Lee Mead staying with Holby City

Lee Mead staying with Holby City

Lee Mead staying with Holby City
Dani Dyer won't make another show with Jack Fincham

Dani Dyer won't make another show with Jack Fincham

Dani Dyer won't make another show with Jack Fincham
Lesley Joseph upset by guff gaffe

Lesley Joseph upset by guff gaffe

Lesley Joseph upset by guff gaffe
Carol Vorderman credits curvy figure to menopause

Carol Vorderman credits curvy figure to menopause

Carol Vorderman credits curvy figure to menopause
Coronation Street set targeted by thieves

Coronation Street set targeted by thieves

Coronation Street set targeted by thieves

Barnkanalen tv listing from 24 March 2019 to 1 April 2019

Sunday 24 Mar
3:00 AM

Twirlywoos

Twirlywoos
3:10 AM

Timmy lamm

Timmy lamm
3:20 AM

Min lillebror

Min lillebror
3:30 AM

Pocoyo

Pocoyo
3:35 AM

Olobob-toppen

Olobob-toppen
3:40 AM

Voffa, Kvittra och Len

Voffa, Kvittra och Len
3:55 AM

Kojsagor

Kojsagor
4:00 AM

Professor Balthazar

Professor Balthazar
4:10 AM

Fixarna

Fixarna
4:15 AM

Tilde

Tilde
4:30 AM

Morgonshowen

Morgonshowen
4:31 AM

Simon

Simon
4:35 AM

Draken Digby

Draken Digby
4:50 AM

Mästerflygarna

Mästerflygarna
Monday 25 Mar
5:05 AM

Fåret Shaun

Fåret Shaun
5:15 AM

Lille Roy

Lille Roy
5:30 AM

Min riddare och jag

Min riddare och jag
5:45 AM

Stella och Sam

Stella och Sam
5:55 AM

Big block sing song

Big block sing song
6:00 AM

Ett fall för KLURO

Ett fall för KLURO
6:10 AM

Robin Hoods rabalder och rackartyg

Robin Hoods rabalder och rackartyg
6:25 AM

Lexi och Lottie, tvillingdetektiverna

Lexi och Lottie, tvillingdetektiverna
6:45 AM

Kapten Flinn & Piratdinosaurierna

Kapten Flinn & Piratdinosaurierna
7:00 AM

Teckenlådan

Teckenlådan
7:15 AM

Octonauterna

Octonauterna
7:25 AM

Kate och Mim-Mim

Kate och Mim-Mim
7:40 AM

Robyn och rymdpatrullen

Robyn och rymdpatrullen
7:50 AM

Regnbågsstadens hjälte

Regnbågsstadens hjälte
8:00 AM

Franklin och hans vänner

Franklin och hans vänner
8:15 AM

Wisska

Wisska
8:20 AM

Daniel Tigers kvarter

Daniel Tigers kvarter
8:35 AM

Piggley Winks äventyr

Piggley Winks äventyr
9:00 AM

Djungelpuls

Djungelpuls
9:05 AM

Draken Digby

Draken Digby
9:15 AM

Anden i lampan

Anden i lampan
9:30 AM

Träd Fu Tom

Träd Fu Tom
9:50 AM

Masha och björnen

Masha och björnen
10:00 AM

Folksagor i världen - finska (2:6)

Folksagor i världen - finska (2:6)
10:05 AM

Fel väder - finska (2:5)

Fel väder - finska (2:5)
10:10 AM

Om jag var ett djur

Om jag var ett djur
10:15 AM

Alfons Åberg (S1E4)

Alfons Åberg (S1E4)
10:25 AM

Raa-Raa - lejonet som låter

Raa-Raa - lejonet som låter
10:35 AM

Simon

Simon
10:40 AM

Greta Gris

Greta Gris
10:45 AM

Bing

Bing
10:55 AM

Fixa rummet (S9E1)

Fixa rummet (S9E1)
11:35 AM

Mimosa ja Lennu

Mimosa ja Lennu
11:50 AM

Blinky Bills bravader

Blinky Bills bravader
12:00 PM

Grizzy och lämlarna

Grizzy och lämlarna
12:10 PM

Tracy Beaker kommer tillbaka

Tracy Beaker kommer tillbaka
12:35 PM

100 saker att göra före high school

100 saker att göra före high school
1:00 PM

MI High

MI High
1:30 PM

Fångad

Fångad
1:50 PM

Flyg 29 saknas

Flyg 29 saknas
2:15 PM

Det hemsökta huset

Det hemsökta huset
2:40 PM

Zoé Kézako

Zoé Kézako
2:50 PM

Robin Hoods rabalder och rackartyg

Robin Hoods rabalder och rackartyg
3:00 PM

Miss Moon

Miss Moon
3:20 PM

Pablo

Pablo
3:30 PM

Livet i Mattelandet (S2E11)

