

I Spy

Amerikansk spion-komedie, 2002
play_arrow
I Spy