Livet i Mattelandet (S2E11)
3:45 PM

Bildbang (3:4)

Bildbang (3:4)
4:00 PM

Bolibompa

Bolibompa
4:01 PM

Småpotatis

Småpotatis
4:10 PM

Karsten och Petra

Karsten och Petra
4:30 PM

Fix och trix

Fix och trix
4:40 PM

Zorro - legenden föds

Zorro - legenden föds
5:00 PM

Ett fall för KLURO

Ett fall för KLURO
5:15 PM

Lilla Aktuellt

Lilla Aktuellt
5:25 PM

Vargblod

Vargblod
5:50 PM

Abel och Fant

Abel och Fant
2:30 AM

Klassen

Klassen
3:00 AM

Twirlywoos

Twirlywoos
3:10 AM

Timmy lamm

Timmy lamm
3:20 AM

Babblarna

Babblarna
3:25 AM

Babblarna

Babblarna
3:30 AM

Pocoyo

Pocoyo
3:35 AM

Olobob-toppen

Olobob-toppen
3:40 AM

Voffa, Kvittra och Len

Voffa, Kvittra och Len
3:55 AM

Kojsagor

Kojsagor
4:00 AM

Professor Balthazar

Professor Balthazar
4:10 AM

Snipp snapp snut (S1E1)

Snipp snapp snut (S1E1)
4:15 AM

Daniel Tigers kvarter

Daniel Tigers kvarter
4:30 AM

Morgonshowen

Morgonshowen
4:31 AM

Greta Gris

Greta Gris
4:35 AM

P King Älling

P King Älling
4:50 AM

Regnbågsstadens hjälte

Regnbågsstadens hjälte
Tuesday 26 Mar
5:05 AM

Fåret Shaun

Fåret Shaun
5:15 AM

Pick a colour (S2E5)

Pick a colour (S2E5)
5:30 AM

Andys safariäventyr

Andys safariäventyr
5:45 AM

Dinosaurietåget

Dinosaurietåget
6:00 AM

Ett fall för KLURO

Ett fall för KLURO
6:10 AM

Geronimo Stilton

Geronimo Stilton
6:35 AM

Magiska fyran

Magiska fyran
6:45 AM

Äventyrskatten

Äventyrskatten
7:00 AM

Buskul

Buskul
7:15 AM

Roboten Rob

Roboten Rob
7:25 AM

Draken Digby

Draken Digby
7:35 AM

Rymdrekryterna

Rymdrekryterna
7:50 AM

Tilde

Tilde
8:00 AM

Victor & Josefine

Victor & Josefine
8:10 AM

Nelly och Nora

Nelly och Nora
8:20 AM

Lilla prinsessan

Lilla prinsessan
8:35 AM

Piggley Winks äventyr

Piggley Winks äventyr
8:55 AM

Djungelpuls

Djungelpuls
9:00 AM

Elias och räddningsteamet

Elias och räddningsteamet
9:15 AM

Anden i lampan

Anden i lampan
9:25 AM

Träd Fu Tom

Träd Fu Tom
9:45 AM

Masha och björnen

Masha och björnen
10:00 AM

Läsa med - meänkieli (3:6)

Läsa med - meänkieli (3:6)
10:05 AM

Imse och Vimse - meänkieli (3:6)

Imse och Vimse - meänkieli (3:6)
10:10 AM

Om jag var ett djur

Om jag var ett djur
10:15 AM

Full fart i Verksta

Full fart i Verksta
10:25 AM

Raa-Raa - lejonet som låter

Raa-Raa - lejonet som låter
10:35 AM

Molang

Molang
10:40 AM

Greta Gris

Greta Gris
10:45 AM

Bing

Bing
10:50 AM

Fixa rummet (S9E1)

Fixa rummet (S9E1)
11:30 AM

Game on (S1E1)

Game on (S1E1)
11:45 AM

Matildas superkrafter

Matildas superkrafter
11:55 AM

Oggy och kackerlackorna

Oggy och kackerlackorna
12:05 PM

Tracy Beaker kommer tillbaka

Tracy Beaker kommer tillbaka
12:30 PM

100 saker att göra före high school

100 saker att göra före high school
12:55 PM

MI High

MI High
1:25 PM

Fångad

Fångad
1:50 PM

Flyg 29 saknas

Flyg 29 saknas
2:10 PM

Piratöarna

Piratöarna
2:35 PM

Sommarlägret

Sommarlägret
2:50 PM

Pirater i huset intill

Pirater i huset intill
3:00 PM

Pyjamashjältarna

Pyjamashjältarna
3:15 PM

Mästerflygarna

Mästerflygarna
3:25 PM

Fixarna

Fixarna
3:35 PM

Alfons Åberg (S1E5)

Alfons Åberg (S1E5)
3:45 PM

Simon

Simon
3:50 PM

Min lillebror

Min lillebror
4:00 PM

Bolibompa

Bolibompa
4:10 PM

Lilla prinsessan

Lilla prinsessan
4:20 PM

Tvillingarna Bob

Tvillingarna Bob
4:30 PM

Biss och kajs (S3E12)

Biss och kajs (S3E12)
4:40 PM

Andys safariäventyr

Andys safariäventyr
4:55 PM

Ett fall för KLURO

Ett fall för KLURO
5:05 PM

Ugglan och co

Ugglan och co
5:15 PM

Lilla Aktuellt

Lilla Aktuellt
5:25 PM

Kolsvart (4:6)

Kolsvart (4:6)
5:40 PM

Snacka om sex (4:6)

Snacka om sex (4:6)
5:55 PM

Pipas & Douglas

Pipas & Douglas
2:30 AM

Klassen

Klassen
3:00 AM

Twirlywoos

Twirlywoos
3:10 AM

Timmy lamm

Timmy lamm
3:20 AM

Babblarna

Babblarna
3:25 AM

Babblarna

Babblarna
3:30 AM

Pocoyo

Pocoyo
3:35 AM

Olobob-toppen

Olobob-toppen
3:40 AM

Gaspard och Lisa

Gaspard och Lisa
3:55 AM

Kojsagor

Kojsagor
4:00 AM

Professor Balthazar

Professor Balthazar
4:10 AM

Fixarna

Fixarna
4:15 AM

Kate och Mim-Mim

Kate och Mim-Mim
4:30 AM

Morgonshowen

Morgonshowen
4:31 AM

Simon

Simon
4:35 AM

Charlie och Lola

Charlie och Lola
4:50 AM

Elias och räddningsteamet

Elias och räddningsteamet
Wednesday 27 Mar
5:05 AM

Fåret Shaun

Fåret Shaun
5:15 AM

Lille Roy

Lille Roy
5:30 AM

Min riddare och jag

Min riddare och jag
5:45 AM

Stella och Sam

Stella och Sam
5:55 AM

Big block sing song

Big block sing song
6:00 AM

Ett fall för KLURO

Ett fall för KLURO
6:10 AM

Robin Hoods rabalder och rackartyg

Robin Hoods rabalder och rackartyg
6:25 AM

Lexi och Lottie, tvillingdetektiverna

Lexi och Lottie, tvillingdetektiverna
6:45 AM

Pirater i huset intill

Pirater i huset intill
7:00 AM

Katie Morag

Katie Morag
7:15 AM

Octonauterna

Octonauterna
7:25 AM

Pirata & Piloto

Pirata & Piloto
7:35 AM

Robyn och rymdpatrullen

Robyn och rymdpatrullen
7:50 AM

Katten i hatten vet allt om ditten och datten

Katten i hatten vet allt om ditten och datten
8:00 AM

Franklin och hans vänner

Franklin och hans vänner
8:10 AM

Wisska

Wisska
8:20 AM

Lilla prinsessan

Lilla prinsessan
8:35 AM

Piggley Winks äventyr

Piggley Winks äventyr
8:55 AM

Djungelpuls

Djungelpuls
9:00 AM

Draken Digby

Draken Digby
9:15 AM

Anden i lampan

Anden i lampan
9:25 AM

Träd Fu Tom

Träd Fu Tom
9:45 AM

Masha och björnen

Masha och björnen
10:00 AM

Asfaltsdjungel - sydsamiska (2:3)

Asfaltsdjungel - sydsamiska (2:3)
10:10 AM

Lekdags

Lekdags
10:15 AM

Alfons Åberg (S1E6)

Alfons Åberg (S1E6)
10:25 AM

Raa-Raa - lejonet som låter

Raa-Raa - lejonet som låter
10:35 AM

Simon

Simon
10:40 AM

Greta Gris

Greta Gris
10:45 AM

Bing

Bing
10:50 AM

Fixa rummet (S9E1)

Fixa rummet (S9E1)
11:30 AM

Hejolojla

Hejolojla
11:45 AM

Blinky Bills bravader

Blinky Bills bravader
11:55 AM

Grizzy och lämlarna

Grizzy och lämlarna
12:05 PM

Tracy Beaker kommer tillbaka

Tracy Beaker kommer tillbaka
12:30 PM

100 saker att göra före high school

100 saker att göra före high school
12:55 PM

MI High

MI High
1:25 PM

Fångad

Fångad
1:50 PM

Flyg 29 saknas

Flyg 29 saknas
2:10 PM

Det hemsökta huset

Det hemsökta huset
2:35 PM

Zoé Kézako

Zoé Kézako
2:45 PM

Robin Hoods rabalder och rackartyg

Robin Hoods rabalder och rackartyg
3:00 PM

Miss Moon

Miss Moon
3:10 PM

Mästerflygarna

Mästerflygarna
3:25 PM

Tilde

Tilde
3:35 PM

Fixarna

Fixarna
3:40 PM

Om jag var ett djur

Om jag var ett djur
3:45 PM

Daniel Tigers kvarter

Daniel Tigers kvarter
4:00 PM

Bolibompa

Bolibompa
4:05 PM

Tripp och Tropp upptäcker djur

Tripp och Tropp upptäcker djur
4:10 PM

James Blund (S1E5)

James Blund (S1E5)
4:15 PM

Bing

Bing
4:30 PM

Joy (S1E1)

Joy (S1E1)
4:45 PM

Geronimo Stilton

Geronimo Stilton
5:05 PM

Grizzy och lämlarna

Grizzy och lämlarna
5:15 PM

Lilla Aktuellt

Lilla Aktuellt
5:25 PM

Vargblod

Vargblod
5:50 PM

Abel och Fant

Abel och Fant
3:00 AM

Twirlywoos

Twirlywoos
3:10 AM

Timmy lamm

Timmy lamm
3:20 AM

Babblarna

Babblarna
3:25 AM

Babblarna

Babblarna
3:30 AM

Pocoyo

Pocoyo
3:35 AM

Henry och...

Henry och...
3:40 AM

Voffa, Kvittra och Len

Voffa, Kvittra och Len
3:55 AM

Kojsagor

Kojsagor
4:00 AM

Lekdags

Lekdags
4:05 AM

Regnbågsstadens hjälte

Regnbågsstadens hjälte
4:20 AM

Min lillebror

Min lillebror
4:30 AM

Morgonshowen

Morgonshowen
4:31 AM

Greta Gris

Greta Gris
4:35 AM

P King Älling

P King Älling
4:50 AM

Regnbågsstadens hjälte

Regnbågsstadens hjälte
Thursday 28 Mar
5:05 AM

Fåret Shaun

Fåret Shaun
5:15 AM

Livet i Bokstavslandet (8:8)

Livet i Bokstavslandet (8:8)
5:30 AM

Andys safariäventyr

Andys safariäventyr
5:45 AM

Dinosaurietåget

Dinosaurietåget
6:00 AM

Ett fall för KLURO

Ett fall för KLURO
6:10 AM

Geronimo Stilton

Geronimo Stilton
6:35 AM

Magiska fyran

Magiska fyran
6:45 AM

Kapten Flinn & Piratdinosaurierna

Kapten Flinn & Piratdinosaurierna
7:00 AM

Buskul

Buskul
7:15 AM

Roboten Rob

Roboten Rob
7:25 AM

Draken Digby

Draken Digby
7:35 AM

Rymdrekryterna

Rymdrekryterna
7:50 AM

Tilde

Tilde
8:00 AM

Victor & Josefine

Victor & Josefine
8:10 AM

Nelly och Nora

Nelly och Nora
8:20 AM

Daniel Tigers kvarter

Daniel Tigers kvarter
8:35 AM

Piggley Winks äventyr

Piggley Winks äventyr
8:55 AM

Djungelpuls

Djungelpuls
9:00 AM

Elias och räddningsteamet

Elias och räddningsteamet
9:15 AM

Anden i lampan

Anden i lampan
9:25 AM

Träd Fu Tom

Träd Fu Tom
9:45 AM

Masha och björnen

Masha och björnen
10:00 AM

Pinos dagbok - romani chib/svensk romani (18:20)

Pinos dagbok - romani chib/svensk romani (18:20)
10:05 AM

Imse och Vimse - romani chib/kelderash (4:6)

Imse och Vimse - romani chib/kelderash (4:6)
10:10 AM

Om jag var ett djur

Om jag var ett djur
10:15 AM

Full fart i Verksta

Full fart i Verksta
10:25 AM

Värsta bästa barnvakterna (S1E3)

Värsta bästa barnvakterna (S1E3)
10:45 AM

Tvillingarna Bob

Tvillingarna Bob
10:50 AM

Fixa rummet (S9E1)

Fixa rummet (S9E1)
11:30 AM

Frukost nu! (S1E4)

Frukost nu! (S1E4)
11:45 AM

Matildas superkrafter

Matildas superkrafter
11:55 AM

Oggy och kackerlackorna

Oggy och kackerlackorna
12:05 PM

Tracy Beaker kommer tillbaka

Tracy Beaker kommer tillbaka
12:30 PM

100 saker att göra före high school

100 saker att göra före high school
12:55 PM

MI High

MI High
1:25 PM

Fångad

Fångad
1:50 PM

Flyg 29 saknas

Flyg 29 saknas
2:10 PM

Piratöarna

Piratöarna
2:35 PM

Sommarlägret

Sommarlägret
2:50 PM

Pirater i huset intill

Pirater i huset intill
3:00 PM

Pyjamashjältarna

Pyjamashjältarna
3:15 PM

Mästerflygarna

Mästerflygarna
3:25 PM

Octonauterna

Octonauterna
3:40 PM

Professor Balthazar

Professor Balthazar
3:50 PM

Voffa, Kvittra och Len

Voffa, Kvittra och Len
4:00 PM

Djurverket (11:16)

Djurverket (11:16)
4:15 PM

Brillebjörn (1:26)

Brillebjörn (1:26)
4:20 PM

Amanda längtar

Amanda längtar
4:25 PM

Rädda världen (1:5)

Rädda världen (1:5)
4:35 PM

Min riddare och jag

Min riddare och jag
4:45 PM

Talk like a pro (5:6)

Talk like a pro (5:6)
5:00 PM

Spegelvänd (7:8)

Spegelvänd (7:8)
5:15 PM

Lilla Aktuellt

Lilla Aktuellt
5:25 PM

Vargblod

Vargblod
5:50 PM

Abel och Fant

Abel och Fant
2:30 AM

Klassen

Klassen
3:00 AM

Twirlywoos

Twirlywoos
3:10 AM

Timmy lamm

Timmy lamm
3:20 AM

Babblarna

Babblarna
3:25 AM

Babblarna

Babblarna
3:30 AM

Pocoyo

Pocoyo
3:35 AM

Henry och...

Henry och...
3:40 AM

Gaspard och Lisa

Gaspard och Lisa
3:55 AM

Kojsagor

Kojsagor
4:00 AM

Ballonggården

Ballonggården
4:10 AM

Fixarna

Fixarna
4:15 AM

Octonauterna

Octonauterna
4:30 AM

Morgonshowen

Morgonshowen
4:31 AM

Simon

Simon
4:35 AM

Mästerflygarna

Mästerflygarna
4:50 AM

Elias och räddningsteamet

Elias och räddningsteamet
Friday 29 Mar
5:05 AM

Fåret Shaun

Fåret Shaun
5:15 AM

Lille Roy

Lille Roy
5:30 AM

Min riddare och jag

Min riddare och jag
5:45 AM

Stella och Sam

Stella och Sam
5:55 AM

Världens bästa sporter

Världens bästa sporter
6:00 AM

Ett fall för KLURO

Ett fall för KLURO
6:10 AM

Safirdrakens krafter

Safirdrakens krafter
6:20 AM

Heidi

Heidi
6:45 AM

Äventyrskatten

Äventyrskatten
6:55 AM

Katie Morag

Katie Morag
7:10 AM

Octonauterna

Octonauterna
7:25 AM

Kate och Mim-Mim

Kate och Mim-Mim
7:35 AM

Robyn och rymdpatrullen

Robyn och rymdpatrullen
7:45 AM

Regnbågsstadens hjälte

Regnbågsstadens hjälte
8:00 AM

Franklin och hans vänner

Franklin och hans vänner
8:10 AM

Wisska

Wisska
8:15 AM

Daniel Tigers kvarter

Daniel Tigers kvarter
8:35 AM

Piggley Winks äventyr

Piggley Winks äventyr
8:55 AM

Djungelpuls

Djungelpuls
9:00 AM

Draken Digby

Draken Digby
9:10 AM

Anden i lampan

Anden i lampan
9:25 AM

Träd Fu Tom

Träd Fu Tom
9:45 AM

Masha och björnen

Masha och björnen
10:00 AM

Om evolution - jiddisch (1:5)

Om evolution - jiddisch (1:5)
10:10 AM

Pinos dagbok - assyriska/kaldeiska (5:20)

Pinos dagbok - assyriska/kaldeiska (5:20)
10:15 AM

Vem räddar Alfons Åberg? (S1E7)

Vem räddar Alfons Åberg? (S1E7)
10:25 AM

Värsta bästa barnvakterna (S1E3)

Värsta bästa barnvakterna (S1E3)
10:45 AM

Tvillingarna Bob

Tvillingarna Bob
10:50 AM

Blinky Bills bravader

Blinky Bills bravader
11:00 AM

Superkrypen

Superkrypen
11:15 AM

Grizzy och lämlarna

Grizzy och lämlarna
11:20 AM

Oggy och kackerlackorna

Oggy och kackerlackorna
11:30 AM

Kortrasten

Kortrasten
11:40 AM

Tracy Beaker kommer tillbaka

Tracy Beaker kommer tillbaka
12:10 PM

Uppdrag kroppen (5:5)

Uppdrag kroppen (5:5)
12:25 PM

Lilla Aktuellt skola

Lilla Aktuellt skola
12:45 PM

Lilla Aktuellt teckenspråk

Lilla Aktuellt teckenspråk
1:00 PM

MI High

MI High
1:25 PM

Fångad

Fångad
1:50 PM

På vingliga vingar

På vingliga vingar
2:15 PM

Det hemsökta huset

Det hemsökta huset
2:35 PM

Zoé Kézako

Zoé Kézako
2:45 PM

Robin Hoods rabalder och rackartyg

Robin Hoods rabalder och rackartyg
3:00 PM

Miss Moon

Miss Moon
3:15 PM

Abel och Fant

Abel och Fant
3:20 PM

Pirata & Piloto

Pirata & Piloto
3:30 PM

Tilde

Tilde
3:50 PM

Wisska

Wisska
3:55 PM

Bing

Bing
4:00 PM

Bolibompa

Bolibompa
4:01 PM

Simon

Simon
4:15 PM

Om jag var ett djur

Om jag var ett djur
4:20 PM

Astrid blir storasyster (S1E9)

Astrid blir storasyster (S1E9)
4:30 PM

Kiwi och Strit

Kiwi och Strit
4:35 PM

Pettson & Findus

Pettson & Findus
4:50 PM

Cirkus Imago (S2E12)

Cirkus Imago (S2E12)
5:00 PM

Bara på skoj

Bara på skoj
5:10 PM

Värsta bästa barnvakterna (S1E4)

Värsta bästa barnvakterna (S1E4)
5:30 PM

Svansen i kläm (S1E2)

Svansen i kläm (S1E2)
5:45 PM

Gumballs fantastiska värld

Gumballs fantastiska värld
5:55 PM

Larva

Larva
2:30 AM

Klassen

Klassen
3:00 AM

Twirlywoos

Twirlywoos
3:10 AM

Timmy lamm

Timmy lamm
3:20 AM

Babblarna

Babblarna
3:25 AM

Babblarna

Babblarna
3:30 AM

Pocoyo

Pocoyo
3:35 AM

Olobob-toppen

Olobob-toppen
3:40 AM

Voffa, Kvittra och Len

Voffa, Kvittra och Len
3:55 AM

Kojsagor

Kojsagor
4:00 AM

Lekdags

Lekdags
4:05 AM

Henry och...

Henry och...
4:10 AM

Roboten Rob

Roboten Rob
4:25 AM

Victor & Josefine

Victor & Josefine
4:35 AM

Fixarna

Fixarna
4:45 AM

Pirata & Piloto

Pirata & Piloto
4:55 AM

Rymdrekryterna

Rymdrekryterna
Saturday 30 Mar
5:05 AM

Lilla prinsessan

Lilla prinsessan
5:20 AM

Gaspard och Lisa

Gaspard och Lisa
5:35 AM

Bing

Bing
5:40 AM

Dinosaurietåget

Dinosaurietåget
5:55 AM

Andys minsta babydjur

Andys minsta babydjur
6:05 AM

Pyjamashjältarna

Pyjamashjältarna
6:15 AM

Bamse och tjuvstaden (S1E7)

Bamse och tjuvstaden (S1E7)
6:20 AM

Masha och björnen

Masha och björnen
6:30 AM

Varannan vecka (S1E1)

Varannan vecka (S1E1)
6:35 AM

Geronimo Stilton

Geronimo Stilton
7:00 AM

Disneydags

Disneydags
7:50 AM

Bagel & Beckys show

Bagel & Beckys show
8:00 AM

Min riddare och jag

Min riddare och jag
8:15 AM

Lilla Aktuellt lördag

Lilla Aktuellt lördag
8:25 AM

Zorro - legenden föds

Zorro - legenden föds
8:45 AM

Djur upp till taket

Djur upp till taket
9:15 AM

Thunderbirds

Thunderbirds
9:40 AM

Snö + 7

Snö + 7
10:05 AM

Alisa klarar sig alltid!

Alisa klarar sig alltid!
10:30 AM

Ranchen

Ranchen
10:55 AM

På uppdrag i naturen

På uppdrag i naturen
11:20 AM

Lilla Aktuellt teckenspråk

Lilla Aktuellt teckenspråk
11:35 AM

Frukost nu! (S1E5)

Frukost nu! (S1E5)
11:45 AM

Hejolojla

Hejolojla
12:00 PM

Superhemligt - teckenspråk

Superhemligt - teckenspråk
12:10 PM

Tiggy testar - teckenspråkstolkat

Tiggy testar - teckenspråkstolkat
12:15 PM

Djurverket - teckenspråkstolkat (5:16)

Djurverket - teckenspråkstolkat (5:16)
12:30 PM

100 saker att göra före high school

100 saker att göra före high school
12:50 PM

På vingliga vingar

På vingliga vingar
1:10 PM

Det hemsökta huset

Det hemsökta huset
1:35 PM

Piratöarna

Piratöarna
2:05 PM

Grötnöt & Fjädrik

Grötnöt & Fjädrik
2:15 PM

Djupet

Djupet
2:40 PM

Heidi

Heidi
3:00 PM

Pyjamashjältarna

Pyjamashjältarna
3:10 PM

Safirdrakens krafter

Safirdrakens krafter
3:20 PM

Mästerflygarna

Mästerflygarna
3:30 PM

Fix och trix

Fix och trix
3:45 PM

Kate och Mim-Mim

Kate och Mim-Mim
4:00 PM

Bolibompa

Bolibompa
4:10 PM

Charlie och Lola

Charlie och Lola
4:20 PM

Doktorerna

Doktorerna
4:30 PM

Professor Balthazar

Professor Balthazar
4:40 PM

Lexi och Lottie, tvillingdetektiverna

Lexi och Lottie, tvillingdetektiverna
5:05 PM

Sam tar över (S1E2)

Sam tar över (S1E2)
5:25 PM

Vid Vintergatans slut (S3E9)

Vid Vintergatans slut (S3E9)
5:50 PM

Ugglan och co

Ugglan och co
3:00 AM

Twirlywoos

Twirlywoos
3:10 AM

Timmy lamm

Timmy lamm
3:20 AM

Babblarna

Babblarna
3:25 AM

Babblarna

Babblarna
3:30 AM

Pocoyo

Pocoyo
3:35 AM

Olobob-toppen

Olobob-toppen
3:40 AM

Gaspard och Lisa

Gaspard och Lisa
3:55 AM

Kojsagor

Kojsagor
4:00 AM

Lekdags

Lekdags
4:05 AM

Henry och...

Henry och...
4:10 AM

Robyn och rymdpatrullen

Robyn och rymdpatrullen
4:25 AM

Franklin och hans vänner

Franklin och hans vänner
4:35 AM

Katten i hatten vet allt om ditten och datten

Katten i hatten vet allt om ditten och datten
4:50 AM

Pirata & Piloto

Pirata & Piloto
Sunday 31 Mar
5:00 AM

Greta Gris

Greta Gris
5:05 AM

Regnbågsstadens hjälte

Regnbågsstadens hjälte
5:20 AM

Stella och Sam

Stella och Sam
5:30 AM

Mästerflygarna

Mästerflygarna
5:40 AM

Wisska

Wisska
5:45 AM

Victor & Josefine

Victor & Josefine
6:00 AM

Doktor McStuffins

Doktor McStuffins
6:25 AM

Pyjamashjältarna

Pyjamashjältarna
6:35 AM

Supersagan

Supersagan
6:50 AM

Robin Hoods rabalder och rackartyg

Robin Hoods rabalder och rackartyg
7:00 AM

Disneydags

Disneydags
7:50 AM

Zorro - legenden föds

Zorro - legenden föds
8:10 AM

Superkrypen

Superkrypen
8:25 AM

Bagel & Beckys show

Bagel & Beckys show
8:35 AM

Min riddare och jag

Min riddare och jag
8:50 AM

Djur upp till taket

Djur upp till taket
9:15 AM

Snö + 7

Snö + 7
9:40 AM

Thunderbirds

Thunderbirds
10:05 AM

Ranchen

Ranchen
10:25 AM

Alisa klarar sig alltid!

Alisa klarar sig alltid!
10:50 AM

På uppdrag i naturen

På uppdrag i naturen
11:20 AM

Kortrasten

Kortrasten
11:35 AM

Game on (S1E2)

Game on (S1E2)
11:50 AM

Mimosa ja Lennu

Mimosa ja Lennu
12:00 PM

Livet i Bokstavslandet - syntolkat (8:8)

Livet i Bokstavslandet - syntolkat (8:8)
12:15 PM

Djurverket - syntolkat (5:16)

Djurverket - syntolkat (5:16)
12:30 PM

Gigantiska experiment

Gigantiska experiment
12:40 PM

100 saker att göra före high school

100 saker att göra före high school
1:00 PM

På vingliga vingar

På vingliga vingar
1:25 PM

Flyg 29 saknas

Flyg 29 saknas
1:45 PM

Piratöarna

Piratöarna
2:10 PM

Oddbods

Oddbods
2:20 PM

Djupet

Djupet
2:40 PM

Heidi

Heidi
3:00 PM

Miss Moon

Miss Moon
3:15 PM

Safirdrakens krafter

Safirdrakens krafter
3:25 PM

Mästerflygarna

Mästerflygarna
3:35 PM

Fix och trix

Fix och trix
3:50 PM

Pablo

Pablo
4:00 PM

Bolibompa

Bolibompa
4:10 PM

Stopp! (S1E9)

Stopp! (S1E9)
4:15 PM

Greta Gris

Greta Gris
4:20 PM

Nasse

Nasse
4:30 PM

Fixa rummet (S9E2)

Fixa rummet (S9E2)
5:10 PM

Emil i Lönneberga (S1E11)

Emil i Lönneberga (S1E11)
5:35 PM

Pingvinerna från Madagaskar

Pingvinerna från Madagaskar
5:55 PM

Oddbods

Animerad kortfilmsserie från 2012
Oddbods
3:00 AM

Twirlywoos

Twirlywoos
3:10 AM

Timmy lamm

Timmy lamm
3:20 AM

Min lillebror

Min lillebror
3:30 AM

Pocoyo

Pocoyo
3:35 AM

Olobob-toppen

Olobob-toppen
3:40 AM

Voffa, Kvittra och Len

Voffa, Kvittra och Len
3:55 AM

Kojsagor

Kojsagor
4:00 AM

Ballonggården

Ballonggården
4:10 AM

Ti och Mo

Ti och Mo
4:15 AM

Tilde

Tilde
4:30 AM

Morgonshowen

Morgonshowen
4:31 AM

Simon

Simon
4:35 AM

Draken Digby

Draken Digby
Barnkanalen is this week airing Folksagor i världen - finska, Fel väder - finska, Alfons Åberg, Fixa rummet, Livet i Mattelandet, Bildbang, Snipp snapp snut, Pick a colour, Läsa med - meänkieli, Imse och Vimse - meänkieli, Game on, Biss och kajs, Kolsvart, Snacka om sex, Asfaltsdjungel - sydsamiska, James Blund, Joy, Livet i Bokstavslandet, Pinos dagbok - romani chib/svensk romani, Imse och Vimse - romani chib/kelderash, Värsta bästa barnvakterna, Frukost nu!, Djurverket, Brillebjörn, Rädda världen, Talk like a pro, Spegelvänd, Om evolution - jiddisch, Pinos dagbok - assyriska/kaldeiska, Vem räddar Alfons Åberg?, Uppdrag kroppen, Astrid blir storasyster, Cirkus Imago, Svansen i kläm, Bamse och tjuvstaden, Varannan vecka, Djurverket - teckenspråkstolkat, Sam tar över, Vid Vintergatans slut, Livet i Bokstavslandet - syntolkat, Djurverket - syntolkat, Stopp!, Emil i Lönneberga, Oddbods

Barnkanalen today
Barnkanalen tonight